Mráz



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?)
14.4.2017 17:30

Já to furt říkám, Korutany!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 237.133 (?), 14.4.2017 11:08

Meruňky i broskve jsou obsypány květy - trochu nadějné je:

U peckovin stačí, když zbyde 10% květů a úrada může být normální, uvádí předseda Ovocnářské unie ČR Martin Ludvík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 163.144 (?), 14.4.2017 13:36

Vyhliadky na počasie v budúcom týždni veru nie sú povzbudivé. Možno my tu na juhu doplatíme na to, že je u nás vegetácia rozbehnutá. Ak primrzne, škody môžu byť značné. My už máme odkvitnuté skoro všetko, už kvitnú iba hrušky a jablone. Ešte je to ale ďaleko a ja stále dúfam, že to nebude také zlé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 157.1 (?), 14.4.2017 13:58

Ale bude to tak zlé sad

Vývoj počasí v ČR

Tzn. ořechy už raší všude, takže je letos opět po nich, meruňku nevím, jestli má cenu zachraňovat a po několik nocí pod ní udržovat přes noc oheň. Broskev teď začíná kvést, takže taky konec. Snad už pak nic nepřijde a aspoň ty jabloně a švestky budou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mikimajky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 144.252 (?), 14.4.2017 14:10

Ešte nemrzlo a už všetci plačete. 

Veď vydržte. Ja som optimista a do poslednej chvíle dúfam že to tak aspoň u nás na JZ nebude. 

Ano bude chladno, ale pri vhodnej konštelácii by mráz byť nemusel. 

Mám z toho síce aj ja obavy, ale ešte je to dosť daleko na to aby to nemuselo byť také zlé. 

Môže to byť aj horšie :D

Vlani to bolo za suchého počasia a bezvetria. Teraz bysme mali mať dážd a vietor. Mohlo by sa to udržať bez mrazov. 

Sám som zvedavý. Už mámvšetko vysadené a pomaly aj všetko odkvitnuté. Kvitnú mi ešte jablone a niektoré hrušky. 

Príroda si poradí a ak nie aj tak s tým nič neurobíme. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.228 (?), 14.4.2017 14:51

Dva roky jsem byla pesimistka jen já, protože já(na rozdíl od muže) stříhám stromy, sázím a okopávám všechnu zeleninu, pleju a přesazuju kytky. Dva roky po sobě všechno chcíplé. Na jaře mrazy, pak ptáci a nakonec totální sucho. Letos, když rozkvetly (kromě broskve a sakury zatím) všechny ovocné stromy a jabloně se chystají, hlásí zase mrazy. Včera mi muž oznámil, že jestli z toho zase nic nebude, prodá kravku, na podzim nezaseje a stěhuje se někam, kde se sklízí několikrát ročně a roste to samo...wink Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 14.4.2017 17:30

Já to furt říkám, Korutany!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.82 (?), 14.4.2017 18:21 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 14.4.2017 21:02

Tak ten Čeněk co to napsal to asi trochu přepískl. Pro mou zahradu byla předpověď ještě dnes ráno na pondělí -2 °C, odpoledne už jen -1 °C. když to tak půjde dál, tak v pondělí asi vytáhnem kraťasy.smiley

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 15.4.2017 7:08

Cenek vedel moc dobre, pocitejte ze v cele CR bude pod nulou, i -5, hlavne utery a streda, ale mrazy jsou pravdepodobne po-ct, mozna i patek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 15.4.2017 16:27

Tak ty kraťasy asi v pondělí nevytáhnu, ale podle dnešní odpolední předpovědi na stejném webu bude u mne v pondělí ve dne 10 °C a ráno 4 °C. Za celý příští týden nklesne teplota pod 1 °C. Kdybych těm jejich předpovědím věřil, tak bych teď vytáhl sedmičku dobrého vína a přiopil se. Ale raději to nechám na příští neděli. Třeba ušetřím.smiley

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika