Řez pětileté meruňky



zdendan - (29) - 25.60 (?)
8.4.2017 13:02

Myslel jsem tvar té malé čtyř/pětileté meruňky, kvůli které jsem založil tuto diskuzi.

Děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 157.239 (?), 7.4.2017 15:08

Dovede prosím pochopit, že staré stromy v okolí těch mláďat jsou pro tyto obrovskými konkurenty-co se vody, výživy a světla týče? Že trpí na stejné choroby a škůdce? Že jejich odstraněním, popřípadě zvýšenou péčí o ně podstatně zvýšíte šance meruňky a třešně na jejich zdravý vývoj a bohatou úrodu? Že i ta chutnost plodů višně-která se mi jeví velmi chorá-by se mohla výrazně překlopit do plusu? Nebo jste ortodoxní biolidé-tzv. až za hrob?? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zdendan - (29) - 25.60 (?), 7.4.2017 18:02

To ne.

Ale nenapadlo mě, že by se ta višeň dala zachránit, nevím jak. Padají jí větve a většina plodů je mimo žebřík. Pak je tam ta chuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 8.4.2017 6:03

Má hlad a pak je křehká, bortí secrying, chutná hořce-kysele. Sklizeň přerostlých stromů-višní, třešní se může dělat i takto-větve-ať už jednotlivé či celé vějíře- nedostupné pro ruční sběr se uříznou, spustí na zem, a tam se bezpečně oberou. Ovšem strom, který je v rozvratu jako ten Váš, by si zasloužil výraznou redukci nadzemní části IHNED, důkladné ošetření ran+vícekrát zmiňované nakrmení-uvědomte si, prosím, že lačné kořeny jsou v zemi široko, daleko, hluboko-tomu se má hnojení přizpůsobit-jeho způsob aplikace a dávky výživy-mělo by to přispět k momentální regeneraci, letošní kvalitnější úrodě i přípravě na léta další. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 178.41 (?), 8.4.2017 7:41

A jak se provádí krmení kořenů široko daleko hluboko? U tak starého stromu si to moc nedovedu představit. Celou zahradu rozrýt, i u sousedů, přijet s náklaďákem a vše pokrýt a zarýt slabou vrstvu hnoje a kompostu? Pllus přidat pár pytlů cereritu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 8.4.2017 10:06

Komu se néchce, hledá důvody, kdo má zájem, hledá způsoby. Není nutné zchystat lukulské hody těm, kdo kráčejí z koncentráku, dobrá psovi mucha... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 8.4.2017 10:07

Celou zahradu rozrýt, i u sousedů, přijet s náklaďákem...

Taky řešení. Ale postačí napíchat pár desítek děr špičatou ocelovou tyčí a do děr nasypat hnojivo nebo nalít hnojivý roztok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zdendan - (29) - 25.60 (?), 8.4.2017 10:54

Dobrý den pane Vysloužil,

také myslíte, že se může změnit kvalita plodů? Pro mě to je novina.

Mohl byste se prosím vyjádřit i k tvaru té meruňky? Zajímal by mě Váš názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 8.4.2017 11:30

také myslíte, že se může změnit kvalita plodů? Pro mě to je novina.

Tak samozřejmě. Výživa má na velikost plodů,  chuť, obsah cukrů, významný ne-li rozhodující vliv. Samozřejmě poloha, řez, probírka, aj.  taky.
    Co říct ke tvaru? Je to velký strom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zdendan - (29) - 25.60 (?), 8.4.2017 13:02

Myslel jsem tvar té malé čtyř/pětileté meruňky, kvůli které jsem založil tuto diskuzi.

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 8.4.2017 14:40

Jestli tu kvalitu plodů myslíte u višní, tak ty jsou výživou ovlivněny taky, ale méně než jádroviny, merunky či broskve.
   Co k tvaru meruňky? Malý strom. Nějaký pupen sem tam neřeším. Pro mě je zásadní, jestli květy zmrznou nebo ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika