Zatrávnenie sadu



Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?)
8.5.2016 11:19

To podle mne nemá hlavu patu, sekat sad a trávu ze sadu vyvážet do obecního kontejneru. Kdyby to dělal můj děda a chtěl po mně abych mu s tím ještě pomáhal, tak se na něj taky vys... u, kulatněji řečeno bych neměl čas. 2000m2 posekám obyčejnou sekačkou bez koše tak za 2 hodiny a stačí to tak 5 x do roka, a ještě v sadu. Nějak nechápu k čemu je dobré vyvážet trávu a tedy i živiny ze sadu, kor když to dělá člověk co si tu stěžuje na nějaké choroby. Podle mne to nejspíš dělá proto prudil ty mladé a mohl si se stejně postiženýma staříkama pohořekovat nad zkažeností dnešního světa.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 8.5.2016 11:19

To podle mne nemá hlavu patu, sekat sad a trávu ze sadu vyvážet do obecního kontejneru. Kdyby to dělal můj děda a chtěl po mně abych mu s tím ještě pomáhal, tak se na něj taky vys... u, kulatněji řečeno bych neměl čas. 2000m2 posekám obyčejnou sekačkou bez koše tak za 2 hodiny a stačí to tak 5 x do roka, a ještě v sadu. Nějak nechápu k čemu je dobré vyvážet trávu a tedy i živiny ze sadu, kor když to dělá člověk co si tu stěžuje na nějaké choroby. Podle mne to nejspíš dělá proto prudil ty mladé a mohl si se stejně postiženýma staříkama pohořekovat nad zkažeností dnešního světa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 8.5.2016 13:37

S tím pohořekováním máte, Ferdo, možná trošínku i pravdu. Ale jen trošínku. Jinak máte názory, jako byste je odposlouchal od mé dcery. Dopoledne za mnou přišla, ať to sečení nechám, že to zítra poseče, dneska nemá čas. No a ono navečer má u nás pršet (dle Aladinu i Medarda).
Přes oběd jsem si odpočinul, tak jdu pokračovat.

Já žádný sad nemám, jenom ovocnou a okrasnou zahradu. Přijde mi nepraktický a neestetický trávník sekat na zem. Hlavně u pergoly a bazénu před domem. A také kvůli hryzcům.
Nemám žádného angličana, protože si myslím, že sedmikrásky, plazivý jetýlek a další na venkovskou zahradu patří.
S trávou odvezu těch živin minimum, protože ji nehnojím. Samozřejmě, že nějakou trávu z posledních sečí si nechám doma, abych měl na promísení s listím na podzim v kompostu.

Samotná tráva ze špenátovky se kompostuje velice špatně, je to vlastně dlouhotrvající hnití. Ideální je ji mísit se slamou, ale tu nemám a také toho kompostu zas tolik nepotřebuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 148.226 (?), 8.5.2016 20:00

Zahradu sekám křovinořezem (motorovou kosou) se strunovou hlavou - porost to rozseká na malé části a vše nechávám na místě. Za pár hodin, když není mokro, skoro nevím, že jsem něco posekal. Organika zůstává na místě, té není nikdy dost (alespoň tady).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 112.195 (?), 9.5.2016 8:23

Toto je asi prvykrat, ked by som s Ferdom skoro suhlasil, hoci jeho sposob vyjadrovania mi je stale cudzi. Skutocne nerozumiem, preco je niekto schopny odvazat travu? Som si myslel, ze to je uchylka len mestskych pristahovalcov so "zalubou" v dokonalom anglicaku. Ze ju nechcete mulcovat priamo do travnika je pochopitene, ale kedze ju uz zberate do kosa, tak preco ju nevysypat na svoj kompost ale trmacat sa s tym niekde na druhy koniec dediny? OK. Kompost nemate. Ale problem je podla mna prave v tom. Nejde mi do hlavy, ako sa da rozumne hospodarit bez neho. Keby som aj mal namiesto neho zadarmo kravsky hnoj v lubovolnom mnozstve, tak mi zbavovanie sa domacej organickej hmoty pride moralne neprijatelne. Nehovoriac o tom, ze si viem narobit rozne druhy kompostu na rozne ucely - napr. teraz mam sadenice rajcin v skompostovanej drevnej stiepke a je to asi najlepsi substrat za poslednych x rokov, co som pouzil. Ja mam zahradu 15 arov, trava nie je vsade, ale je jej aj tak dost. Vzdy sa najde nejaky material s ktorym sa da premiesat aby sa z nej nestala silaz. Napr s tou drevnou stiepkou, pomaly tlejucimi listami od jesene, alebo ju staci len rozhodit v tensej vrstve...  A stale tiez nerozumiem tvrdeniu, ze s travou sa neodnasaju ziviny, kedze sa nehnoji. Myslim ze kompost z nej vytvoreny by sa ako dobre hnojivo rozhodne osvedcil, nech by aj 100 rokov nebola hnojena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 9.5.2016 9:27

Přesně tak. Na kompost dávám úplně vše - trávu, listí, dřevěný popel, biologický odpad,... a nemůžu říct, že bych ho měl dost. Na zahradě bych bez problému snesl i 3x větší množství kompostu! A pokud pán nemá záhony, tak minimálně házet jej ke stromům je velkým přínosem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 9.5.2016 11:09

Vzpomínaný hryzec je silný argument! Já mám super kocoura, ten ho-je-rychle vyšťourá, sežere mozeček a játrocheeky, zbytek smění za jiný mlsek. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 9.5.2016 12:36

Bingo! -ten kravský hnoj mám náhodou v neobmedzenom množstve a zadarmo, a perfektne zotletý. Sused totiž chová kravu a je to slušný človek.  Takže používať trávu ako kompost nemusím, darujem ju (rád) svojmu najlepšiemu priateľovi do jeho kompostoviska. Ak Vám nejde do hlavy, ako sa dá rozumne hospodáriť bez neho, prídite sa pozrieť do mojej záhrady, a verím že pochopíte (napokon fotiek z nej som tu už publikoval až-až).

Ale chcel som o inom- je "fascinujúce", ako niektorí riešite problém či posekanú trávu odvážať či neodvážať, či je to morálne prijateľné alebo nie, a nevadia Vám vulgarizmy na adresu staršieho človeka. Tie Vám neprídu morálne neprijateľné? Pokiaľ sa netýkajú Vás tak asi nie. Môžete mať tísíckrát pravdu, ak schvaľujete hrubosť tak nemáte môj rešpekt.        Ivan Hlavatý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 9.5.2016 15:58

Arogantní lidé si léčí svoje komplexy na druhých. Hodně taky záleží na tom, co doma odkoukali od svých rodičů. Ovšem, ne každý starší člověk stářím zmoudří, ale naopak se u něj mohou prohloubit jeho špatné povahové vlastnosti. Ve vlákně Topaz nepřekonaný jsem nedávno pana Vinšálka dával za vzor právě proto, že nemá potřebu uchylovat se při psaní svých příspěvků k podobným věcem. Takový člověk má můj respekt, ať už je mladý nebo starý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 9.5.2016 7:08

Myslím si, že tento príspevok Ste si mohli odpustiť.   IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 9.5.2016 8:08

Myslím, že v tomto případě je ale příspěvek Ferdy Mravence velmi výstižný. Mně stačily věty "Přijde mi nepraktický a neestetický trávník sekat na zem." a "A naši mladí, když k sečení počasí přímo vybízí, většinou "nemají čas"." Z toho si lze udělat jasnou představu.

Trávu stačí posekat párkrát do roka, a je nejlepší ji nechat ležet, ať se "vsákne". Pokud pán potřebuje krátce střižený estetický trávník po celý rok, je to jeho boj a nemá právo to chtít po dětech, a ještě si na ně stěžovat. Děti mají svůj život a svoje představy o tom, jak jej prožít. Zamlada jsem taky otročil na zahradě, protože rodiče chtěli mít neustále vše vypleto, posekáno, zalito,..., a díky této zkušenosti je mi jasné, že nikdy nebudu po svých dětech vyžadovat, aby mi otročili pro můj koníček a rozmar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika