Araucaria araucana (Blahočet čilský) - zazimování



host - 43.1 (?)
5.8.2008 23:20

Před rokem jsem koupil dům se zahradou a tento asi 130cm stromek máme na naší zahrádce. Nikdo mě nedokázal říct jak se mám o blahočet starat a připravit ho na zimu. Mockrát děkuji za informace.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 43.1 (?), 5.8.2008 23:20

Před rokem jsem koupil dům se zahradou a tento asi 130cm stromek máme na naší zahrádce. Nikdo mě nedokázal říct jak se mám o blahočet starat a připravit ho na zimu. Mockrát děkuji za informace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.146 (?), 1.12.2008 22:09

vím že to tu nepatří, ale chtzěl bych se zeptat mám blahočet chilský, ale kiltivar pokojový a chtěl bych vědět jestli se dá množit vegetativně.

Chtěl bych si zkusit vypěstovat blahčet ze semínka, mám možnost zakoupit semena z Anglie. Neví někdo z vás jestli je to vhodné?Děkuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 1.12.2008 22:20

Pokojová Araucaria excelsa se v bytových podmínkách vegetativně = řízky množit nedá, potřebuje vysokou teplotu půdy. Zda jde v bytě množit generativně = semenem nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.146 (?), 1.12.2008 22:52

Děkuji vám za váš příspěvek. stromek který mám doma má již asi tak 20 let má 2m a dost nás utlačuje Vegetativně jsme zkoušeli množení, bohužel již kořenící rostlinu nám poničil náš kocour

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 48.29 (?), 3.12.2008 21:16
kolika letou araucarii mohu vysadit do volne pudy-aby zdarne prezimovala(samozrejme, ze se ji zajisti zimni kryt),asi i poroste o neco rychleji nez v kvetinaci, ze?diky za odpovedi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 3.5.2010 20:44

v breznu jsem vysadil svou araukarii ven, zajimalo by me, jak prezimovala Vam ostatnim co ji mate uz venku... diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Matušková - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (107) - 165.49 (?), 7.5.2010 7:52
Zdravím, tak já hlásím neúspěch, araukarijka mi celá zhnědla, stonky větví jsou ještě zelené. Je to můj poslední pokus s jejím pěstováním venku, pak už jedině jako přenosnou rostlinu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.46 (?), 13.7.2010 8:14

Také jsem si koupil blahočet, nechal přes zimu pouze pod přístřeškem a na jaře začal hnědnout až celý vlastně odešel. Byl hodně zavlažen a přes první léto vyrostl o 25 cm a jedno patro.Celkem byl vysoký 90 cm. Asi je třeba mladé stromečky chránit před tuhpou zimou a postupně otužovat a až ve stáří přesadit do volného prostoru na zahradě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rena - (16) - 112.125 (?), 13.7.2010 9:31

Mám araukárii 3. rokem (2 zimy), jaro 2008 jsem koupila malý cca 40 cm vysoký stromek. 1. Zimu (2008/2009 = docela tuhá zima)  přezimovala v květináči pod přístreškem na chráněném místě před větrem, květináč obalený silnou stavební textilií, větve volně. Větve zhnědly, ale na jaře vyrazily a stromek udělal patro. 2. zima (2009/2010= dlouhá a krutá zima). Od jara 2009 zasazen v zahradě. V prosinci jsem ho zabalila do tenké textílie. Kořeny zamulčovala kůrou a na vrch slámou na to celé iglu, opět ze silné stavební textílie. Větve zase zhnědly, ale roste dál. Už se začal dělit na další patro. Sice teď po dvou zimách nevypadá tak vzhledně, protože jsem ty spodní znědlé větve ostříhala ale roste. Teď v létě hodně zalívám. Dva až tři kýble vody denně. Dnes má tak 70 cm. Renata  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jaroslav.mb - (8) - 123.196 (?), 4.12.2010 22:03

Dobrý večer, reaguji sice až poněkud po delší době... co se týká mého  " stromečku " tak za dobu od minule mám letos další úrodu malých šišek - 8 ks (ty minulé bohužel uzrály, zhnědly a spadly a byly bez semen) a tak možná příště, vyrostl o 2 patra větví ale co je pro mně horší - rozrostl se dost i do šířky a dotýká se bohužel už fasády na baráku. Letos jsem to vyřešil podepřením a vyvázáním nějdelších větví, ale pro příští rok už budu muset řezat. A to je otázka na kterou si neumím odpovědět - snese zakrácení konce větve, mám nějak ošetřit řeznou ránu a hlavně kdy to mám provést...

Prosím o radu... předem děkuji

(zítra se pokusím sem vložit nové fotky)

zima 2009
zima 2009
3/2009
3/2009
1 úroda šištic
1 úroda šištic
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika