Meruňky Pincot a Kioto



Daniela Bentschova - (22) - 36.59 (?)
13.7.2014 19:10

Mne zarodila Kioto tento rok prvý krát, sadila som ju minulú jar. Rastie krásne, kvitla nádherne, bola obsypaná kvetmi. Urobila som silnú prebierku plodov, nechala som 10 kusov. Tie sú veľké a červeno-oradžové. Pripájam obrázky z minulého týždňa. Dnes sme boli na chalupe, marhule sú stále tvrdé, ale na pohľad sú fantastické. Myslím, že budúci týždeň už budú na jedenie ideálne. Zdravím. Daniela

Kioto
Kioto
Kioto 2
Kioto 2
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?), 29.11.2013 12:50

přesný datum asi neřeknu, ale Pincot mně zrála první, potom Harogem a až po ní Kioto, ale je fakt že Pincot mám na plném slunci, Harogem a Kioto stíněné částečně pergolou a Kioto ještě menšího vzůstu / mladší  -  jak Harogem/ a navic je nasazená více na sever a častečně stíněná z druhé strany domem při západu slunce, umyslně abych oddálit dozrání co nejvíce z důvodu průběžné spotřeby.Asi hodně záleží i na těchto parametrech.

Např. broskev Cresthaven je pozdní a já to ještě umocnil nasazením do stínu za dům vedle Kioto a otevřenou stranu od severu a dozrávalo to dle předpokladu koncem září :o) mňam

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 13.7.2014 9:08

jakoby Kiottu chybela voda a po desti se plody zacaly vybarvovat, uvidíme kdy dozraje, jak u vás?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela Bentschova - (22) - 36.59 (?), 13.7.2014 19:10

Mne zarodila Kioto tento rok prvý krát, sadila som ju minulú jar. Rastie krásne, kvitla nádherne, bola obsypaná kvetmi. Urobila som silnú prebierku plodov, nechala som 10 kusov. Tie sú veľké a červeno-oradžové. Pripájam obrázky z minulého týždňa. Dnes sme boli na chalupe, marhule sú stále tvrdé, ale na pohľad sú fantastické. Myslím, že budúci týždeň už budú na jedenie ideálne. Zdravím. Daniela

Kioto
Kioto
Kioto 2
Kioto 2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
LacoSk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (85) - 144.75 (?), 17.7.2014 7:39

Tiež my moja Kioto tento rok zarodila prvý krát. Je na podpníku St. Julien. Musel som robiť prebierku, pretože na tak malý strom ich bolo priveľa. Minimálne 30 som ich dal dole, a niečo zhodil aj strom. Plodý sú krásne   (chodili ich obdivovať susedia), pevné, aj chuť bola celkom dobrá len sa musia nechať riadne dozrieť. 

Kioto
Kioto
Kioto
Kioto
Kioto
Kioto
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 3.1.2015 12:23

A jak jste, pane Kamile, spokojen s těmi to dvěma odrůdami z Escande.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 3.1.2015 17:33

Já jsem byl původně k těmto odrůdám skeptický, hlavně proto, co se psalo o jejich nízké kvalitě. Pincot mě prozatím nepřesvědčil o opaku, ale doufám ve změnu k lepšímu a to díky zdejším komentářům. Hlavně pokud jde o chuť. V odolnosti květních pupenů vůči mrazu se asi mnoho k lepšímu nezmění. Naopak Kioto bych viděl nadějně. Chuť je pravděpodobně ucházející s výhodou malé pecky a rovnoměrnému vyzrávání obou půlek plodů. Je to velmi příjemné. Naopak u odrůd s půlkou plodu vyzrálou a s druhou půlkou kyselejší a tvrdší to optimální není. Byl jsem velmi překvapen u nízkého stromku odolností malých plůdků vůči jarnímu mrazu. Vedle stojící Harogem z mnohem výše položenou korunou neměl prakticky nic, všechno pomrzlo. Špatnou volbou byla slabě rostoucí podnož, která je sice velmi vhodná do těžké, jílovité půdy, přírůstky jsou na ní však neuspokojivé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 10.15 (?), 3.1.2015 17:45

Pane Petře, tyto dvě odrůdy ve svém sadě nemám, ale jinak spokojený jsem smiley. Inu, nemohu mít všechno...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 7.1.2015 18:35

Pěstujete mimo Pincotu a Kiota nějaké jiné odrůdy z Escande? Hlavně jak jste spokojen z jejich kvalitou. Jsem vděčný za každý nový názor. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 240.46 (?), 8.1.2015 2:08

Pane Petře, žádné další odrůdy z Escande nemám, v nejbližších letech asi ani mít nebudu. Pěstuji "pouze" odrůdy: Radka, Leskora, Karola, Veselka, Harcot, Velkopavlovická, Marlen, Hargrand, Bergeron, Darina, Leala, Rakovského, Harogem. Rozšířím-li ještě sádek směrem k lesu, tak by mě lákaly nové odrůdy rezistentní k PPV (Betinka a spol.), staré odrůdy pěstované v Čechách (Mělnická, Roztocká, Holubova) a zajímavé reference mám také o některých odrůdách z Ukrajiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 23.3.2016 21:48

I když Jirka (Frýdek Místek) existenci meruněk z Escande na svojí zahradě ukončil nebo ukončuje, tak mě osobně zaujala odolnost plůdků Kiota proti mrazu, kdy meruňky na sousedních stromech byly na padrť, jak říká pan PP, kdežto přízemní Kioto se z mrazivé noci vynořilo s "čistým štítem" - plůdky byly nepoškozeny. Byla to náhoda, nebo je tato marhuľka opravdu odolnější?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika