Motorová pila Oleo-mac



Petr B. - (31) - 99.34 (?)
31.12.2008 13:02

Naprosto souhlasím s hostem 131.76 ze dne 18.9.2008. Reklamaci u M popisuji v příspěvku "I toto je Mountfield". Mnozí jistě ví o čem je, ostatní ať nahlédnou. Při koupi pily, kterou mám něco málo přes rok, byl toto jeden z rozhodujících faktů. Další rozhodující fakt, je tchánova celoživotní zkušenost s HQ při těžbě. Takže po letité ST jsem koupil HQ 345, na přípravu dřeva do dvou r.d. a běžné práce okolo. Časem se uvidí. Zatím spokojenost.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 12.11.2008 22:17

Máte samozřejmě velký kus pravdy, ale tak jednoduché to zase není. Jde-li o peníze, je to tak trochu souboj nervů a nikdo v zásadě nechce ustoupit. Jenže pravda je jen jedna a pokoušet hada bosou nohou se nemusí vyplatit. Kupříkladu zadření motoru je poměrně přesně specifikovatelné, dle poškození pístu a válce se dá dost dobře stanovit diagnoza a pokus nalít do nádrže po zjištění chyby a následku, správnou směs, může skončit i dost draho. Stačí jen prokázat úmysl. Bude-li servisák chytrý, nechá udělat rozbor směsi z karburátoru a zákazník je v háji. Mám to za sebou a vyšlo ho to dost draho. Oprava byla to nejlacinější.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.245 (?), 12.11.2008 22:16

No a jsme u toho, o co jsem se snažil.A to, že není špatný celý M, ale je to jenom o lidech, co v něm pracují.Někdo líp, někdo hůř.Ale házet nás všechny do jednoho pytle byla pro mě trochu urážka.A tak jsem se ozval.Ale to je asi všude Pane Radku, docela Vás podezřívám, že jste u nás pracovalA máte pravdu v tom, že ty plomby dou sundat, ale poruší se, nebo je to na nich vidět.Prý sou tam kvůli emisím, ale to si myslím, že je blbost, protože neexistuje žádné univerzální nastavení pro všechny pily.A myslím si, že žádný výrobce pily na lince nešteluje.Proto se dvoutakty zprovozňují před zákazníkem a stává se, že mi skončí nová pila na ponku.Párkrát jsem musel plomby sundat, ale napíšu to do dílenského listu, hodnoty nastavení šroubů a max otáčky.Kdyby se něco stalo a pila se vrátila s těma samýma hodnotama a bude vidět, že zákazník mazal a nebude tam žádná jiná vada ve válci, nebo na pístu, jde to na moje triko.Ale ještě se to nestalo-bohudík.Většinou se pily neumažou, z důvodů, které tady již byli popsány mnohokrát.

Tak to je tak asi všechno, nejsem mluvčí Mountfieldu, toto je můj názor, ale i tak budu končit, ať moje názory nejsou použity proti mně a mému zaměstnavateli

S pozdravem zaměstnanec M

P.S.Přísahám na holý pupek, že žádné nové plomby nedostáváme, aspoň já ne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 12.11.2008 22:41

Pro zaměstnance M. : za 1) nikdy jsem u M. nepracoval a nedonutí-li mne současná garnitura nedávno zvolená do krajů, skončit s živnostničením, přísahám na holý pupek ani nebudu. Za 2) nikdy jsem netvrdil, že všichni jste lumpové, pravda je, že jen někteří větší, někteří menší :-), ne to byl vtip. Spolupracuji s jednou pobočkou a nemohu si zase tak moc stěžovat. Mechanik opravdu dnes má velice dobrou úroveň, prodejci také. K plombám, pletete se, karburátor je optimálně nastavený od svého výrobce, plomby jsou nasazeny v postavení umožňujícím drobné doladění. To základní nastavení je rozhodující pro emisní limity, a plomby jsou tam kvůli nenechavým majitelům! Zda lze z centrály objednat nové, nevím, zkuste to. myslím, že když to jde u STIHLu, HQ, SOLO, proč by to nešlo i u vás. V servisních příručkách se jednoznačně nařizuje po demontáži nasadit nové! Souhlasím, že to co mi mechanik z "mé" pobočky dosud dával na posouzení, téměř vždy neslo původ v majiteli, jen asi ve dvou, či třech případech jsme museli potvrdit chybu stroje. Obligátní problém kliky u 962, rozsypané ložisko na ojnici dole, vyfouklé těsnění na bočním víčku přepouštěcího kanálu válce a tuším sloupnutý potah válce. To se však stát může, nikdo není bez chyby. Pravidelné dohady se zákazníky při destrukci víka řetězky z důvodu špatné montáže už nejsou překvapující. Bohužel je to kontrukční vada, ale těžko ji někdo uzná. Takto pitomně zkonstruovat boční napínák řetězu, může jen Ital!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.245 (?), 12.11.2008 23:09

Pro pana Radka, za 1.)boční napínák je hodně ožehavé téma:) za 2.)optimálně nastavený karbec by neměl mít šrouby vyšroubovaný až do nebe.A za 3.)taky mě štvou dodací lhůty.No a na ty plomby se poptám.A to je vše.Jak jsem napsal výše, nejsem mluvčí mountfieldu, takže sbohem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 236.175 (?), 12.11.2008 23:58

Očividně podceňujete italskou konstrukční školu. Ani na jeden italský strojírenský výrobek, který vlastním, si nemůžu stěžovat. Jsou funkční, jednoduché a navíc dobře vypadají. Např. pračka Ariston mi bez jediného servisního zásahu slouží už patnáctým rokem.

Chci tím říct asi tolik, že země původu dnes už o kvalitě toho kterého výrobku vůbec nic nevypovídá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 13.11.2008 7:39

Nepodceňuji, ale tento výrobce "vyvedl" na svých produktech některé takové "koniny", že až zůstává rozum stát. S výrobky Italů mám takové i opačné zkušenosti. Některé prvky konstrukce, jsou špičkové a některé se nedají nazvat jinak než fušeřina! A nemluvím jen o zahradní a lesní technice! Že Ital udělá maximum pro to aby mohl "tancovat" a ne pracovat, je dávno známý fakt! Že vydolovat z Italů zboží v období prázdnin, je nadlidský úkol, je také známo. Jinak je uznávám za špičku v několika oblastech (motorky, auta a td.), ale musí chtít! Je to stejné jako u nás, vše je v lidech.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 23.43 (?), 13.11.2008 22:25

naprostý souhlas! někdo dává italským výrobkům přednost. jsou vrošivé, jsou zajímavé. to takoví japonci jsou nudní a kolikrát se nepřihlásí ani o údržbu. ps: ale ty křováky oleo mac umí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 14.11.2008 8:20

Ahoj Jiří, u těch Japonců jsi ještě zapoměl - jsou zajímaví a vnímaví.

R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.150 (?), 30.12.2008 17:39

Zdravím, osobně pilu oleo-mac nemám(mám HQ40 a stihl 310),ale známý ji měl přes 6let, připravoval s ní dřevo na topení, prořezávky atd... a pila vydržela dlouho, spotřeba byla odpovídající, a vzhledem k tomu, že s ní řezal i led na rybníce vydržela dlouho...

Olemomac je taková střední cesta..lepší než partner, grizzly,hecht atd... ale horší než HQ, Stihl,Jonsered

...souhlasím s názorem, že oleomac je zbytečně předražený, vybrat si mezi oleomacem... stihlkou...husqvarnou za stejnou cenu..vyhrává stihl, husqvarna(záleží c se konmu líbí) v pilách stihl a HQ moc rozdíl není..podobné ceny, podobné parametry atd...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr B. - (31) - 99.34 (?), 31.12.2008 13:02

Naprosto souhlasím s hostem 131.76 ze dne 18.9.2008. Reklamaci u M popisuji v příspěvku "I toto je Mountfield". Mnozí jistě ví o čem je, ostatní ať nahlédnou. Při koupi pily, kterou mám něco málo přes rok, byl toto jeden z rozhodujících faktů. Další rozhodující fakt, je tchánova celoživotní zkušenost s HQ při těžbě. Takže po letité ST jsem koupil HQ 345, na přípravu dřeva do dvou r.d. a běžné práce okolo. Časem se uvidí. Zatím spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika