Pochlubte se svojí zahrádkou



Lenpel - (49) - 0.234 (?)
30.8.2009 11:00

Dobrý den paní Marie,

máte nádhernou zahradu, již krásně vzrostlou. Mám na Vás dotaz. Mohla byste mi napsat jak máte trvalkový záhon s kůrou, jestli máte pod kůrou textílii a když ne, jak často kůru doplňujete? Mám také velký trvalkový záhon cca 5x 20m, ale bez kůry(přispívala jsem tu cca září/2008).Byla bych ráda, kdyby ste se podělila o své zkušenosti.Díky Lenpel

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Škůrek Miroslav - (30) - 40.193 (?), 9.6.2009 21:06

SUPER, SUPER,SUPER.Tak to má vypadat,nic násilně vypaplané, je to přírodní, krásné.Osobně se mi moc líbí ta paseka s těmi sedmikráskami, toho bych chtěl dosáhnout na té louce (na fotce za smrky). Snažím se trávu síct jen až je nad kotníky.Už i nějaké metrové koláče fialových květinek se objevily,ale ty sedmikrásky mít po celé louce by byla bomba.Taky dobrá finta s tím starým kmenem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ewwedl - (8) - 207.2 (?), 28.6.2009 21:53

Děkuji.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
babima - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 143.253 (?), 29.8.2009 16:20

Moc nádherné kytičky také se trochu pochlubím, byla bych ráda kdyby mě sdělil názor pan Karlos jsem přesvědčená že zahradám rozumí.Marie

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Trvalkový záhon
Trvalkový záhon
Bez názvu
Bez názvu
Náš dům
Náš dům
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenpel - (49) - 0.234 (?), 30.8.2009 11:00

Dobrý den paní Marie,

máte nádhernou zahradu, již krásně vzrostlou. Mám na Vás dotaz. Mohla byste mi napsat jak máte trvalkový záhon s kůrou, jestli máte pod kůrou textílii a když ne, jak často kůru doplňujete? Mám také velký trvalkový záhon cca 5x 20m, ale bez kůry(přispívala jsem tu cca září/2008).Byla bych ráda, kdyby ste se podělila o své zkušenosti.Díky Lenpel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
babima - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 143.253 (?), 30.8.2009 19:37

Zdravím Vás, ano mám kůru a pod ní textílii jinak bych musela okopávat trvalky kůru časem zakryjí, mám tam i cibuloviny ty zakryté nejsou jen takůra je pohozená jak odkvétají tak tam sadím letničky.Kůru doplňuji na jaře každý rok ona se časem rozpadá.Někde jsem četla, že jí má být na výšku 8-10cm, ale já ji mám asi 5cm, lepší je kůra z pily než z Marketu ta je moc drobná.Já tam mám i štěpky, to jsou drcené větve a vypadá to dobře.Ona dnes kůra není levná záležitost, tak co ořežeme drtíme ajde to zpátky do zahrady.Moc Vám děkuji za pochvalu.Pokud budete chtít tak se podívejte na sekci Pochlubte se balkonovými kytičkami mám tam taky kytičky.Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 30.8.2009 21:04

Dobrý večer, paní Marie, nádhera, moc se mi to líbí trochu jsem .Já stále přesazuji, to se mi moc rozrostlo, to se mi tam a tam nelíbí a stále do kola... Na netkanku stačí slabá vrstva mulče jen aby zakryla, těch 8-10 cm se dává když pod kůrou není netkanka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
babima - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 143.253 (?), 30.8.2009 23:00

Díky za pochvalu já taky pořád přesazuji to ani jinak nejde zrovna zítra se na to chystám, s tou kůrou asi máte pravdu jak říkám já mám těch 5cm, ale vždy zjara dosypu.Zdravím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenpel - (49) - 0.234 (?), 31.8.2009 7:28

A paní Marie jak ste na tom potom s hnojením?Zaléváte tekutým a nebo pak ke každému přihodíte pod plachtu? Já jsem loni tak dvakrát- třikrát za rok projela celý záhon trojpichem. Sice dřina, ale čekala jsem to horší. Letos bohužel se kytičkám nemohu plně věnovat - čekáme přírustek a tak záhon udržuji jen nejnutnější péčí a je to znát. A tak přemýšlím co bude nejlepší až se na to na jaře vrhnu,...Jestli předělat komplet na plachtu a nebo jen uvest do čistého stavu a usměrnit kytky,...zase si říkám že je to docela už narostlé a moc místa mezi jednotlivými trvalkami neni,...Tak nezbývá,.Díky za rady... Lenpel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.205 (?), 31.8.2009 8:50

to Marie:

Smekám před množstvím práce a péče, kterou dáváte své zahradě, nicméně mám pocit, že se reakce pana Karlose spíše nedočkáte. Viz jeho příspěvky ve starší diskuzi.  Jak dlouho ji opečováváte a kolik lidí Vám pomáhá, to snad není tajemstvím.Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
babima - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 143.253 (?), 31.8.2009 20:41

Pro hosta 143 205 já právě čtu jeho příspěvky a vím, že dovede pohanit ale i pochválit proto jsem si chtěla přečíst jeho názor.Pokud se ptáte na práci kolem zahrady tak od jara do podzimu ale i v zimě se musí třeba oklepávat sníh ze stromků.Většinou se starám sama, ale pomáhá i manžel co se týká těžší práce.Doplňky na zahradě je jeho práce.Zdravím Vás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika