Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Meruňky > Mráz - malé plůdky meruněk

Mráz - malé plůdky meruněk

host - xxx.xxx.81.42 (?)
15.4.2014 23:24

Mráz-malé plůdky meruněk

Zmrzlí jsou 12, 13, 14, května. Obyčejně moc neškodí. On - jeho veličenstvo Mráz prijde třeba 18.5. nebo taky 3.6. jak jsem zažil minulé dva roky. Zvlášť jahody, které mám byť v úrodné, ale přestomrazové kotlině a jaště blízko vodního toku to chytly perfektně. Dva roky po sobě tak dvacetinová úroda. Meruňky zhruba o 60m výše dopadly vcelku dobře. Částečně byly poškozeny i jabloně, ale projevil se kladný vztah dálničního tělesa, které vede v sousedství a promíchávání vzduchu projíždějídími vozidly.

Wendy

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
   << Předchozí příspěvky | 1, 2, 3, 4, 5...>   

host - xxx.xxx.112.58 (?), 15.4.2014 14:43
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Po včerejší 20. minutové bouřce s kroupy už nevím, co nás ještě letos čeká. Na malých plůdcích meruněk jsou hnědé tečky, tak asi na polovině. Myslíte, že z toho něco bude??? Alespoň na pálení slivovice. Už jsem přežil díky Championu mráz -3 st, stříkal jsem Horizonem dvakrát proti monilioze a teď přijdou kroupy. A to má ještě ve čtvrtek ráno mrznout. Tak už nevím.

Připojit reakci   

vyslouzil (17608) - xxx.xxx.92.38 (?), 15.4.2014 14:52

Aby se z meruněk dala vypálit slivovice, to žádné kroupy zajistit neumí. winkDrobné plůdky zasažené v tuto dobu kropupami, pokud neupadly či nejsou rozbité, by se měly zahojit bez viditelných následků.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.112.58 (?), 15.4.2014 16:18

To máte pravdu, byla by to meruňkovice. Ale jsem rád, že snad něco na tom stromě zůstane. Jestli teda ještě nepřijde velký mráz. Možné je všechno, do třech zmrzlých je ještě daleko.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.81.42 (?), 15.4.2014 23:24

Mráz-malé plůdky meruněk

Zmrzlí jsou 12, 13, 14, května. Obyčejně moc neškodí. On - jeho veličenstvo Mráz prijde třeba 18.5. nebo taky 3.6. jak jsem zažil minulé dva roky. Zvlášť jahody, které mám byť v úrodné, ale přestomrazové kotlině a jaště blízko vodního toku to chytly perfektně. Dva roky po sobě tak dvacetinová úroda. Meruňky zhruba o 60m výše dopadly vcelku dobře. Částečně byly poškozeny i jabloně, ale projevil se kladný vztah dálničního tělesa, které vede v sousedství a promíchávání vzduchu projíždějídími vozidly.

Wendy

Připojit reakci

mičurinec (3091) - xxx.xxx.93.3 (?), 16.4.2014 7:24

od doby co je tu dalnice (1km) a haly u ní 1.5km, je vody ve studních méně a vyrazne mene prsi, dokonce se vzdy tak 3x-4xdo roka objevi to, že u nás neprsi, na druhe strane pres dalnici ve meste huste prsi, nikdy ne naopak..takze asi mozne je snad vse

Připojit reakci

host - xxx.xxx.112.58 (?), 16.4.2014 7:36

Tak ve čtvrtek ráno má být až -4 st, tak snad to bude letos už poslední mráz. Malé plůdky už vydržely -1 st, tak snad tu víc nebude. Pomalu odkvétají i švestky, spoustu květů opadalo díky silnému větru a krupobití.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.178.235 (?), 16.4.2014 11:36

Násada květů u ovocných stromů je letos obrovská.Snad nějaké plody i po hrozících mrazech zbudou.Pokud byly květy opyleny.Pilatku jsem stříkl jen symbolicky.  AB

Připojit reakci

host - xxx.xxx.238.6 (?), 16.4.2014 12:10

Zdravím, mám obavu o zmrznutí hrušně a napadlo mě, že bych k ni umístit překlápěcí zavlažovač aquazoom a nastavil zavlažování dejme tomu od nějakých 4 do 8 ráno. Mohlo by to pomoci proti mrazu? Aby mě ještě nenamrzla voda na hrušeň... Bohužel to nemám u domu, takže nemůžu kontrolovat...

Připojit reakci

Mičurin II (981) - xxx.xxx.77.141 (?), 16.4.2014 13:17

Pane nespoléhejte na náhodu, předloni bylo květů jako máku a po 18.5. bylo vymalováno.Mráz je neúprosný, kosí všechno.Až nápadně mě to připomíná rok 2012.Mluví se o čtvrtečním ránu ale bacha také na páteční.V r.2012 se strašilo celý týde až do čtvrtka a prásk ho, pohroma přišla v pátek. Pokud máte možnost, zakuřujte,rozdělejte ohně nebo roste. Já mám teda ty dva dny BoRo.- Mičurin II

Připojit reakci

galloway pippin (1403) - xxx.xxx.179.38 (?), 16.4.2014 13:25

Dnes už mladá generace mnohdy ani neví co znamená BoRo, ale máte pravdu ta pogroma o které mluvíte byla v pátek ráno(-6°C).Já sice mám nepatrnou obavu, ale kouřit kvůli tomu nebudu.

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3, 4, 5...>   
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov pstruhov9.7.2020
Hrdličky8.7.2020
Chov pstruhov6.7.2020
Chov pstruhov2.7.2020
Teplota v kurníku2.7.2020
Teplota v kurníku1.7.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů