Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ahoj, můj poznatek se netýká Dolmaru, ale logicky toho samého problému.  Křovináče FlorBest z Lídla. Příznaky, nechtěl startovat, stále mokrá svíčka, nechtěl jít do otáček, kuckal...

Podařilo se mi identifikovat na internetu typ karburátoru a zakoupil jsem na ebay.com snad správnou přetěsňovací sadu membrán. Původní karbec jsem rozdělal, vyčistil (obecné návody jsou na Youtube), přetěsnil...

Protože jsem sám sobě nevěřil, pararelně s nákupem přetěsňovací sady jsem koupil v číně nový karburátor (sada i s těsněním na hrdlo sání) s jinak řešenou ac pumpou, ale na ten sám výkon křovináče, a průměr hrdla sání/rozteč šteftů...   

Výsledek:

1) přetěsněný původní karburátor nefungoval správně, příznak chyby nadále stejný, pouštěl hodně benzínu  (asi jsem něco neprovedl/nesložil správně).

2) zkusil jsem nasadit nový karburátor, tedy bez jakéhokoliv štelování/ladění/zásahu (mimo drobné úpravy mechniky šroubku za bowdenem - volnoběžné otáčky, zapilovat/začistit,  aby se netřepilo lanko).
Křovináč jede a startuje jak drak, chová se identicky jako před opravou. 

No (i trochu zklamání), při výměně karbece jsem zjistil, že mi protíká těsnění průchodu hadiček do nádrže. To těsnění jsem koupil i s hadičkami (zase v číně) nové - po výměně teče to zase. Soudruzi asi špatně měří průměr díry... 

Pro mne osobně poznatek do budoucnosti - koupím celý karbec přímo z číny a nasadím jej. Funkční a levné řešení problému s karburátorem.  Mimochodem, přetěsňovací sada stála cca 56 Kč včetně poštovného a karburátor ~200Kč, zase včetně poštovného...
Nevýhody, dodání dílu trvá měsíc....

Servisu vydělat nedám. Snad někomu z vás pomůžu svépomocí si opravit stejnou závadu...

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika