Motorová pila Oleo-mac



   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
      
host - 105.235 (?) 
23.4.2009 14:31

Jojo, mohu potvrdit, že tupej řetěz je opravdu hotový neštěstí. Zvlášť, když jsem si (blbec) zapomněl doma vercajk na pilu a neměl jsem šanci ji ani projet aspoň pilníkem. No, naštěstí už jsem nepotřeboval nic dalšího řezat, tak jsem tu poslední kládu vzal runí pilou...
Jen dodám, že k nabroušení by se mělo taky pamatovat na správné napnutí řetězu.

Řežu s OM 956 a nestěžuju si. Po týdnu v lese mi začala trochu vadit její váha, v té prořezávce se s ní pořád mává se ma tam, ale jinak nic, co by mě vadilo. Spotřebu neřeším, při dělení větších kmenů je jasný, že to víc žere (páč je déle v záběru), při řezání "drobotiny" s pilou blbnu celý dopoledne a ještě mi zbyde benzín. A úplně plný plyn sem snad ještě ani nedal.

Prostě nevím, proč by měl být OM na prd. Já tvrdím, že to je rukama a někdy možná v kombinaci vyčůranýma servisákama v Mountieldu, který to vyženou (ať záměrně nebo nešikovností) při seřizování za max.otáčky a pila (nebo jiný stroj) jde do pr*ele.

Čím mažou řetěz profíci? BIO olejem nebo na to kašlou a mažou tím, co je zrovna po ruce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 118.44 (?), 6.5.2009 21:05

Nerad přilévám oleje do ohně ale můžu potvrdit že můj švagr zadřel pilu oleo mac z mountfieldu až po seřízení u nich, do té doby šlapala bezvadně takže si udělejte úsudek každý sám, při vyřizování reklamace se tak naštval že jim tu pilu tam nechal a řekl jim že mountfield už nikdy více a radši si koupil novou u renomované firmy, myslím si že ty pily nejsou až zas tak špatné ale nesměli by je seřizovat odborníci z M.F

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 29.6 (?), 29.5.2009 17:23

To jsem ještě neslyšel, pokud chcete toto tvrzení dokázat, měl jste danný karburátor namontovat na jiný stroj a hned by se vidělo kde je pravda.,

Zatím je to jedna paní pov... určitě vám umyslně v servise seřídí pilu na

15 000 otáček, aby se zadřela a vy musel koupit novou ne 

Majitel nic špatně neudělal...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 90.168 (?), 29.5.2009 17:44

No jasně, servis nic špatně neudělal, majitel je ... co si to zadřel sám a chce to na servis hodit  :-)   Ještě nikdy jste neslyšel o špatné práci servisu? Myslíte, že to neexistuje? Ha ha ha...    Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 118.44 (?), 2.6.2009 18:03

Vážený pane ono stačí snížit bohatost směsi tím tam jde méně paliva ale i oleje a pila se zadře, a hned mají mountfieldáci kšeft ale dávat za opravu 8000 kvůli chybě někoho jiného to si ledas kdo rozmyslí a koupí si pilu radši jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 79.90 (?), 21.6.2009 11:22

je to sranda tady to cist:)ja delam v lese a mam husqvarnu 350 a sem s ni moc spokojeny za den udelam 2 -3 metry mam ji snad uz 3 roky adrzi je v zatahu porad, pokud nekdo reze 3 metry za rok tak mu staci nejaka kvicala za 3 litry ja osobne bych doporucoval husku ale to je kazdyho nazor mel sem v lese pujcenou oleo-mac a zadna slava, husqvarna je proste znacka nemuzu si pomoct je to jako kdybych srovnaval BMV versus cinske motorky yuki:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.55 (?), 21.6.2009 15:32

Mám HQ 340, je to mrcha, která nechce startovat a když řeže, tak mění otáčky sama od sebe. Na volnoběh mění otáčky podle toho, jak se s ní manipuluje. Půjde do reklamace. To jsem zvědav co se dozvím. Hlavně že měla předprodejní servis. Ještě že jsem ji koupil za výprodejní cenu. Od určité doby kupuji věci zásadně pouze ve výprodejích. Předtím jsem měl pilu Partner 351 z tržiště, 9 let, pořezal jsem spoustu ovocných stromů a byl bez problémů. V reklamaci HQ ji nahradí v případě potřeby. Oleo Mac křovinořez 746T mám v provozu 9 let, seču několikrát ročně 30 arů, dříve i na seno a křovinořez je bez problémů. Takže Husqvarna je na základě mých zkušeností na prd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 159.146 (?), 7.5.2009 20:35

mam OM947 od roku 2004 zatim zadnej problem akorat slobil vypinac coz je nic. delam s tim v lese za rok tak 10 vlecek za zetaka 7745 a parada, je me jedno kolik to reze. 4dc me nezabiji. puli bych nemenil. a jak to kdosi psla bojme se lidi kteri se ptaji co je to 2T a co se tam lije a kde to ma ventili. jo a jestli nekomu vadi hluk tak mate mit prilbu s klapkamy na usi=bezpecnost prace!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 98.74 (?), 20.5.2009 12:38

Ono by bylo potřeba si vyzkoušet pořádnou značkovou pilu, je to úplně jiné řezání a myslím že by ses takovéhle šmudly hodně rychle zbavoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.79 (?), 30.6.2009 10:37

Dobrý den, na sekačce oleo mac mám ustřihlé nálitky na unašeči na které se nasazuje nůž. Ten unašeč asi jinde jak v mountfieldu neseženu... zajímalo by mě kolik asi muže ten unašeč stát? Jestli má cenu tam vůbec jezdit, ono to funguje i tak. Díky za reakce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika