Zatrávnenie sadu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 14.170 (?) 
9.5.2016 21:40

Už to rok nesleduju, ale v době kdy se to připravovalo se nejednalo o doporučení.

Neznám větší ovocnářský podnik, který by nebyl "Integrovaný".

Ono jde o to, že pokud chcete konkurovat, musíte si sáhnout na dotace. Pokud chcete dotace, je třeba splňovat jejich podmínky.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 246.135 (?), 9.5.2016 23:03

Kompostovanie je moj konicek. Dozrety kompost je velmi pekny ako mulc. Trava mi nerobi problem, mam jej relativne malo. Viac hmoty je z popinaviek a na jesen z listia. Niekedy ked kompost "nestiha", zaryvam ho este nedozrety pri rylovani, alebo "podhodim" do vyvyseneho zahonu. Takto som zaryl v zahrade vela kompostu ale aj cerstvo opadaneho listia a rozdrvenej hmoty. Pri rylovani o rok som si ani neuvedomil, ako mi to ide lahko. Az kym som neprisiel na usek, kde som rok predtym nic nezaryloval. Zem tam bola tvrda, a musel som pri rylovani zapojit aj nohu. Tam, kde bol rok predtym kompost to slo lahucko len rukami. Moje hobby je nic neodvazat, zostava to v zahrade. A ze z popinaviek je nejakej hmoty, to mi verte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 14.5.2016 9:53

"Každý ať si dělá jak rozumí". Je to tak. Dovolím si prezentovať, ako to mám vo svojej záhrade ja (viď fotky). Jednu tretinu záhrady máme ovocno-zeleninovú, v tejto časti sú aj stromy a pod nimi pestujeme zeleninu (cibuľu, cesnak,hrach, paradajky,jahody, mrkvu atď.). Pod stromami udržiavam kruhy zeminy bez porastu. Druhá časť záhrady (dve tretiny) je čisto ovocná - tu máme len stromy a pod nimi trávu. Tiež tu udržiavam kruhy zeminy bez porastu. Posekanú trávu ako hnojivo nepoužívam, na to mám zotletý kravský hnoj (ale len raz za niekoľko rokov, u nás je pôda dosť kvalitná). Tiež nerobím žiadnu nástielku pod stromami. U nás býva deficit vlahy a stromy treba výdatne zavlažovať, následne potom kruhy zbavovať buriny a okopávať. Herbicídy som kedysi používal na udržanie trávy na uzde - postriekal som okraj kruhu pod stromom tak že vyschol prstenec trávy široký asi 10cm, čo bránilo tráve v invázii do kruhov zeminy pod stromami, o čo sa táto vehementne snaží.  Pod vplyvom správ o kancerogenite glyfosátu ale sa už teraz spolieham len na svoje ruky a motyku.

Ovocno-zeleninová časť
Ovocno-zeleninová časť





Ovocná časť s trávou pod stromami
Ovocná časť s trávou pod stromami


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.46 (?), 14.5.2016 11:14

Pěkné. Je vidět, že na zahádce trávíte spoustu času.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 14.5.2016 11:59

Ďakujem, ale nie som na to sám, v podstate sa starám len o stromy, zo žartu hovorievam že "čo je niže pása ma nezaujíma". Ale za tie roky si už človek vie robotu zadeliť a dá sa to v pohode zvládnuť. Navyše ja prácu v záhrade beriem vyslovene ako relax, kde si perfektne "vyresetujem hlavu", podobne ako keď vyrazím na etápku na cestnom bicykli. Často prejde aj niekoľko hodín, čo sa motám v záhrade, a mne to pripadá ako minúty. Tým že nie som na výsledky (úrodu) existenčne viazaný, tak to beriem vyslovene ako "welness".  Nebaví ma akurát to kosenie trávysmiley.           IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 15.5.2016 8:23

Latinsky to nedám, ale-příklady táhnou. Tím chci říct, že před Vámi i přes bolavá záda hluboce smekámyes, zatím zahradu a sad přetvářím ze zaneřáděné džungle-smetiště v cosi, co by se v budoucnu mohlo podobat tomu stavu, jaký prezentujete. Líbí se mi i Vaše upřímnost ohledně dřívějšího a současného způsobu boje proti nežádoucí zeleni. S přáním dalších krásných dnů Vám i dalším pardálům podobného ražení S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.166 (?), 15.5.2016 9:14
Exempla trahunt.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 15.5.2016 10:17

Verba movent...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 15.5.2016 13:31

Vaše prianie Vám opätujem a želám veľa chuti do práce a aj "ty záda ať nezlobí"smiley. Pred Vami je oveľa väčšia výzva, ja som to mal oproti Vám dosť jednoduché, len som prevzal po starých rodičoch a rodičoch upravenú záhradu a len pokračujem v jej udržiavaní. Ak sa Vám to podarí pretvoriť ako plánujete, tak ten pocit sa potom nedá kúpiť nikde a za nič. Prajem veľa úspechov.   IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 15.5.2016 10:21

Nikomu neradím aby si z toho vzal příklad z tohoto. 





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika