Zapalovací cívka - je to možné?



host - 223.69 (?)
4.6.2019 19:30

Je to opravdu možné, ale dost nepravděpodobné, hledal bych chybu jinde. Zkuste novou svíčku, zkontrolujte kabely i správně nastavenou vzdálenost zapalování, vypínač zapalování, prostě vše, co na to může mít vliv.

Třeba nakonec bude i to staré zapalování dobré.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 241.173 (?), 3.6.2019 19:20, zobrazeno: 6695x

U sekačky R484TR, motor GGP SV40(SV150) nešla jiskra. Vyměnil jsem cívku a sekačka - motor naskočil ihned a cca 30min bežel v pohodě. Po 30min jsem vypnul motor-vysypal koš a následně již nešla nastartovat. Zkoušel jsem jiskru na svíčce a nic. Je možné, že zase odešla cívka? Čím vlastně odejde cívka? Dík za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 3.6.2019 19:56

Možné je cokoliv. Cívka odjede nejčastěji tím, že se probije. Vysoké napětí prorazí izolaci vinutí a buď drát přepálí, nebo zkratuje. Méně časté je, že se třeba uklepe drát od připojovacího kontaktu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.69 (?), 4.6.2019 19:30

Je to opravdu možné, ale dost nepravděpodobné, hledal bych chybu jinde. Zkuste novou svíčku, zkontrolujte kabely i správně nastavenou vzdálenost zapalování, vypínač zapalování, prostě vše, co na to může mít vliv.

Třeba nakonec bude i to staré zapalování dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 90.48 (?), 4.6.2019 22:55

Vada civky se někdy pozná snadno, jindy ne. Pokud dojde k přerušení vinutí nebo naopak příliš velkým proudem po delší dobu ke zkratu primárního okruhu, je to jasné, dá se to změřit a zkusit.

Ale pokud dojde k proražení izolace vysokým napětím, nechová se to předvídatelně. Při zobrazení výboje na osciloskopu zjistíme třeba, že jiskra vzniká při běžném napětí (volnoběžné otáčky u magneta apod.), ale při vysokém napětí opět probíjí. Ve Vašem případě se připojuji k názoru, že absolutní nefunkčnost znamená, že chyba je asi někde jinde -to znamená tedy krok po kroku zkoušet vylučovací metodou.

Já jsem (na jiném motoru, takže můj názor berte s velkou rezervou) při původním napětí 6 V vyloučil nejistotu ohledně cívky a kondenzátoru tím,, že jsem použil a dodnes to tak praktikuji, cívku na 12 V a kondenzátor rovněž (u něj jde o navíc o předimenzování proti napěťovým špičkám tak, že musí být alespoň na 630 V střídavého napětí (protože to na kondenzátorech nebývá často uvedeno, tak to orientačně odpovídá alespoň 1000 V stejnosměrného napětí).Ale to nejde zobecnit jako rada.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.40 (?), 5.6.2019 7:40

Začal by som s tým že to čo nazývate cievka cievka vlastne ani neni.Potom by som pokračoval tým že by som zistil pôvod náhrady zapaľovania.Ono takto sa správajú lacné náhrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 241.173 (?), 5.6.2019 16:06

Mikrospínač "chcípnutí" je fční, svíčka nová (správný typ), kabel k mikrospínači, svíčce včetně fajky je součástí nové cívky. Cívka ve správné vzdálenosti od "magneta". A jak jsem psal. Po namontování nové cívky motor ihned nastartoval. Sekal jsem asi cca 30min (několikrát jsem vypínal motor - vysypával koš a následně bezproblému nastartoval). Po těch cca 30 min jsem již nenastartoval (v nádrži je benzín). Jak zjistím jestli je opět cívky v háji? Nebo nějaká další rada? Děkuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 241.173 (?), 5.6.2019 18:19

Mezi fajkou a kostrou civky je 5,28 kohmu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.70 (?), 6.6.2019 10:32

Každopádne vymeniť sviečku, ale originál pre daný typ motoru!!! žiadne hokusy -pokusy, Je možné že sú obidva zapalovania vporiadku.

Aj sviečka sa inak správa založená v motore a inak vybratá na skúšku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 68.213 (?), 6.6.2019 11:05

To je odpor civky za studena a co za tepla?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 6.6.2019 12:05

A není to jedno? K čemu by to bylo, cívka nedává, motor nejde, zahřát se nemůže. Kdyby ji ohřál, dávala by? To by musel před startem cívku ohřívat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika