Mráz - malé plůdky meruněk



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
15.4.2014 14:52

Aby se z meruněk dala vypálit slivovice, to žádné kroupy zajistit neumí. winkDrobné plůdky zasažené v tuto dobu kropupami, pokud neupadly či nejsou rozbité, by se měly zahojit bez viditelných následků.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 112.58 (?), 15.4.2014 14:43

Po včerejší 20. minutové bouřce s kroupy už nevím, co nás ještě letos čeká. Na malých plůdcích meruněk jsou hnědé tečky, tak asi na polovině. Myslíte, že z toho něco bude??? Alespoň na pálení slivovice. Už jsem přežil díky Championu mráz -3 st, stříkal jsem Horizonem dvakrát proti monilioze a teď přijdou kroupy. A to má ještě ve čtvrtek ráno mrznout. Tak už nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 15.4.2014 14:52

Aby se z meruněk dala vypálit slivovice, to žádné kroupy zajistit neumí. winkDrobné plůdky zasažené v tuto dobu kropupami, pokud neupadly či nejsou rozbité, by se měly zahojit bez viditelných následků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.58 (?), 15.4.2014 16:18

To máte pravdu, byla by to meruňkovice. Ale jsem rád, že snad něco na tom stromě zůstane. Jestli teda ještě nepřijde velký mráz. Možné je všechno, do třech zmrzlých je ještě daleko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.42 (?), 15.4.2014 23:24

Mráz-malé plůdky meruněk

Zmrzlí jsou 12, 13, 14, května. Obyčejně moc neškodí. On - jeho veličenstvo Mráz prijde třeba 18.5. nebo taky 3.6. jak jsem zažil minulé dva roky. Zvlášť jahody, které mám byť v úrodné, ale přestomrazové kotlině a jaště blízko vodního toku to chytly perfektně. Dva roky po sobě tak dvacetinová úroda. Meruňky zhruba o 60m výše dopadly vcelku dobře. Částečně byly poškozeny i jabloně, ale projevil se kladný vztah dálničního tělesa, které vede v sousedství a promíchávání vzduchu projíždějídími vozidly.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 16.4.2014 7:24

od doby co je tu dalnice (1km) a haly u ní 1.5km, je vody ve studních méně a vyrazne mene prsi, dokonce se vzdy tak 3x-4xdo roka objevi to, že u nás neprsi, na druhe strane pres dalnici ve meste huste prsi, nikdy ne naopak..takze asi mozne je snad vse

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.58 (?), 16.4.2014 7:36

Tak ve čtvrtek ráno má být až -4 st, tak snad to bude letos už poslední mráz. Malé plůdky už vydržely -1 st, tak snad tu víc nebude. Pomalu odkvétají i švestky, spoustu květů opadalo díky silnému větru a krupobití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 16.4.2014 11:36

Násada květů u ovocných stromů je letos obrovská.Snad nějaké plody i po hrozících mrazech zbudou.Pokud byly květy opyleny.Pilatku jsem stříkl jen symbolicky.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.6 (?), 16.4.2014 12:10

Zdravím, mám obavu o zmrznutí hrušně a napadlo mě, že bych k ni umístit překlápěcí zavlažovač aquazoom a nastavil zavlažování dejme tomu od nějakých 4 do 8 ráno. Mohlo by to pomoci proti mrazu? Aby mě ještě nenamrzla voda na hrušeň... Bohužel to nemám u domu, takže nemůžu kontrolovat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.141 (?), 16.4.2014 13:17

Pane nespoléhejte na náhodu, předloni bylo květů jako máku a po 18.5. bylo vymalováno.Mráz je neúprosný, kosí všechno.Až nápadně mě to připomíná rok 2012.Mluví se o čtvrtečním ránu ale bacha také na páteční.V r.2012 se strašilo celý týde až do čtvrtka a prásk ho, pohroma přišla v pátek. Pokud máte možnost, zakuřujte,rozdělejte ohně nebo roste. Já mám teda ty dva dny BoRo.- Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 16.4.2014 13:25

Dnes už mladá generace mnohdy ani neví co znamená BoRo, ale máte pravdu ta pogroma o které mluvíte byla v pátek ráno(-6°C).Já sice mám nepatrnou obavu, ale kouřit kvůli tomu nebudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika