Podnož Alycza



host - 40.135 (?)
29.10.2014 12:49

Přesně tak, poroste to silněji. Alycza je často ten nejběžnější semenný typ myrobalánu, taky ten nejlevnější a podrůstající. david

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 17.58 (?), 29.10.2014 10:23, zobrazeno: 8388x

Dobrý den, chtěla bych poradit zda někdo neví, co je podnož s názvem Alycza? Na internetu nemůžu nic najít, jedná se o polskou meruňku. Chtěla jsem nízkokmen nebo čtvrtkmen, ale nějak se mi to nezdá. Moc díky pokud někdo ví.

Monika

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 29.10.2014 10:40

Zdroj wiki... Alycza je podnožový myrobalán, nebo taky Cherry švestka, třešeň švestka (Prunus cerasifera) - druh rostlin v čeledi Rosaceae. Pochází ze západní Asie, Střední Kavkazu a jihovýchodní Evropy, také šířit jako druh zavedeny náhodně v Austrálii a na Novém Zélandu, na Britských ostrovech, v Evropě, USA a tropické Asie. V mnoha zemích, také v Polsku, se pěstuje. Někde se vyskytuje volně s domácí flóry je klasifikován jako místně naturalizovaný, což může vést k transformaci přírodních společenstev keřů.

  Strom do 10 metrů výšky.Typické volně rostoucích forma se pěstuje a používá se jako podnož pro jiné švestky.
     Pěstuje se jako okrasná rostlina. Nejčastěji pěstované odrůdy červených listů. Je vhodný také pro živé ploty, a to jak tvarované,tak i netvarované unshaped.Medodajná.


Snáší sucho a roste nejlépe na lehkých půdách, písčitá. Okrasné odrůdy by měly být na více osluněných polohách, s posekaným trávník kolem rostliny. Přes léto je třeba hnojit. Okrasné odrůdy jsou šířeny roubováním nebo očkováním na sazenice druhů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 17.58 (?), 29.10.2014 11:23

Díky. Pokud jsem to dobře pochopila, vyroste mi obr strom? No nazdar, přesně to jsem nechtěla. Tak teď babo raď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 29.10.2014 11:56

Takže jinými slovy - je to obyčejný myroš, ale zní to líp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.135 (?), 29.10.2014 12:49

Přesně tak, poroste to silněji. Alycza je často ten nejběžnější semenný typ myrobalánu, taky ten nejlevnější a podrůstající. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika