Membrána do Sachs Dolmar 110



host - 189.80 (?)
9.3.2019 15:50
Tak jsem na to kouknul WALBRO WT 61A G7
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 189.80 (?), 9.3.2019 10:07, zobrazeno: 3205x
Zdravím potřebuji poradit kde sehnat membránu karburátoru do motorové pily Sachs Dolmar 110 děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Olše - (44) - 68.17 (?), 9.3.2019 15:07

Podívej se co je tam za karburátor (čislo typ výrobce) a dej sem co je na něm napsáno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 189.80 (?), 9.3.2019 15:50
Tak jsem na to kouknul WALBRO WT 61A G7
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Olše - (44) - 68.17 (?), 9.3.2019 17:54

Osobně bych skočil do nejbližšího servisu a nechal karburátor odborně opravit a seřídít i s pilou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 134.108 (?), 31.5.2019 7:05

Osobně není naškodu se něco naučit sám, je-li to možné (a díky internetu a různým fórům mnohdy je)
Když mě řekli orientační cenu za opravu, kdy křoviňák nechce jít do otáček a chcípne, tam mám pocit, že mají vyšší hodinovou sazbu, než můj automechanik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 242.5 (?), 12.11.2019 10:37

Ahoj, můj poznatek se netýká Dolmaru, ale logicky toho samého problému.  Křovináče FlorBest z Lídla. Příznaky, nechtěl startovat, stále mokrá svíčka, nechtěl jít do otáček, kuckal...

Podařilo se mi identifikovat na internetu typ karburátoru a zakoupil jsem na ebay.com snad správnou přetěsňovací sadu membrán. Původní karbec jsem rozdělal, vyčistil (obecné návody jsou na Youtube), přetěsnil...

Protože jsem sám sobě nevěřil, pararelně s nákupem přetěsňovací sady jsem koupil v číně nový karburátor (sada i s těsněním na hrdlo sání) s jinak řešenou ac pumpou, ale na ten sám výkon křovináče, a průměr hrdla sání/rozteč šteftů...   

Výsledek:

1) přetěsněný původní karburátor nefungoval správně, příznak chyby nadále stejný, pouštěl hodně benzínu  (asi jsem něco neprovedl/nesložil správně).

2) zkusil jsem nasadit nový karburátor, tedy bez jakéhokoliv štelování/ladění/zásahu (mimo drobné úpravy mechniky šroubku za bowdenem - volnoběžné otáčky, zapilovat/začistit,  aby se netřepilo lanko).
Křovináč jede a startuje jak drak, chová se identicky jako před opravou. 

No (i trochu zklamání), při výměně karbece jsem zjistil, že mi protíká těsnění průchodu hadiček do nádrže. To těsnění jsem koupil i s hadičkami (zase v číně) nové - po výměně teče to zase. Soudruzi asi špatně měří průměr díry... 

Pro mne osobně poznatek do budoucnosti - koupím celý karbec přímo z číny a nasadím jej. Funkční a levné řešení problému s karburátorem.  Mimochodem, přetěsňovací sada stála cca 56 Kč včetně poštovného a karburátor ~200Kč, zase včetně poštovného...
Nevýhody, dodání dílu trvá měsíc....

Servisu vydělat nedám. Snad někomu z vás pomůžu svépomocí si opravit stejnou závadu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika