Vadnutí a uschnutí letorostů a plodonošů



host - 34.18 (?)
13.7.2010 15:24

Pardon, prostřední foto je Rubín, který je v tak žalostném stavu. Mohou to způsobit mšice?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 13.6.2010 21:16

Ano, díky, vím to.

Třeba velkopěstitelé, aby ušetřili, používvají síru třeba až ke konci června a aplikaci provádějí za určitých podmínek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.252 (?), 10.7.2010 8:58

Tak potvrzeno SRS, kde mě udělali rozbor vzorků jabloní.

Jabloně trpí monilia laxa, tj. stejná houbová choroba jako u peckovin zejména meruněk a višní.

Takže již jí trpí i jabloně což nikdy nebylo.Jak mě řekli z SRS tak tuto chorobu mají potvrzenou letos už u více stanovišt a pěstitelů jabloní.

Anch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Elena - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 183.242 (?), 10.7.2010 23:45

Už asi hodinu přemýšlím zda je to zpráva dobrá nebo špatná. Asi dobrá, dá se s tím úspěšně bojovat. Snad. S bakteriální spálou je to asi horší. V každém případě díky za ni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.18 (?), 13.7.2010 15:07

Mám podobný problém viz. foto, jen myslím, že to není spála. Jedná se o Topas, který byl vloni jakž, takž, měl 6 plodů, ale předloni měl 4 plody, které byly na polovině jako kdyby byly spáleny, spíše uvařeny od slunce. Je mi jasné, na 99 %, že půjde ven. Jen, kdo ví, co to je za neřád, poraďte. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.18 (?), 13.7.2010 15:24

Pardon, prostřední foto je Rubín, který je v tak žalostném stavu. Mohou to způsobit mšice?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 84.3 (?), 22.5.2012 9:45

Dobrý deň. Včera som zbadal u kamaráta na jabloni zvädnuté letorasty s bielou "pavučinou" na listoch. Nechcem zakladať nové vlákno, tak pridávam foto sem, a prosím o radu, o akú chorobu ide, a čo s tým spraviť. Ďakujem.

Peter




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 73.141 (?), 22.5.2012 10:31

Dobrý den pane Peter, je to padlí jabloňové po slovensky tuším múčnatka.Pokud je to pouze na pár letorostech okamžitě ručně odstranit a dále sledovat, většinou to stačí i bez postřiku. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 90.149 (?), 22.5.2012 11:10

Ďakujem Vám za rýchlu odpoveď, odkážem kamarátovi. Pekný deň Vám prajem.

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 102.52 (?), 20.9.2012 23:16

Vrátím se kpůvodnímu vláknu. Před časem, v době výsadby mojí zahrady jsem měl stejný problém jak uvádíte. Zavolal jsem i rostlinolékaře, skoumal -hledal dirku pod prvním zvadlém lístku zda tam není vpichlé vajíčko nějakého škůdce. Nič. Spály a podobné choroby vyloučil okamžitě, šlo o 1 roční sadbu. Tak jsme se i rozešli. Ráno měl vedlejší další stromek taky zvadlé konce větévek. Pro jistotu jsem stromek vydatně zalil a ejhle: do večera se koce větviček narovnali. Opakoval jsem to u dalších stromků a výsledek se dostavil. Byl to prostý nedostatek vody a stromky se bránily zastavením růstu takovýmto spůsebem. HR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?), 16.5.2013 11:21

V posledných dňoch nachádzam na záhrade i takéto končeky letorostov. Väčšinou to zaštipnem a odštipok likvidujem spálením.Jedná sa o posledné 2-3 lístky. Ak by to zostalo na strome, asi by to zoschlo. "Sliz" som nepozoroval na žiadnom odtrhnutom končeku letoastov. Bajas.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika