Příspěvky uživatele - Rena

Kokosová palma, 1.9.2010
Dobrý den, Mám kokosovou palmu 3.rokem pěstovanou z dovezeného naklíčeného ořechu. Dělit listy začala tak při šestém listu a to částečně tzn., že se jí oddělilo od listů několik postraních proužků. Teď jí roste tak osmý nebo devátý list a už se dělí... celý příspěvek >
Blahočet stepilý, 13.7.2010
Mám araukárii 3. rokem (2 zimy), jaro 2008 jsem koupila malý cca 40 cm vysoký stromek. 1. Zimu (2008/2009 = docela tuhá zima)  přezimovala v květináči pod přístreškem na chráněném místě před větrem, květináč obalený silnou... celý příspěvek >
Plíseň v mulčovací kůře, 22.11.2009
A je ta kůra smrková nebo borová? Ptám se proto, protože já jsme na své zahradě zamulčovala oběmi. Borová, která je kvalitnější drží a smrková mi dělá to samé co popisujete Vy.  Zašalo to s příchodem vlhkého počasí.  Jsem ale přesvědčná, že... celý příspěvek >
Albizia, 31.10.2009
Dobrý den, potřebuji se poradit s někým kdo má Albízii vysaznou v zahradě. Totiž, já ji vysadila do zahrady letos na jaře, krásně přirůstala celé léto. Problém je v tom, že pořád přirůstá, jako by se nechtěla připravit na zimu. Ostatní opadavé... celý příspěvek >
Buganvília, 31.10.2009
Dobrý den Romano, já už jsem je taky zazimovala v zahradním domku, kde je tak max. 5 °C. Lístky opadají, to nevadí. Vloni jsem udělala chybu. Jak ji opadali lístky téměř vůbec jsem nezalévala a na jaře už se neprobudila. Prostě uschla. letos už... celý příspěvek >
Vybírám bambus - pomozte, 20.10.2009
Dobrý den, asi neporadím, zkušenosti s bambusy zatím nemám, ale letos jsem taky vybírala bambusy do zahrady. Nakonec jsem koupila trsnaté druhy, protože jsem se lekla zakopávání zábrany pro výběžkaté druhy bambusů. Já bych nerada, aby se mi za... celý příspěvek >
Juncus spiralis, 20.6.2009
Jednou jsem si ji koupila a měla ji doma v květináči. To jsem ještě nevěděla, že je venkovní. V tom květináči zašla do 2 měsíců. Letos jsem ji koupila opět a zasadila do zahrady. Krásně zmohutněla a již kvete. Hodně zalévám. Renáta
Kiwi Jenny, 20.6.2009
Dobrý den, Já mám toto kiwi sazené v zahradě od loňského jara. Rotlina měla a má stále při sobě návod kde se píše toto: "Pro zajištění spolehlivých výnosů je potřeba kiwi stříhat. Plodí na dvouletém dřevě. 2 roky po výsadbě... celý příspěvek >
Ceny vzrostlých ovocných stromů?, 10.6.2009
Problematika je složitější a existuje na ní zákon. Zjednodušeně darovací daň byla zrušena pouze pro obdarované v rodině. Pozemek patří mezi nemovitosti.Dotazovatel, který začal toto vlákno ale píše o zahrádkářské kolonii, na kterou nemá jistě... celý příspěvek >
Borovice Pinie, 3.6.2009
Pane Martine, já jsem Pinii na jaře 2008 koupila u pana Havlise ve Chumci u Krumlova, měla cca 1m. Zimu přezimovala v kontajneru, ve kterém jsem ji koupila, pod střechou, ovšem venku, spolu s Araukárií (cca 0,5 bm).  Nejnišší... celý příspěvek >
Ceny vzrostlých ovocných stromů?, 2.6.2009
Jestli to bude formou daru, bude třeba znalecký posudek z kterého obdarovanému finanční úřad vyměří daň darovací. Jestli to bude prodej pozemku, je to totéž. Bude třeba platit daňe.
Buganvília, 1.6.2009
Já myslím, že to prostě dělá než si zvykne na nové prostředí.Já je letním na plném slunci a každý den zalívám. Zdravím Renata
Delonix regia?, 21.4.2009
Tak mě po zimě neobrazil ani jeden semenáček. Všechny buď uschly nebo nevím. Znovu už začínat nebudu.
Delonix regia?, 31.3.2009
dobrý den, já je taky loni na jaře koupila na aukru. Z asi patnácti semínek se mi podařilo vypěstovat 6 rostlinek výšky jako na té foto. Ještě počkám, zatím nereagují, ale zdá se mi, že ani jedna nepřežila zimu. Vypadají jako suché... celý příspěvek >
Banánovník - pěstování, 22.3.2009
Dobrý den, Já se nechala na mrazuvzdorný banánovník nachytat v loni u Starkla. Koupila jsem si tam maličký cca 20 cm,  zasadila na kopeček do směsi zahradní zeminy a písku a zamulčovala. Přes léto narostl nádherně asi... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika