Membrána do Sachs Dolmar 110



host - 242.5 (?)
12.11.2019 10:37

Ahoj, můj poznatek se netýká Dolmaru, ale logicky toho samého problému.  Křovináče FlorBest z Lídla. Příznaky, nechtěl startovat, stále mokrá svíčka, nechtěl jít do otáček, kuckal...

Podařilo se mi identifikovat na internetu typ karburátoru a zakoupil jsem na ebay.com snad správnou přetěsňovací sadu membrán. Původní karbec jsem rozdělal, vyčistil (obecné návody jsou na Youtube), přetěsnil...

Protože jsem sám sobě nevěřil, pararelně s nákupem přetěsňovací sady jsem koupil v číně nový karburátor (sada i s těsněním na hrdlo sání) s jinak řešenou ac pumpou, ale na ten sám výkon křovináče, a průměr hrdla sání/rozteč šteftů...   

Výsledek:

1) přetěsněný původní karburátor nefungoval správně, příznak chyby nadále stejný, pouštěl hodně benzínu  (asi jsem něco neprovedl/nesložil správně).

2) zkusil jsem nasadit nový karburátor, tedy bez jakéhokoliv štelování/ladění/zásahu (mimo drobné úpravy mechniky šroubku za bowdenem - volnoběžné otáčky, zapilovat/začistit,  aby se netřepilo lanko).
Křovináč jede a startuje jak drak, chová se identicky jako před opravou. 

No (i trochu zklamání), při výměně karbece jsem zjistil, že mi protíká těsnění průchodu hadiček do nádrže. To těsnění jsem koupil i s hadičkami (zase v číně) nové - po výměně teče to zase. Soudruzi asi špatně měří průměr díry... 

Pro mne osobně poznatek do budoucnosti - koupím celý karbec přímo z číny a nasadím jej. Funkční a levné řešení problému s karburátorem.  Mimochodem, přetěsňovací sada stála cca 56 Kč včetně poštovného a karburátor ~200Kč, zase včetně poštovného...
Nevýhody, dodání dílu trvá měsíc....

Servisu vydělat nedám. Snad někomu z vás pomůžu svépomocí si opravit stejnou závadu...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 189.80 (?), 9.3.2019 10:07, zobrazeno: 3123x
Zdravím potřebuji poradit kde sehnat membránu karburátoru do motorové pily Sachs Dolmar 110 děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Olše - (44) - 68.17 (?), 9.3.2019 15:07

Podívej se co je tam za karburátor (čislo typ výrobce) a dej sem co je na něm napsáno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 189.80 (?), 9.3.2019 15:50
Tak jsem na to kouknul WALBRO WT 61A G7
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Olše - (44) - 68.17 (?), 9.3.2019 17:54

Osobně bych skočil do nejbližšího servisu a nechal karburátor odborně opravit a seřídít i s pilou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 134.108 (?), 31.5.2019 7:05

Osobně není naškodu se něco naučit sám, je-li to možné (a díky internetu a různým fórům mnohdy je)
Když mě řekli orientační cenu za opravu, kdy křoviňák nechce jít do otáček a chcípne, tam mám pocit, že mají vyšší hodinovou sazbu, než můj automechanik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 242.5 (?), 12.11.2019 10:37

Ahoj, můj poznatek se netýká Dolmaru, ale logicky toho samého problému.  Křovináče FlorBest z Lídla. Příznaky, nechtěl startovat, stále mokrá svíčka, nechtěl jít do otáček, kuckal...

Podařilo se mi identifikovat na internetu typ karburátoru a zakoupil jsem na ebay.com snad správnou přetěsňovací sadu membrán. Původní karbec jsem rozdělal, vyčistil (obecné návody jsou na Youtube), přetěsnil...

Protože jsem sám sobě nevěřil, pararelně s nákupem přetěsňovací sady jsem koupil v číně nový karburátor (sada i s těsněním na hrdlo sání) s jinak řešenou ac pumpou, ale na ten sám výkon křovináče, a průměr hrdla sání/rozteč šteftů...   

Výsledek:

1) přetěsněný původní karburátor nefungoval správně, příznak chyby nadále stejný, pouštěl hodně benzínu  (asi jsem něco neprovedl/nesložil správně).

2) zkusil jsem nasadit nový karburátor, tedy bez jakéhokoliv štelování/ladění/zásahu (mimo drobné úpravy mechniky šroubku za bowdenem - volnoběžné otáčky, zapilovat/začistit,  aby se netřepilo lanko).
Křovináč jede a startuje jak drak, chová se identicky jako před opravou. 

No (i trochu zklamání), při výměně karbece jsem zjistil, že mi protíká těsnění průchodu hadiček do nádrže. To těsnění jsem koupil i s hadičkami (zase v číně) nové - po výměně teče to zase. Soudruzi asi špatně měří průměr díry... 

Pro mne osobně poznatek do budoucnosti - koupím celý karbec přímo z číny a nasadím jej. Funkční a levné řešení problému s karburátorem.  Mimochodem, přetěsňovací sada stála cca 56 Kč včetně poštovného a karburátor ~200Kč, zase včetně poštovného...
Nevýhody, dodání dílu trvá měsíc....

Servisu vydělat nedám. Snad někomu z vás pomůžu svépomocí si opravit stejnou závadu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika