Řez pětileté meruňky



zdendan - (29) - 25.60 (?)
7.4.2017 18:02

To ne.

Ale nenapadlo mě, že by se ta višeň dala zachránit, nevím jak. Padají jí větve a většina plodů je mimo žebřík. Pak je tam ta chuť.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 157.239 (?), 7.4.2017 15:08

Dovede prosím pochopit, že staré stromy v okolí těch mláďat jsou pro tyto obrovskými konkurenty-co se vody, výživy a světla týče? Že trpí na stejné choroby a škůdce? Že jejich odstraněním, popřípadě zvýšenou péčí o ně podstatně zvýšíte šance meruňky a třešně na jejich zdravý vývoj a bohatou úrodu? Že i ta chutnost plodů višně-která se mi jeví velmi chorá-by se mohla výrazně překlopit do plusu? Nebo jste ortodoxní biolidé-tzv. až za hrob?? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zdendan - (29) - 25.60 (?), 7.4.2017 18:02

To ne.

Ale nenapadlo mě, že by se ta višeň dala zachránit, nevím jak. Padají jí větve a většina plodů je mimo žebřík. Pak je tam ta chuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 8.4.2017 6:03

Má hlad a pak je křehká, bortí secrying, chutná hořce-kysele. Sklizeň přerostlých stromů-višní, třešní se může dělat i takto-větve-ať už jednotlivé či celé vějíře- nedostupné pro ruční sběr se uříznou, spustí na zem, a tam se bezpečně oberou. Ovšem strom, který je v rozvratu jako ten Váš, by si zasloužil výraznou redukci nadzemní části IHNED, důkladné ošetření ran+vícekrát zmiňované nakrmení-uvědomte si, prosím, že lačné kořeny jsou v zemi široko, daleko, hluboko-tomu se má hnojení přizpůsobit-jeho způsob aplikace a dávky výživy-mělo by to přispět k momentální regeneraci, letošní kvalitnější úrodě i přípravě na léta další. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 178.41 (?), 8.4.2017 7:41

A jak se provádí krmení kořenů široko daleko hluboko? U tak starého stromu si to moc nedovedu představit. Celou zahradu rozrýt, i u sousedů, přijet s náklaďákem a vše pokrýt a zarýt slabou vrstvu hnoje a kompostu? Pllus přidat pár pytlů cereritu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 8.4.2017 10:06

Komu se néchce, hledá důvody, kdo má zájem, hledá způsoby. Není nutné zchystat lukulské hody těm, kdo kráčejí z koncentráku, dobrá psovi mucha... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 8.4.2017 10:07

Celou zahradu rozrýt, i u sousedů, přijet s náklaďákem...

Taky řešení. Ale postačí napíchat pár desítek děr špičatou ocelovou tyčí a do děr nasypat hnojivo nebo nalít hnojivý roztok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zdendan - (29) - 25.60 (?), 8.4.2017 10:54

Dobrý den pane Vysloužil,

také myslíte, že se může změnit kvalita plodů? Pro mě to je novina.

Mohl byste se prosím vyjádřit i k tvaru té meruňky? Zajímal by mě Váš názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 8.4.2017 11:30

také myslíte, že se může změnit kvalita plodů? Pro mě to je novina.

Tak samozřejmě. Výživa má na velikost plodů,  chuť, obsah cukrů, významný ne-li rozhodující vliv. Samozřejmě poloha, řez, probírka, aj.  taky.
    Co říct ke tvaru? Je to velký strom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zdendan - (29) - 25.60 (?), 8.4.2017 13:02

Myslel jsem tvar té malé čtyř/pětileté meruňky, kvůli které jsem založil tuto diskuzi.

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 8.4.2017 14:40

Jestli tu kvalitu plodů myslíte u višní, tak ty jsou výživou ovlivněny taky, ale méně než jádroviny, merunky či broskve.
   Co k tvaru meruňky? Malý strom. Nějaký pupen sem tam neřeším. Pro mě je zásadní, jestli květy zmrznou nebo ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika