Mráz



host - 240.228 (?)
14.4.2017 14:51

Dva roky jsem byla pesimistka jen já, protože já(na rozdíl od muže) stříhám stromy, sázím a okopávám všechnu zeleninu, pleju a přesazuju kytky. Dva roky po sobě všechno chcíplé. Na jaře mrazy, pak ptáci a nakonec totální sucho. Letos, když rozkvetly (kromě broskve a sakury zatím) všechny ovocné stromy a jabloně se chystají, hlásí zase mrazy. Včera mi muž oznámil, že jestli z toho zase nic nebude, prodá kravku, na podzim nezaseje a stěhuje se někam, kde se sklízí několikrát ročně a roste to samo...wink Konvalinka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 237.133 (?), 14.4.2017 11:08

Meruňky i broskve jsou obsypány květy - trochu nadějné je:

U peckovin stačí, když zbyde 10% květů a úrada může být normální, uvádí předseda Ovocnářské unie ČR Martin Ludvík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 163.144 (?), 14.4.2017 13:36

Vyhliadky na počasie v budúcom týždni veru nie sú povzbudivé. Možno my tu na juhu doplatíme na to, že je u nás vegetácia rozbehnutá. Ak primrzne, škody môžu byť značné. My už máme odkvitnuté skoro všetko, už kvitnú iba hrušky a jablone. Ešte je to ale ďaleko a ja stále dúfam, že to nebude také zlé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 157.1 (?), 14.4.2017 13:58

Ale bude to tak zlé sad

Vývoj počasí v ČR

Tzn. ořechy už raší všude, takže je letos opět po nich, meruňku nevím, jestli má cenu zachraňovat a po několik nocí pod ní udržovat přes noc oheň. Broskev teď začíná kvést, takže taky konec. Snad už pak nic nepřijde a aspoň ty jabloně a švestky budou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mikimajky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 144.252 (?), 14.4.2017 14:10

Ešte nemrzlo a už všetci plačete. 

Veď vydržte. Ja som optimista a do poslednej chvíle dúfam že to tak aspoň u nás na JZ nebude. 

Ano bude chladno, ale pri vhodnej konštelácii by mráz byť nemusel. 

Mám z toho síce aj ja obavy, ale ešte je to dosť daleko na to aby to nemuselo byť také zlé. 

Môže to byť aj horšie :D

Vlani to bolo za suchého počasia a bezvetria. Teraz bysme mali mať dážd a vietor. Mohlo by sa to udržať bez mrazov. 

Sám som zvedavý. Už mámvšetko vysadené a pomaly aj všetko odkvitnuté. Kvitnú mi ešte jablone a niektoré hrušky. 

Príroda si poradí a ak nie aj tak s tým nič neurobíme. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.228 (?), 14.4.2017 14:51

Dva roky jsem byla pesimistka jen já, protože já(na rozdíl od muže) stříhám stromy, sázím a okopávám všechnu zeleninu, pleju a přesazuju kytky. Dva roky po sobě všechno chcíplé. Na jaře mrazy, pak ptáci a nakonec totální sucho. Letos, když rozkvetly (kromě broskve a sakury zatím) všechny ovocné stromy a jabloně se chystají, hlásí zase mrazy. Včera mi muž oznámil, že jestli z toho zase nic nebude, prodá kravku, na podzim nezaseje a stěhuje se někam, kde se sklízí několikrát ročně a roste to samo...wink Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 14.4.2017 17:30

Já to furt říkám, Korutany!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.82 (?), 14.4.2017 18:21 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 14.4.2017 21:02

Tak ten Čeněk co to napsal to asi trochu přepískl. Pro mou zahradu byla předpověď ještě dnes ráno na pondělí -2 °C, odpoledne už jen -1 °C. když to tak půjde dál, tak v pondělí asi vytáhnem kraťasy.smiley

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 15.4.2017 7:08

Cenek vedel moc dobre, pocitejte ze v cele CR bude pod nulou, i -5, hlavne utery a streda, ale mrazy jsou pravdepodobne po-ct, mozna i patek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 15.4.2017 16:27

Tak ty kraťasy asi v pondělí nevytáhnu, ale podle dnešní odpolední předpovědi na stejném webu bude u mne v pondělí ve dne 10 °C a ráno 4 °C. Za celý příští týden nklesne teplota pod 1 °C. Kdybych těm jejich předpovědím věřil, tak bych teď vytáhl sedmičku dobrého vína a přiopil se. Ale raději to nechám na příští neděli. Třeba ušetřím.smiley

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika