Vadnutí a uschnutí letorostů a plodonošů



PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 90.149 (?)
22.5.2012 11:10

Ďakujem Vám za rýchlu odpoveď, odkážem kamarátovi. Pekný deň Vám prajem.

Peter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 13.6.2010 21:16

Ano, díky, vím to.

Třeba velkopěstitelé, aby ušetřili, používvají síru třeba až ke konci června a aplikaci provádějí za určitých podmínek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.252 (?), 10.7.2010 8:58

Tak potvrzeno SRS, kde mě udělali rozbor vzorků jabloní.

Jabloně trpí monilia laxa, tj. stejná houbová choroba jako u peckovin zejména meruněk a višní.

Takže již jí trpí i jabloně což nikdy nebylo.Jak mě řekli z SRS tak tuto chorobu mají potvrzenou letos už u více stanovišt a pěstitelů jabloní.

Anch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Elena - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 183.242 (?), 10.7.2010 23:45

Už asi hodinu přemýšlím zda je to zpráva dobrá nebo špatná. Asi dobrá, dá se s tím úspěšně bojovat. Snad. S bakteriální spálou je to asi horší. V každém případě díky za ni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.18 (?), 13.7.2010 15:07

Mám podobný problém viz. foto, jen myslím, že to není spála. Jedná se o Topas, který byl vloni jakž, takž, měl 6 plodů, ale předloni měl 4 plody, které byly na polovině jako kdyby byly spáleny, spíše uvařeny od slunce. Je mi jasné, na 99 %, že půjde ven. Jen, kdo ví, co to je za neřád, poraďte. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.18 (?), 13.7.2010 15:24

Pardon, prostřední foto je Rubín, který je v tak žalostném stavu. Mohou to způsobit mšice?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 84.3 (?), 22.5.2012 9:45

Dobrý deň. Včera som zbadal u kamaráta na jabloni zvädnuté letorasty s bielou "pavučinou" na listoch. Nechcem zakladať nové vlákno, tak pridávam foto sem, a prosím o radu, o akú chorobu ide, a čo s tým spraviť. Ďakujem.

Peter




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 73.141 (?), 22.5.2012 10:31

Dobrý den pane Peter, je to padlí jabloňové po slovensky tuším múčnatka.Pokud je to pouze na pár letorostech okamžitě ručně odstranit a dále sledovat, většinou to stačí i bez postřiku. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 90.149 (?), 22.5.2012 11:10

Ďakujem Vám za rýchlu odpoveď, odkážem kamarátovi. Pekný deň Vám prajem.

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 102.52 (?), 20.9.2012 23:16

Vrátím se kpůvodnímu vláknu. Před časem, v době výsadby mojí zahrady jsem měl stejný problém jak uvádíte. Zavolal jsem i rostlinolékaře, skoumal -hledal dirku pod prvním zvadlém lístku zda tam není vpichlé vajíčko nějakého škůdce. Nič. Spály a podobné choroby vyloučil okamžitě, šlo o 1 roční sadbu. Tak jsme se i rozešli. Ráno měl vedlejší další stromek taky zvadlé konce větévek. Pro jistotu jsem stromek vydatně zalil a ejhle: do večera se koce větviček narovnali. Opakoval jsem to u dalších stromků a výsledek se dostavil. Byl to prostý nedostatek vody a stromky se bránily zastavením růstu takovýmto spůsebem. HR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?), 16.5.2013 11:21

V posledných dňoch nachádzam na záhrade i takéto končeky letorostov. Väčšinou to zaštipnem a odštipok likvidujem spálením.Jedná sa o posledné 2-3 lístky. Ak by to zostalo na strome, asi by to zoschlo. "Sliz" som nepozoroval na žiadnom odtrhnutom končeku letoastov. Bajas.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika