Zatrávnenie sadu



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.196 (?) 
11.8.2018 23:01
Jana: máte pravdu, namáhavá starostlivosť o takýto "angličák" často nevedie k žiadúcemu výsledku, a navyše to pôsobí trochu "suchársky" a neekologicky. Takto to mám ale len v jednej záhrade, v tej druhej - "adoptívnej" - máme v sade divokú kvetnú lúku s bohatou biodiverzitou rastlín aj živočíchov. Tá sa kosí len 2-3 x do roka, keď už "prerastá cez hlavu" - viď foto 😉. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.126 (?), 21.4.2019 12:30
Časť ovocného sadu mám zatrávnenú. Tráva prežila časť zimy pod snehom a možno aj vďaka tomu je teraz v lepšom stave ako by som očakával. Na to že trávnik bol po zime bez vertikutácie a hnojenia nevyzerá momentálne až tak zle (foto). Vlahy má dosť a to je zrejme podstatné. IH





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
EL Edgar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 114.174 (?), 21.4.2019 13:05

Dobrý deň

      viem že to do tohoto vlákna nepatrí, ale vidím, že dôkladne vápnite kmene stromov. Chcem sa opýtať, aké benefity vidíte v tomto "ošetrení" stommov.

Vďaka za odpoveď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.18 (?), 21.4.2019 13:27
El Edgar: Pýtate sa aké vidím benefity v bielení kmeňov. Úprimne - z praktického hľadiska v podstate žiadne. V decembri som sa trochu nudil a tak som to dal na bielo. Vyzerá to potom patrične "bojovo" (niekto to tu výstižne komentoval - "jako v Arlingtonu") - viď foto. Estetický efekt mi následne do značnej miery zrušil postrek Sulkou, ktorý žiarivo bielu zmenil na žltobielu 😨. Ak sa chcete pobaviť, pozrite si vlákno "Natírání kmenu vápnem". IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.144 (?), 22.4.2018 7:27
Apríl 2018. Trávnik v sade pod ovocnými stromami nevyzerá zle, ale starostlivosť si vyžaduje asi väčšiu než samotné stromy. Najmä to každojarné obnovovanie bezplevelných kruhov (odkedy má glyfosát u mňa stopku) je dosť namáhavé. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 23.4.2018 7:15

pan Hlavaty, zo zvedavosti, 3.fotka, vpravo, ten urastenejsi strom, co je to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 23.4.2018 7:29

Tom Tom: Jabloň Karneval na MM111.  IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.248 (?), 23.4.2018 12:12
Kruhové obryti kolem stromů vypadá efektně, i když je to jen spíš prokypreni a rycem zakrojeni nového obvodu. I tak to však musí být pracné jak sv*na při vašem zřejmě počtu stromů. Zvažoval jste využití dosevu do těchto čerstvých ploch jetele plazaku (bílého, plazivý). Mělce koření tak cca do 20 cm, takže stromům vůbec nekonkuruje. První rok již šlechtěné odrůdy na píci docela vyrostou, takže před koncem roku je již pochuzi, zapojí porost takže znemožňuje pak již ujmuti plevelů (zejm. náletových) což možná u vás moc není. Druhy rok již už tolik neroste, dá se chodit po něm atd. Na konci druhé sezóny bych zaryl. Tím bych zase obnovil kyprost, zaryl trochu org. hmoty a trochu fixovameho vzd. dusíku a rovnou třeba i hnojiva. A zas dokola, setí bych provedl před nějakým destivejsim obdobím. Jinak pak po 3 měsících už suchu odolává dobře. Ryti tak jen jednou za dva nebo klidne i tri roky. Vlastní zkušenost. Kryštof z Brna-zdravim.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 23.4.2018 12:30

Kryštof: tiež zdravím. Prácne to teda je, pretože tá tráva ako správna invázna rastlina má snahu rýchlo prerastať smerom ku kmeňu stromov. Keďže cez rok to vždy trochu zanedbám, tak na jar si to potom zlíznem naplno. Postup je taký, že to obryjem rýľom, drny trávy v kusoch kompletne odstránim (hlinu z nich oklepem a ponechám na mieste), kruh prekyprím motykou, zalejem vodou a chýbajúcu hlinu potom dovozím fúrikom a zarovnám do výšky okolitého terénu. Samozrejme dávam pritom pozor na korene, hlavne pri tých mladších stromkoch. Pri odstraňovaní tej trávy človek vidí, ako hlboko prenikajú jej korene. Jednoznačne mladým stromkom na slaborastúcich podpníkoch významne odoberá vlahu a živiny. Glyfosátom by to bolo podstatne jednoduchšie a rýchlejšie, ale ten už v záhrade nepoužívam. Inak som si vedomý že až takto to vyzerať nemusí, ale som postihnutý pedantizmom a to sa nedá liečiť wink . IH 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.248 (?), 23.4.2018 13:45
IH: dekuji za reakci na muj podnět. Každá nemoc se dá vždycky léčit, otázka je zda vyléčit ;-) Ale teď vážně, nevěděl jsem přesně jak rychle vám prorůstá tráva zpět ve vašich podmínkách, záleží především na vlhkosti, ale jak pisete tak dost, asi hraje roli i závlaha. TAK právě zkusil bych ji zabrzdit tím jetelem plazivym, nemusíte až ke kmenům, chytne se sám po nějakých větších deštích mimo 2/2 června a v červenec. Vzklici vyseta dřív než proroste tráva. Zapojeny a vzrostly ji vezme z povrchové vrstvy vodu a konkuruje ji. U mě do dvou let jim tráva neproroste spíš pak nálet plevel ale to až spíš ten druhy rok v druhé půlce roku a pak už následuje stejně rytí :-)) V 2/2 prvního roku a 1/2 druhého roku vypadá fantasticky a čistě. Bohužel nemám takovou mocnost kvalitní země, jsem na přechodu hnědozemě a kambiozeme. Kdybych vyndal travní drny, které se mě už beztak netvoří, byl bych skoro bez nejlepší části půdy, takže já preklapim. Obycejne to tráva stejně nepřežije, udusí se, uhnije. "Vysete osivo vzchází opravdu překvapivě rychle a stejnoměrně." Mám odrůdy Jura a Vysočan. S pozdravem Kryštof.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika