Příspěvky uživatele - Matušková

Co je to za stromek - bříza?, 15.8.2011
Děkuji za názory, nebyla jsem si jistá, i když náletových břízek máme na zahradě celkem dost, všechny mají listy drobné a spíše drsné, popř.hladké, nikoli však takovéto sametové z obou stran. Dostane holka šanci trochu vyrůst a ukázat se.
Co je to za stromek - bříza?, 12.8.2011 Obsahuje fotku
Dobrý den, na záhonku mi vyrostl nálet.semenáček, nejdříve svými listy připomínal olši, nyní po roce je to spíše bříza, ale má některé listy poněkud větší a letošní výhonky a všechny listy má krásně heboučké - sametové z obou stran. Kůra by ale... celý příspěvek >
Břízy, 27.8.2010
My to měli na břízách taky a loni se nám v těch místech, při silném větru, větve polámaly. Rány byly zahojené, žádný problém, ale prostě v tom místě zůžení to prasklo. 
Co s cedrem?, 24.8.2010
Zkuste škrábnout do kůry té suché části, bude-li to pod ní zelené, tak ještě obrazí, pokud to tam bude hnědé, tak je lepší to odstřihnout. V tom případě bych to seřízla až k té zbylé větvičce, dala tam tyčku a větvičku na 2-3 místech přivázala.
Živý plot ze smrků, 17.8.2010
Živý plot ze smrčků je potřeba trochu sestříhávat od začátku, ale pokud to někdo neudělal, dá se to ještě dorovnat. Já mám živý plot něco málo přes 2m vysoký a udržovaný v této výšce, další je kolem 1m a taky je to konečná výška, další 3roky vysazený... celý příspěvek >
Prosím o radu ve výběru živého plotu, 9.8.2010
V tomto Vám asi nejlépe poradí pan Josef, jeho názory se mi jeví jako fajn a jsou z jeho zkušeností. Smrky jsou pěkné, ale asi by se tam moc nehodily, co thúje? Já je sice nemusím, ale zase celkem narůstají, když budou mít dole holý kmínek, tak to... celý příspěvek >
Hořká sůl, 2.8.2010
Rezavé jehličí již nezachráníte, ale hoř.solí zabráníte dalšímu rezavění, tedy pokud byl problém v nedostatku hořčíku. Postřik se aplikuje tak 3x po 14dnech, já na jaře aplikuji i preventivně. Stačí stromek celý postříkat, myslím, že množství -... celý příspěvek >
Pínie - lze pěstovat v našich klim. podmínkách?, 29.7.2010
Již se tu dříve pěstování probíralo, ale velkým problémem bývá zvýšená vlhkost u kořenů, lepší je zalévat méně než-li více. Některé rostlinky mi také uhynou, ale ostatní drží a rostou.
Drobné jehličnany do skalky, 4.6.2010
Zdravím, ono je toho asi celkem dost a záleží, co se komu líbí. Pozor na "minijehličnany" v některých prodejních řetězcích, jsou to jen malé sazeničky, které časem narostou do velkých rozměrů, ale i ty se dají střihem nějak udržet, takto... celý příspěvek >
Ovocné keře a mulčovací kůra, 31.5.2010
Rozhodně je ale lepší dát pod mulč textilii, ta zabrání prorůstání plevelů a ty, co se uchytí v mulči, lehce posbíráte. Mulč.kůra v jahodách - udržuje dost vlhkost, ale mně pak i více plesnivěly, proto dávám jen černou textilii bez kůry.
Borovice - škůdce nebo parazit?, 28.5.2010
Dobrý den, já to mám na borovičce "draculus", tak jsem jí postříkala při likvidaci mšice na modřínku - sumition super + hořká sůl, zatím to vypadá stejně, ale nezdá se mi, že by to postupovalo. Dám vědět tak za měsíc.
Poraďte se stříháním malého modřínu (opadavého), 26.5.2010 Obsahuje fotku
Dobrý den, pokud si na levé straně - vyhledávání zadáte modřín, určitě něco najdete, již se tu několikrát tvarování probíralo. Jsou tam i snímky, jeden pisatel třeba udržuje modřín jako " chlupatý kmen", vypadá moc pěkně. Já to zase stříhám do tvaru... celý příspěvek >
Množení tújí, 25.5.2010
Každý má svůj způsob. Já to dávám to přepravky s perlitem, patky řízků namočím v práškovém stimulátoru /Stimulax I - za 32Kč/, dávám je tak 6cm od sebe a na podzim je rozsazuju do květníků.
Množení tújí, 24.5.2010
O množení thújí - z řízků tu už bylo dost psáno, dejte si do vyhledavače na levé straně thuje a uvidíte, co Vám to najde.
Zaplevelení růže svraskalé, 20.5.2010
Děkuji za informaci a zároveň se tedy tazatelce omlouvám, o registraci Casoronu jsem neměla tušení, tak to abych ještě rychle něco sehnala, aspoń na příští rok. Na růže a maliny je opravdu ideální, pod sadovými růžemi se plevel jinak moc likvidovat... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika