Pozdní jarní mrazy



Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 166.3 (?)
18.5.2012 14:15

dnešní ráno už nevrátíme, ale co ZÍTRA?

marně se po tom snažím dopídit, ale předpověď v televizi se zatím o mrazíkách zmiňuje tak nějak neurčitě, asi to pro ně není podstatné jako pro nás zahrádkáře...

enlightened

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 18.5.2012 11:49

HK. Mně pomalu, ale jistě začíná réva vadnout. Ach jo. Kdoví jaká bude dnešní noc, fouká od severovýchodu a je docela zima...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 18.5.2012 12:34
je to jasné a prokazatelné-sever obce pěkný mráz (sousedce namrzla dost rajčata), jih obce(svah) sousedovy révy jsou jen lehounce šlehnuté, poupata zcela v pořádku-a je to jedna a tatáž obec, prostě stát ve státě.., stromy absolutně bez poškození
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 18.5.2012 12:53

 Vysočina 620mnm ráno (6:15) když jsem přijel z práce bylo na kolektorech a na okně -3,5° a při zemi -6°. Vše pod vrstvou jinovatky a v sudech zamrzlá voda, tak jsem ani nic neodkrýval a šel si lehnout. Jak to tady čtu ani se mi nechce ven crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 18.5.2012 14:03

Ostravsko 323mnm, ráno v 6 bylo 2°C a lehká jinovatka, po práci jsem prošel zahradu a kromě lehce popáleného vína žádné škody nejsou. Rajčatta a papriky budu vysazovat zítra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JirkaXDU - (6) - 42.56 (?), 18.5.2012 15:27

Centrální Morava 270 m.n.m. - lehce popálená meduňka. Jinak nic. Přísady paprik, rajčat, dýně a různých jiných bylin budu dávat na záhon až zítra. Kolik bylo brzy ráno stupňů nevím, protože se doléčuju po střevní chřipce a spal sem spánkem spravedlivých až do sedmi :-) Po té sedmé tu bylo cca. 6 stupňů nad.

J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.250 (?), 18.5.2012 15:54

Tak u nás peckoviny, ořešák a hrozny ze sta procent v čudu, jablka a hrušky tak 95% zmrzlé, něco přeživšího se dá najít na rybízu a angreštu. Mladé výhony malin taky zmrzlé. Venku zatím nic teplomilného ze zeleniny zatím vysázeno nemáme. Vlastně akorát dýně, a tam je tak třetina zmrzlá. Vše se uvidí po nejakém čase, zda mezi listy něco nezůstalo. Jediné co se zdá být v pořádku je muchovník a kamčatské borůvky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 18.5.2012 16:07

Tak u nás v Brně (zahrada cca 250 mnm) se pohybovaly teploty kolem nuly, na stromech (ořešák, meruňky, slivomě, višně) jsem žádné škody nezaznamenal. Sousedka, která vysadila ven rajčata ve středu jich měla jen pár poškozených mrazem. Sousedi z druhé strany část rajčat poškozených a popálené brambory. Já jsem rajčata sázel dnes a zítra budu sázet papriky a cukety.

                  Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
quasimodo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 188.243 (?), 22.5.2012 23:28

Tak ja taky pridam Brno.  tri mista v reckovicich. Zamilovany hajek... oresak takrka komplet KO, brambory spaleny. O cca 500m vzdusnou carou severneji mi zmrzlo kiwi, sousedovi komplet vino, ob zahradku takrka vsechno. Od rajcat, pres salat az po brambory. Treti zahrada reckovice u hrbitova, tak sousede po obou stranach rajcata, papriky, jahody, me oresak a chyceny vino.Rybiz a angrest prezil s nadhernou nasadou. Rajcata jsem daval ven nastesti az dnes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.178 (?), 18.5.2012 19:05

Místek -2.brabory v čudu.astatní se teprve pozná

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 166.3 (?), 18.5.2012 14:15

dnešní ráno už nevrátíme, ale co ZÍTRA?

marně se po tom snažím dopídit, ale předpověď v televizi se zatím o mrazíkách zmiňuje tak nějak neurčitě, asi to pro ně není podstatné jako pro nás zahrádkáře...

enlightened

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika