Příspěvky uživatele - Laco430k

Skladovateľnosť jabĺk - 2018/2019, 24.2.2020
Díky i za tuto poučnou reakci. Stále hledám protiargumenty pro moji domněnku, že patrně rozhoduje co největší připodobnění k prostředí ve skladech s tzv. řízenou atmosférou, tj. určité zvýšení CO2 (a pochopitelně etylénu) na úkor... celý příspěvek >
Skladovateľnosť jabĺk - 2018/2019, 24.2.2020
Díky za reakci. Já ovšem také nepoužívám fungicidy. Na to, že sklizeň byla trochu opožděná, něco navíc po silných větrech (na které doplatily "tradičně" Wealhy -u těch se čekat nedá, ale holt jsme museli odjet v nejnevhodnější dobu),tak asi... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 24.2.2020
Děkuji
Jak na rez hrušnovou?, 24.2.2020
Otrhání listů je pro \\\"puntičkáře\\\" (v tom kladné slova smyslu) také řešení.    Sám k nim nepatřím, ale za určitých okolností se tak také chovám. Na dvoře, hned vedle sezení, je asi 7-letá kdouloň, na kterou jsem předloní a vloni... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 24.2.2020
Omlouvám, se, že jsem neprošel celou diskusi dostatečně pozorně, ale patrně mi uniklo, jaký faktor likviduje semena plevelů ("...zničení semen...", jak uvádí Mimmo z 11.2.2020 17:50), když je pro Bokashi postup příznačná, jak dále uvádí "...nižší... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 27.1.2020
K poznámce o (silné) adsorpci živin na dřevěné uhlí a k vašemu srovnání s gelem "...výborně váže vodu, ale dost neochotně ji předává kořenům..." bych zmínil, že v literatuře o permakultuře jsem kdesi zaregistroval, že z důvodu silného poutání... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 27.1.2020
Sám - pokud, mám k dispozici - rád dávám veškerý (jen dřevní) popel do půdy a jsem jednoznačně přesvědčen o tom, že půdu tím vylepšuji. Přímé zvýšení výnosu ale nepozoruji, tam má nesrovnatelně větší(byť krátkodoběji působící) význam kompost.... celý příspěvek >
Mrazuodolné odrody jabloní a podpníky, 2.12.2019
Celkem by mne v této souvislosti zajímalo - snad by si pamětníci, věci znalejší, vzpomněli -  jaké podnože převažovaly dříve pro stromy v alejích podél cest. Jednalo se určitě o velký počet a dodnes vidíme, že bez ohledu na různorodou péči... celý příspěvek >
Jadroviny 2019, 26.11.2019
Souhlas, ve stejném termínu jsem sklízel i vedle stojící Boikovo - zatímco v nejhořejších patrech byly plody krásně vybarvené a pokud bych je neotrhal, tak je nejbližší vítr shodí, v nižších patrech na severní straně byly ještě zelené a tvrdé, šly... celý příspěvek >
Jadroviny 2019, 26.11.2019
Sudetská reneta možná vydrží na stromě do Vánoc, ale letos po prvním silnějším větru, kdy třetina opadla, jsem raději začátkem října obral všechno - a zdá se, že jsem udělal dobře. Nějaké Zvonkové také v tuto dobu částečně opadlo, a i když jsem... celý příspěvek >
Zuzana a Zvoša, 18.11.2019
Děkuji za názor, ještě tedy počkám jestli se nakonec projeví (není to na místě kde bych nutně musel šetřit místem)
Zuzana a Zvoša, 18.11.2019
Rád bych se Vás pane Vysloužile zeptal, jestli máte ještě Zvošu a jak ji hodnotíte dnes? Já jsem ji zakoupil (Zvonkové tehdy neměli a tak jsem se spolehl na doporučení prodejce) a vysadil před 5 lety a zatím nic moc. Pěkný plod jen výjimečně,... celý příspěvek >
Zakalená část pálenky, 10.11.2019
Kdysi jsme se tím zabývali (naší tvrdou a železitou studniční vodou ředit nemůžeme) a již mnoho let v palírně, kde obvykle pálíme používají k ředění ihned po vypálení známou neperlivou "Dobrá voda". Nikdy žádné problémy nebyly.
Obyčejný rýč vs. Fiskars, 31.10.2019
Opomněl jsem poznamenat, že ze 3 rýčů, které jsou doma k použití, byl ten Fiskars používán nejvíce, považuji jej za zaplacený a až doslouží, určitě se budu snažit náhradu (v ceně 400-500 kč) zakoupit. Dlouhé nože Fiskars ovšem nikdy.
Zakalená část pálenky, 31.10.2019
Dobrá rada dráhá - soudím, že ´jsou-li malé demižónky u země a neopletené, nekryté a na zemi, je v nich ve stodole o nějaký stupeň chladněji než desetilitrových chráněných. Podmínky stodoly a další okolnosti neznám, předpokládám, že demižonky byly... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika