Podnož Alycza



host - 17.58 (?) 
29.10.2014 10:23, zobrazeno: 8534x

Dobrý den, chtěla bych poradit zda někdo neví, co je podnož s názvem Alycza? Na internetu nemůžu nic najít, jedná se o polskou meruňku. Chtěla jsem nízkokmen nebo čtvrtkmen, ale nějak se mi to nezdá. Moc díky pokud někdo ví.

Monika

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 29.10.2014 10:40

Zdroj wiki... Alycza je podnožový myrobalán, nebo taky Cherry švestka, třešeň švestka (Prunus cerasifera) - druh rostlin v čeledi Rosaceae. Pochází ze západní Asie, Střední Kavkazu a jihovýchodní Evropy, také šířit jako druh zavedeny náhodně v Austrálii a na Novém Zélandu, na Britských ostrovech, v Evropě, USA a tropické Asie. V mnoha zemích, také v Polsku, se pěstuje. Někde se vyskytuje volně s domácí flóry je klasifikován jako místně naturalizovaný, což může vést k transformaci přírodních společenstev keřů.

  Strom do 10 metrů výšky.Typické volně rostoucích forma se pěstuje a používá se jako podnož pro jiné švestky.
     Pěstuje se jako okrasná rostlina. Nejčastěji pěstované odrůdy červených listů. Je vhodný také pro živé ploty, a to jak tvarované,tak i netvarované unshaped.Medodajná.


Snáší sucho a roste nejlépe na lehkých půdách, písčitá. Okrasné odrůdy by měly být na více osluněných polohách, s posekaným trávník kolem rostliny. Přes léto je třeba hnojit. Okrasné odrůdy jsou šířeny roubováním nebo očkováním na sazenice druhů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 17.58 (?), 29.10.2014 11:23

Díky. Pokud jsem to dobře pochopila, vyroste mi obr strom? No nazdar, přesně to jsem nechtěla. Tak teď babo raď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 29.10.2014 11:56

Takže jinými slovy - je to obyčejný myroš, ale zní to líp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.135 (?), 29.10.2014 12:49

Přesně tak, poroste to silněji. Alycza je často ten nejběžnější semenný typ myrobalánu, taky ten nejlevnější a podrůstající. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika