Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Toto je asi prvykrat, ked by som s Ferdom skoro suhlasil, hoci jeho sposob vyjadrovania mi je stale cudzi. Skutocne nerozumiem, preco je niekto schopny odvazat travu? Som si myslel, ze to je uchylka len mestskych pristahovalcov so "zalubou" v dokonalom anglicaku. Ze ju nechcete mulcovat priamo do travnika je pochopitene, ale kedze ju uz zberate do kosa, tak preco ju nevysypat na svoj kompost ale trmacat sa s tym niekde na druhy koniec dediny? OK. Kompost nemate. Ale problem je podla mna prave v tom. Nejde mi do hlavy, ako sa da rozumne hospodarit bez neho. Keby som aj mal namiesto neho zadarmo kravsky hnoj v lubovolnom mnozstve, tak mi zbavovanie sa domacej organickej hmoty pride moralne neprijatelne. Nehovoriac o tom, ze si viem narobit rozne druhy kompostu na rozne ucely - napr. teraz mam sadenice rajcin v skompostovanej drevnej stiepke a je to asi najlepsi substrat za poslednych x rokov, co som pouzil. Ja mam zahradu 15 arov, trava nie je vsade, ale je jej aj tak dost. Vzdy sa najde nejaky material s ktorym sa da premiesat aby sa z nej nestala silaz. Napr s tou drevnou stiepkou, pomaly tlejucimi listami od jesene, alebo ju staci len rozhodit v tensej vrstve...  A stale tiez nerozumiem tvrdeniu, ze s travou sa neodnasaju ziviny, kedze sa nehnoji. Myslim ze kompost z nej vytvoreny by sa ako dobre hnojivo rozhodne osvedcil, nech by aj 100 rokov nebola hnojena.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika