sněhová fréza



skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 194.126 (?)
15.12.2007 20:11

co se pneu utýče, radil jsem jen že předepsaný tlak nejdete 100% na pneumatice - z boku, ovšem pokud to uživatel nezvládne nafouknot sám, od toho přeci ty servisi jsou! ne? kdo jiný by je živil, že? co se týče jen nafouknutí pneu, s tím vám pomužou i v klasickém pneuservise, který bývá více poruce. Navíc v tom nevidim ani nic špatného - proč by si měl například běžný uživatel kvuli fréze kupovat komprsou, když mu to má ušetřit práci a ne přidělávat starosti jak to nafouknout, když od toho jsou servisi. Co se týče kvality a značky, je každá rada drahá, když už je stroj zakoupený, a ještě ke všemu z hoby márketu... Ale o to se tu přeci nejedná!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 84.55 (?), 10.11.2007 14:55, zobrazeno: 72366x
Dobrý den nemá někdo zkušenosti s frézou SNOW JET 550 nebo 650 (nebo doporučte nejakou do 200m2 přes noc max 20 cm sněhu) dík
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 102.50 (?), 2.12.2007 6:27
Zdravím,
tuto sněhovou vlastním 2 týdny (je to letošní novinka na trhu) a mám s ní za tuto dobu dobré zkušenosti. Používám ji ve Vrchlabí, tedy pod horami, kde napadne občas právě oněch 20 cm za noc. Použil jsem ji již jak na nový sníh, tak i na mokrý sníh ve vrstvě cca 20 cm a nemám výhrady.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 102.50 (?), 2.12.2007 6:31
...zapomněl jsem uvést typ mé sněhové frézy - jedná se o SNOW JET 550
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 60.3 (?), 14.12.2007 18:41

Zdravím, mám typ 550 asi týden - jak je to s odhozem sněhu? Je psáno 10 až 15 m a zdá se mi že pravdou je 5m. Jinak - kde se dá sehnat podrobnější návod - manuál např na pojezd i na motor. Zdá se mi že OBI tento návod poněkud podcenila. Obdoba návodu je pro MTD 770-8744D ale není to originál na tento typ, Také postrádám katalog náhradních dílů, alespoň typ na gumu varistoru, náhon rozvodů a pohonů... Hustění pneu je snad 1,5 ale kdo ví?

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 194.126 (?), 15.12.2007 15:30

Předepsaný tlak musí být vyždy na pneu, na frézku by stačil i 1bar, jde o to že spravidla bývají obuty na tekostěných plechovích dyskách, a ten by se moh při větším tlaku i rostrhnout... Manuáli od motoru, pojezdu a podobně jsou dnes již spíše vecí servisu, čili se dodává pouze návod k obsluze - více, běžný uživatel nepotřebuje, stačí jen vědět jak se to startuje, ovlátá, zhasíná, co se do toho leje, přípaně jak často se má měnit olej. A co se týče náhradních spotřebních dílů, najdete je jistě u prodejce! gumový lopatky, nebo šneky fréz, je to samé spotřební zboží jako nůž na sekačce, nebo řetěz na pile.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 212.195 (?), 15.12.2007 19:38

JJ takže když potřebuje nafouknout kolo, tak ať jde do servisu. No to je mi tedy rada! Být majitelem tohoto výrobku, tak požaduji vrácení peněz u prodejce, protože ten je odpovědný za to co prodává. Loni jsem také o značce Stiga uvažoval, ale byl jsem včas odrazen naštěstí! V práci mám kolegu kterému takovou frézu koupili jeho potomci k narozeninám (složili se na to) a je z toho nešťastný. Když se v práci bavíme, tak já řeknu že ráno vytáhnu josereda - vyfouknu sníh jedu do práce, tak se tomu diví. Říká mi jak to můžu stihnout, on by tu svoji ani nerozjel. A když s ní vyjede, tak mu okamžitě po záběru odletí střižný šroub od šneku. Řekl mi to takhle 5x výjezd =10ks šroubů mno to je tedy výrobek, a to má zámkovou dlažbu, takže to lítá už při pouhém kontaktu se sněhem. Jeden šroubek přitom stojí 60Kč!Já mám od jonsereda pořád náhradní šrouby přibalené v sáčku, a manuál ten je tak podrobný a v českém jazyce tak, že jste schopni celou frézu kompletně rozebrat a složit!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 194.126 (?), 15.12.2007 20:11

co se pneu utýče, radil jsem jen že předepsaný tlak nejdete 100% na pneumatice - z boku, ovšem pokud to uživatel nezvládne nafouknot sám, od toho přeci ty servisi jsou! ne? kdo jiný by je živil, že? co se týče jen nafouknutí pneu, s tím vám pomužou i v klasickém pneuservise, který bývá více poruce. Navíc v tom nevidim ani nic špatného - proč by si měl například běžný uživatel kvuli fréze kupovat komprsou, když mu to má ušetřit práci a ne přidělávat starosti jak to nafouknout, když od toho jsou servisi. Co se týče kvality a značky, je každá rada drahá, když už je stroj zakoupený, a ještě ke všemu z hoby márketu... Ale o to se tu přeci nejedná!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.65 (?), 15.12.2007 20:48

Ale na plášti je vyznačen maximální tlak, který pneumatika snese. Skutečný tlak určuje až výrobce stroje, který je na pneumatikách postaven (podle váhy).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 194.126 (?), 15.12.2007 21:00

Ano, dobře, tak dejme tomu že když bude na pneu uvedeno max 1,5 baru, tak každýmu technicky založenýmu človeku bude jasné že když to nafoukne na 1 - 1,5 baru, bude to OK, Neni to přeci tak podsatné jakou přesný tlak u automobylu - kde jde o mnoho víc, než  u tohoto jednoduchého, lehkého stroje jen o to že to má kola, a že mají být nafouklá aby se nejezdilo po rávcich... Všeobecně platí ta maximální hodnota, jako hranice aby se to nenetlakovalo nad unosnou hranici... V případě sněhové frézi bude vhodnější nafouknout spíše méně, protože pneumatika se více rozplácně - přispůsobý terénu a bude mít lepší ashezi a lépe tlumit vybrace a nerovnosti zmzlého povchu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.195 (?), 15.12.2007 20:54

No na tohle snad nepotřebuji kompresor! Jinak za každý servis se samozřejmě platí. Takže doporučuji jednoznačně požadovat to co mají ze zákona dodat( kopletní návod v čj), a pokud nebudou ochotni vyhovět (žádné takové, že je něco na intrnetu! Musí to být v tištěné podobě!) tak žádat okamžité zrušení kupní smlouvy a vrácení peněz. Hezky mluvit pěkně nahlas a na místě kde jsem to zboží kupoval! Hlavně se nenechat odlákat někde do kanceláře. Výrobek jste taky nekupoval v kanceláři, tak proč měnit nějaké podmínky (v kanclu to mají beze svědků). Mám to velice ůspěšně odzkoušeno a věřte mi že to funguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika