Rozkvétání meruněk v letošním roce



   Předchozí příspěvky  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 98.94 (?) 
10.4.2015 12:33

Pro x.x.125.72: To budte rad, my jsme nadavali i se sousedem. Bydlim v ulici u Svratky, tak to bude asi velky faktor... obzvlast ted kdy je pres den 15 a v noci 0

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 10.4.2015 13:02

Tak u nás na východě Hané mráz nebyl, auta měla skla orošená, ale námraza nebyla. Ale zatím meruňky ještě nerozkvetly, jen Goldich je těsně před květem :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 10.4.2015 15:33

Já to řeším většinou tak, že večer před očekávaným mrazíkem naleju pod aktuálně nakvétající stromy vodu, nějaké nočněranní zakuřování nebo kropení korun zde není z více důvodů možné-a funguje to. Taky se mnohem líp chytají rouby-včera jsem přidával do a z Burlatu., lil jsem i do švestek, mer.,jabloní-všude přiroubováno. I kdyby nemrzlo, stromy vodu ocení, má být-konečně-slunečnosmiley. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.234 (?), 10.4.2015 21:09
Tak zlín 300m..bergeronka dnes v plném květu a včely v plné práci..před tim denně zalévána ledovou vodou..nátěr kmene vápnem a postřik... aby nevykvetla předčasně..povedlo se..😊
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 10.4.2015 21:51

Podvečerní meruňkové květy. Stále nerozkvetla Pincot, Kioto, Tsunami, ale nejméně ze všech se chce rozkvétat Leale. Když jsem prohlížel pohnědlé květy Spring Blush, tak jsem zjistil, že plůdky hnědé nejsou, naopak jsou zdravě zelené.

Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Veselka
Veselka
Bergarouge
Bergarouge
(Stark) Early Orange
(Stark) Early Orange
Veharda
Veharda
Velkopavlovická
Velkopavlovická
Rubista
Rubista
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 10.4.2015 21:56

Kiotto jiz u nas od včera nakvetla...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 11.4.2015 6:44

Pro upřesnění-nezalévám proto, abych stromy ochlazoval nebo brzdil v rozpuku, snažím se je posílit. Vodu k zálivce mám rybniční. Stromy, které nestrádají suchem lépe prospívají, odolávají všem okolním podmínkám lépe než ty, na které pěstitel prdíwink. Taky vlhkost vzlínající ze zeminy do korunky fyzikálně zvyšuje šanci na únik před šedivcem. S.P.Ch. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 12.4.2015 9:51

Dobrý den. Dovolte pár poznámek k rozkvétání meruněk v letošním roce. Předně bych chtěl říct, že kvetení není díky teplé zimě a teplému březnu zase tak uspíšené. Když si vezmeme průměr středu kvetení u standarty Velkopavlovická, které je na jižní Moravě dlouhodobě16. až 17.4., tak je to jen velmi mírné uspíšení. VP rozkvetla již celá a fenofáze hlavního květu trvá přibližně jen 6,5 dne. Řekl bych, že výhoda "klonu" Marlen, který má rozkvétat o něco později než VP se nekoná. Rozkvétají stejně. Pokud je to pravá Marlen. Prohlížel jsem znovu květy Spring Blush a mám dojem, že květy nebudou zhnědlé mrazem, ale spíše moniliovým úžehem. Na to, že byla 3x ošetřena je to docela podivné. Jak Kioto, tak Spring Blush jsou na naprosto nevyhovujících podnožích (Wavit a Wangenheimova) a prakticky nerostou. Nevím, jestli Radka ukončila svoji existenci díky šarce, nebo díky asfyxii, ale do dalšího vegetačního období se jí viditelně už nechce. Protože se to dalo poznat už v březnu, tak jsem si pořídil novou na ZR. Nelze si totiž sortiment raných meruněk bez velmi kvalitní Radky již představit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 12.4.2015 16:28

tak ja mam Kioto a Pinckot na Waxwa a oproti myrobalánu a zel.renklode mi prijde tato podnoz nejlepsi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 12.4.2015 17:05
Díky Wavitu a podobných podnoží lze meruňky pěstovat v hustých sponech jako vřetena, ale nároky jsou velmi podobné jako u M9. Některé slivoňové podnože dokonce posouvají dobu kvetení o pár dní později a tím dokáží zachránit i např. květy mandloní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika