Předpestováni salátu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 50.2 (?) 
23.2.2012 7:53

Dobrý den, salát tedy zááávidím cheeky.

Jak zpracováváte půdu? Na podzim prokypříte, zasejete salát, v zimě prohodíte sněhem kvůli vláze a na jaře už jedete dál s dalším "osazenstvem"?

My jsme na podzim vždy zryli, naházeli sníh, nechali promrznout a teprve na jaře upravovali pro setí a výsadbu. Ale tak brzký salát bych také ráda...yes. Děkuji, Lenča.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 23.2.2012 8:04

díky za informaceyesTonda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.45 (?), 23.2.2012 10:29

se přidám se zkušenostmi:

v září klasicky vysévám Humil do malé vyničky, v říjnu přepikýruji a v listopadu přesazuji sazeničky do nevytápěného skleníku. Je-li počasí milostivo, první sklízím začátkem dubna.

Počátkem února obdobným způsobem vysévám už letní salát (letos Lento, které jsem dostal darem jako přílohu časopisu Receptář), ale ten jde opět do skleníku. Další várka někdy začátkem března (Červánek, Maraton), ale ten už je pro venek. A tak dokola. Sázím v omezeném množství, tak 20 ks, aby při naší spotřebě 5 hlávek za týden dorůstal další. V létě už sadím ve větším neb salátu se nikdy nedojím, zvláště po "blbé" zimě.     I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 23.2.2012 21:24

Dobrý večer. Zpracování půdy ve skleníku pro zimní pěstování salátů. Na uvolněný kousek půdy vyseji v září zimní salát. Nechám ho dorůst do velikosti statných sazenic. Až příjde jejich čas pro sázení na trvalé stanoviště udělám následující. Vyhážu asi 1/2 skleníkové zeminy a do uvolněného prostoru našlapu čerstvě nakosenou trávu /konec září, začátek října/. Tráva musí být hodně našlapána! Na danou trávu dám asi 10cm hlíny. Lehce uhrábnu a nechám asi 10 - 14 dnů. Mezi tím se nastartuje výhřevný proces. Teplota vytvořená trávou rychle stoupá a prohřívá okolní zeminu. Po "vyblbnutí  " špčkových teplot se ve spodním substrátu začne snižovat na nějakých 23 až 20 stupňů. Po ustálení na uvedené teplotě sázím salát a zaleji. Teplota kolem 20 stupňů v hloubce 20 cm se potom drží velice dlouho. Minulou sezonu jsem tento způsob odzkoušel a osvědčil se.  Loni na podzim jsem taky aplikoval uvedený způsob do pařeniště a na štědrý den jsem sklízel ředkvičky. Před několika dny bylo u nás -27. Zajímalo mě zda ponechané ředkvičky a sazeničky salátu žijí. Po odhození 40 až 60 cm sněhu z oken pařeniště jsem zjistil, že půda nebyla zmrzlá. Paní Lenčo, myslím si, že zimní pěstování salátů není až tak o přípravě hlíny, ale o teplotě a světlu, které se dostává rostlinám. Přeji vám ať se dílo daří. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 23.2.2012 21:46

I když dokážu za oknem pěstovat možné i nemožné, sazenice prvního salátu si kupuji v zahradnictví, za oknem se vždy příliš vytahovaly. Již tento víkend se chystám uhrabat ve skleníku záhony a po neděli vyrazím do zahradnictví. Snad již budou sazenice v prodeji.    Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 23.2.2012 22:15

Já sice mám sazenice vlastní, ale o víkendu byla ještě ve skleníku zamrzlá zem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 24.2.2012 6:15

Přesně tak to dělám taky, v bytě se takto brzy sadba udělat nedá. Akorát na skleník se můžu akorát koukat, je rozmrzlých asi 8 cm a pod tím je beton.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 24.2.2012 6:55

Nevím, ale já si každým rokem za oknem pěstuji sazenice raného salátu Deon do studeného pařeniště. Možná není sadba tak kvalitní jako prodávaná sadba ze skleníku, ale má jistě parametry trhané sadby, pro kterou mě kdysi posílali rodiče k zahradníkovi a navíc ji vysazuji s kořenovými baly. 

                   Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 24.2.2012 7:53

Upřesním předchozí post. V mém bytě se mi taková ranná sadba vypěstovat nedaří. Zda je to objektivními podmínkami, či rukama neřeším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 24.2.2012 11:23

Souhlas, já také nejsem schopen ledacos předpěstovat (například košťáloviny), ale nedělám si z toho také hlavu, prostě je doma nepěstuji. Jistě, každý máme jiné podmínky,  myslím si že rukama to asi nebude.                  S pozdravem Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika