Meruňky Pincot a Kioto



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
oivo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 166.45 (?) 
8.7.2012 8:50

Omlouvám se, že sem vkládám poněkud nepatřičný dotaz, ale nechtěl jsem zakládat nové vlákno. Jíte meruňková jádra? Až dopodud byla jejich konzumace vylučována, ale nedávno jsem četl zdravotnický článek, že tak do 15 ks/den jsou naopak prospěšná. Tak nevím.     I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 136.244 (?), 8.7.2012 22:52

Dneska jsem si jich vylouskal a snědl asi 30 a nic mi není. Chuť byla výtečná. Pokud nejsou hořká, nebál bych se. Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 233.155 (?), 9.7.2012 0:10

Jeden čas sme jadierka vkladali medzi polovičky plodov pri ukladaní do pohárov počas zavárania. Maruľové kompóty mali potom výraznejšiu, aromatickejšiu chuť. Teraz na staré kolená sa mi nechce babrať s lúskaním kôstiek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.18 (?), 7.4.2016 22:23

odruda Pinkcot neni samosprasna, udaje o opylovacich napr. schreiber baum Rakousko, nebo v prilozenem souboru, kde jsou opravdu vynikajici informace k novym odrudam merunek, nic lepsiho nelze na internetu najit, cdens.albis

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.126 (?), 18.9.2012 10:46

Na mšice funguje dobře FAST (ve spreji).

Mo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 27.4.2013 22:31

Při porovnání meruněk Pinkcot a Kioto na podnoži wangenheimova a jejich odolnosti vůči zimním mrazům, tak je na tom prozatím lépe Kioto. Rostla sice v prvním roce méně, ale nevymrzl ani jeden výhon a má se čile k světu. Pincot rostl bujněji, ale většina výhonů na jaře neobrazila. Na špatnou odolnost Pincotu si tady už někdo stěžoval (v jiném vlákně). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.32 (?), 28.4.2013 7:01

Mám jen Pincot a vloni, když u nás-Sev.Morava- bylo v zimě i -23,5 vymrzly kšechny květní   pupeny.  Vůbec nekvetla. Takře vydrží asi jen do -17st, aby kvetla. Letos tedy kvete, ale také některé větvičky nevyrašily. Proti monilioze stříkám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 28.4.2013 7:30

letos mi Kiotto prvně kvetla (3.rokem), namrzání u ní nebylo žádné, Pinckot jsem sázel vloni na podzim a také dobré, obě mám na Waxwa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 28.4.2013 10:28

Pinckot mi jede třetím rokem krásně, každý rok (i v loni přes zimní teploty -25°C) mi kvete jek nevěsta, pouze v loňském roce jsem ale meruňku neochutnal (mráz 18.5.). Kioto zatím nemůžu hodnotit, kvete letos prvně, ale ze všech mých meruněk má nejmenší přírustky a tak nějak živoří. Přitom má nejlepší stanoviště. Uvidíme letos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 36.11 (?), 17.7.2013 13:14

Můj Pinkcot je letos čtyřletý, zarodil moc krásně, poprvé, loni mu mráz všechny květy ustřelil. Plody jsou veliké a zdravé, stromek také. Postřik jsem nedělala, takže jsme asi letos měli štěstí. Zatím se mu letos oproti loňsku nic zlého, jako např.napadení mšicemi, nepřihodilo. Pinkcot se vyznačuje tím, že údajně nakvétá postupně, aby při případných velmi nízkých teplotách alespoň některé plody měly šanci přežít. Ale dozrávání také velmi znatelně postupuje v souladu s oním postupným nakvétáním, čili sklízíme probírkou, některé plody jsou nádherně vybarvené, veliké a už měkké, některé jsou ač veliké, tak ještě zelené. Letos je to v pohodě, na meruňky zatím ještě ze země dosáhneme :-). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika