Rozkvétání meruněk v letošním roce



Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.152 (?)
2.4.2015 16:26

U nás na ostravsku jsou všechny meruňky bílé - od sněhu. Nakvetlá je pouze z 50% Kioto, ostatní to zatím udržely zavřené (Pincot, VP, Kompakta)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 2.4.2015 12:53

Ani tohle mizerné počasí rozkvétání meruňek nezastaví, dnes rozkvetlo pár kvítků na Maďarce, VP a Leskoře.Letošní meruňková sezona je v pr...,broskvoně vzhledem k předpovědi na tom nebudou o moc lépe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 2.4.2015 14:48

No, hlavně, Jirko, že pořád sháníme nějaké nové odrůdy meruněk. Vem si příkladně pana Vysloužila. Toho meruňky ani broskvoně moc nezajímají, a raději se soustřeďuje na švestky, které jsou mnohem jistější. A dělá dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.58 (?), 2.4.2015 16:11

Tak dnes jsem kontroloval meruňky a je jen pár pomalu se otevírajících květních pupenů, ale jsou to pupeny na větvičkách blízko kmene, zbytek pupenů je zavřených. Vloni jsem poprvé vyzkoušel Šittův řez a něco na tom bude, že se pupeny po tomto řezu otevírají později. Tak ještě vydržet taj do úterního rána a věřím v pozvolné oteplení. Žádné mrazy pod -2st u nás nehlásí, tak by zavřené pupeny měly přežít. Možná dobře, že je takové počasí, alespoň se zkrátí možnost zmrznutí malých plůdků meruněk. Jediné, co nechápu, asi mi nektarinka letos pokvete dřív než meruňky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.152 (?), 2.4.2015 16:26

U nás na ostravsku jsou všechny meruňky bílé - od sněhu. Nakvetlá je pouze z 50% Kioto, ostatní to zatím udržely zavřené (Pincot, VP, Kompakta)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 2.4.2015 16:44

Máš pravdu Petře, ty slivoně jsou jistější, i když jednou maximálně dvakrát za 20 let taky pomrznou, naštěstí slivovice mám dost, meruňkovice taky není k zahození.Ještě není po všem, některé odrůdy tu siberií možná přečkají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 2.4.2015 16:42

Máte pravdu. Windyty to také změnilo. Mělo by v noci mrznout pouze do úterního rána. Alespoň nějaké dobré zprávy. Myslím pro zdejší oblast.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
stefanos689 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 75.62 (?), 2.4.2015 23:03

Proc tolik skepse pratele? Vzdyt v dubnu mrzne kazdy rok. Tady u nas na JV jsou merunky teprve ve fazi ruzoveho poupete, par kvetu mi rozkvetlo jen na Goldrichu - jinak vse zavrene. Sem tam kvete nejaky myrobalan nebo mandlon. Spis bych se obaval mraziku az budou male pludky, ale ted rozhodne ne. Kvety nejake ty mensi mraziky snesou v pohode.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 3.4.2015 7:10

No oni asi ani ty malý plůdky nebudou. Mráz + moniliový úžeh (nemožnost nebo malá účinnost postřiku) + špatné opylení. Ta kombinace předchozího velmi teplého počasí a současného není dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 3.4.2015 12:57

Ešte je to stale dobre dokial niesu velke mraziky aj ked dene pada sneh a ladovec je to velka skuška pre marhulky takyto rok nepametam, dam obrazky rozkvitnutych marhul a sliviek na juhu Eu už to kvitne.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.58 (?), 3.4.2015 16:17

Tak jsem provedl další kontrolu a zatím jsou pupeny zavřené, rozkvetlo jich jen pár, ostatní čekají. Kéž to vydrží do úterý, pak se začne pozvolna oteplovat. Ale hlásí na neděli a pondělí až -2stupně, to by měly podle mě přežít, když zůstanou zavřené.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika