Motorová pila Oleo-mac



   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
host - 69.62 (?) 
15.3.2009 14:09

Vastním pilu OM a mám ji přes deset let, šlape jako hodinky co se týče motoru.Měnil jsem akorát dvakrát lištu, řetězku a řetěz.Co se týče řetěů, tak řetězy jedině z mountfieldů jsou tvrdé a vydrží víc, nevím čím to je akorát jsou dražší!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 141.153 (?), 15.3.2009 18:02

Tak to máš teda pilu na parádu...10let.A ty chytráku v MO prodávaj opravdu kvalitní řetězy, jsou to oregony, ale bohužel o 30% dražší.Tak zdar další 10ti letce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jalav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 234.184 (?), 15.3.2009 18:19

Blahopřeju.28.2.jsem koupil křovinák OM380T.Vytočil jsem 80%.Tak jsem se abažil a o týden později jsem šel koupit sekačku Toro55.V domění že vytočím opět 80%,jsem roztočil kolo a bingo.100%.Takže z ceny 35000kč jsem platil+-3100.Uvažuji o kultivátoru, ale raději to nebudu pokoušet.Proč nadávat na Mounfild.Že maj všude reklamu?Já u nich koupil kultivátor+kola+vozík a veškeré nářadí když začínali.Myslím v roce 1995.Do dnes vše funguje.Pouze cena byla jiná.Tenkrát za vše 22000.Dnes za tuto cenu bez kol a motoru.Pouze pilu jsem koupil u Husqvarny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 55.9 (?), 23.5.2009 22:36

Mám také křovinořez OM 746 T cca 6 let.Ihned po koupi mi museli u "Bédi měnit nějaké gufero v motorové části.Měl jsem celý výfuk potečený od oleje.Opravili to v rámci záruky i když s remcáním, že jsem do benzínu nepoužil jejich olej, ale Castrol gardena.Jelikož jsem prudší povahy, vůbec dál nediskutovali.Řekl bych, že vybrace jsou opravdu nad únosnou míru a pracovat s tím celý den bych asi ve zdraví nezvládl.Zpracování nosného popruhu je také hodně slabé.Jinak jsem s tímto strojem za ta léta problém neměl.

Někdy krátce po revoluci jsem si koupil tehdy docela drahou pilu Husqvarna, nejslabší model.Můžu potvrdit, že tato mi sloužila bez problémů cca 11 let.A to jsem s ní prováděl i drobnou těžbu-v rámci možností výkonu motoru.Proto jsem si opět koupil pilu této značky- o hodně výkonnější.Jsem rád, že konkurence srazila ceny na dnes už přijatelnou úroveň.Dříve byl přístup prodejců této značky tak trochu namachrovaný.Podotýkám, že v Kroměříži ať se někoho nedotknu! Abych to schrnul: Vyplatí se koupit kvalitní stroje typu STIHL, HUSQVARNA,HONDA atd.Lepší servis bez keců a hlavně při slušném zachazení dlouhá životnost! Tedy Oleo mac už ne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 247.58 (?), 4.8.2009 22:35

Příteli, souhlas Stihl FS 8O na náročnější porost není.AL-KO technická sebevražda.Ovšem Jonsered dodnes nenabízí žádný 4 taktní křoviňáky jak uvádíš.Ovšem Jonseredy BC2125, BC2036, BC2236, CC2236, FC2145 mají ovšem prvotřídní švédskou kvalitu.Ovšem vždy každý tento výrobek měl předchůdce v Husqvarně.Např.H-325Rx je předchůdce BC2125, tak i H-335RX je předchůdce BC2236 atd.Spousta kamarádů už léta profesionálně klíčově přechází ke značce Jonsered.Ovšem každá značka má své kvalitní výrobky.Třeba u pil Stihl je perfektní S-360. Ovšem pily S-170, 180, 210, 230, 250 jsou silně překonány ve svých kategorií za HSQ.Jonseredem a novou řadou SOLO pilek.Ovšem minipilka H-235 je asi úletem, podle současných ohlasů: Ovšem křovinořezy H-235R u naší lesní společnosti byly nejoblíbenější při ožínání na všech polesích.Ovšem značka OLEO-MAC zpravidla je obrovským faulem, nejen pro tzv.7 letou záruku, předražené tzv.bezplatné roční prohlídky.Mnohé příspěvky toto potvrzují.Ovšem pila zadarmo, Cadilak,notebook zdarma k tomu.Tak proč za bezplatnou prohlídku neutrousit pár stovek, když i na benzin pak dostanu poukázku a mám to zadarmo.Ovšem, kde na tu skvělou péči o zákazníka, obrovskou reklamu bere Mountfield prášule?Michal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 94.178 (?), 16.3.2009 10:16

Promiňte, že reaguji zrovna na Váš příspěvek, trochu mě dostává do varu vaše narážka že OLEO-MAC běží jako traktor, mám křoviňák OM 935 a musím říci že jak tu již někdo popisoval kromě pravidelné údržby na něm nedělám nic. Dokonce znám pracanty, že mají třetí stroj a stejně ho zničili. Především to chce kvalitní olej do benzínu jak tu někdo psal M6AD, to se mi naježili vlasy. A pak je to hlavně o zacházení. Porovnávat značky je 100% pitomost, OM se nedá srovnávat se značkou profesionálních strojů. A kdo seká hodně tak si nebude kupovat to nejlevnější co se dá najít na trhu. To samé je téma motorové pili a lidi co tu píšou, že Mountfiled stroje jsou na h... tak ať si koupí jinde lepší. Mám OM 937, vždy službu udělá, ale potom se musím postarat zase já obráceně. Dávám ji to co potřebuje a pracuje bez problémů. Nevím tedy kde je chyba. P-Plzeň  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 98.66 (?), 16.3.2009 20:16

Teda pánové, něco Vám povím ze své praxe. Křovák od Mountfieldu -provoz šest plných hodin denně po dobu deseti let. Pracovali s ním různí blbci - údržba žádná - nejhorší oleje - míchání směsi odhadem. Závady za tu dobu: 1x výměna plastové hlavice, 1x vzduchový filtr a 1x startovací šňůra. Nakonec jsem ho odkoupil za hubičku a běhá dalších šest let bez problému. Když jsme dostali křováky od Husqvarny byla to hrůza a děs: problémy se startem, citlivost na používané oleje a nejhorší ze všeho pánové bylo měnit strunu!!! U Mountfieldu vymáčknete prsty a vyměníte strunu nebo vytáhnete za zhruba půl minuty. U Husqvarny se neobejdete při výměně nebo vytažení struny bez nářadí, navíc je to takový patent, že po druhý výměně to rozšlapete. Většinou jsem musel nasadit dělníkům strunu sám - hnus.!!! To samé platí o sekačkách na kolečkách... Ale hlavně je to o lidech. Myslím si, že všechny výrobky by měly být otestovány a označeny vzhledem k obtížnosti jejich obsluhy. Možná by se vyplatilo před koupí mít možnost si výrobek půjčit a třeba jeden měsíc v sezóně vyzkoušet. Někdy vynikající stroj v rukách debila je utrpením pro oba. S pozdravem jK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.108 (?), 16.3.2009 23:11

Máte naprostou pravdu! Můj známý má pilu od Bédi. Má ji už pět let a jak se k ní chová..No prostě jak prase. Ta pila řeže 25m3 ročně a pořád jede bez problémů a to ji ještě nenechal ani jednou seřídit... Tak nevím ale podle mého to je spíš závist konkurence než že by to byla špatná značka,,, a při tolika výrobcích se nelze divit že nějaká reklamace občas neprojde.Ruku na srdce není to někdy vaše vina že se něco rozbilo a pak to jdete reklamovat???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.231 (?), 28.3.2009 9:37

Co je pravdy na tom, že z Dolmarů vytéká olej pokud neležží na boku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 28.3.2009 10:10

Co je pravdy na tom, že ležel li by na boku, vytékal by ještě více? Stavba ol. čerpadla, umožňuje vytékání oleje u všech pil. Záleží na konstrukci odvětrání nádrže, jak dokáže "uvolnit" obsah a tím umožnit jeho vytékání. Záleží také na použitém oleji (hustotě), místě ukladnění a nemalou měrou se na znečištění podložky podílí také "proběhnutí" pily po vyčištění. Okolí řetězky a řetězu po vyčištění, bývá kluzké a protočením pily, odstřikující olej stéká po krytu a skříni. Nadměrné vytékání oleje, je známkou byť i mírné závady, netěsností ať už výše popsané, nebo v čerpadle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika