Příspěvky uživatele - Elena

Sezona výsadby ovocný stromků začala, 5.11.2018
V sobotu jsme zakoupili polokmeny Ontario, Jonathan, Krasokvět žlutý, Zvonkové a hrušeň Špinku roubované na semenáčích ve školce Ing. Bočka v Crhově. Stromky krááásné, výběr odrůd velký. Byli jsme na výsost spokojeni, můžeme jen doporučit. Ale,... celý příspěvek >
Nevíte někdo, co to je za strom?, 2.5.2018 Obsahuje fotku
Prosím, určí někdo tenhle strom. Foceno loni v létě. Děkuji.
To už tady jednou bylo, 29.1.2018 Obsahuje fotku
Pro Jiran 69 Musím se zastat Negevicovy... hrušky nejsou o nic menší než Šídlenky a možná jsou větší než Špinky. Pro srovnání foto plodů přímo na stromě. A pálenka z nich je přímo skvostná.
Mráz, 21.4.2017 Obsahuje fotku
Brno, ráno v 6 h bylo  -2,5. Ořešáky dopadly stejně jako u Evy, meruňky a ostatní se zatím zdají dobré, uvidíme, co udělá dnešní sluneční den. A do rnána má přijít mrazík opět.
Rozkvétání slivoní, 12.4.2017 Obsahuje fotku
Brno, ještě nekvetou všechny a také jsem všechny nefotila, tyhle vidím z balkonu. Úplně dole v pravém rohu mirabelka nancyská, nad ní zelená renkloda a za ní čačanská najbolaja. Levý dolní roh semenáč místní "domácí" švestky, nad ní "bohačka" -... celý příspěvek >
Zakládání tzv. květnatých luk, 23.11.2016
Návod na založení květnaté louky na tomto fóru již několikrát byl, hledám, nalézti nemohu, jen tohle - zadejte si do vyhledávače květnatá louka, je tam pár užitečných rad - odkaz mi nejde vložit. Hančo na plůtek z vrbového proutí zkuste kouknout... celý příspěvek >
Jaké okrasné rostliny by neměli na zahrádce chybět? Které jsou vaše nejoblíbenější, nejkrásnější?, 8.9.2015 Obsahuje fotku
Jo, jo, réva, ostružiny a ostatní... i když do mezidobí by se hodilo přece jen něco barevného a voňavého.
Určení odrůdy, 30.1.2015 Obsahuje fotku
Pro porovnání - Šampaňská reneta
Jurrský ovopark, 24.1.2015
Pane doktore, děkuji. Moje nepozornost při focení a vložení fotky . Strom je opravdu letitý a infekční nebožtíky se snažím uklízet co nějčastěji. Příspěvek měl být přiřazen poněkud výše - no, nestalo se.
Jurrský ovopark, 22.1.2015 Obsahuje fotku
Nebudu se snažit přiřadit... Kalvil bílý zimní máme (Brno), strom nechám dožít, nový bych si asi nepořídila - trpí hodně na moniliovou hnilobu, jablka nejsou nic moc šťavnatá, v dobrém sklepě u nás vydrží do února, března, chuť je dobrá (dost dobrá)... celý příspěvek >
Dýňové slavnosti Šebrov, 13.10.2014
Vytáhla jsem na světlo obrazovky starší diskuzi o zpracování tykví, dýní - prosím, přihoďte případné rcp., které máte ověřené do téhle starší - "Kandování (nejen) tykve fíkolisté" - ať máme všechny "vařící, zavařovací, sušící...", zkrátka požitky pro... celý příspěvek >
Vtáctvo nebeské... či skôr pekelné, 13.7.2014 Obsahuje fotku
Tak jsem se ještě před nedávnem chlubila, že ptáčci jarabáči u nás napáchali jen málo škod, ale... Meruňek zdále se být docela dost a ptačí sněm zřejmě rozhodl, že jsem chlubílek a že o sobě nenechají rozhlašovat, že jsou neschopní... Z jednoho... celý příspěvek >
Vtáctvo nebeské... či skôr pekelné, 1.7.2014
Chlapi, na drozdy mi nesahejte... viděla jsem několikrát, jak si poradí s ulitou bouďáka šneka, aby ho mohl sežrat a ti mě vadí podstatně víc něž sklizeného trochu ovoce. Kosů, drozdů, sýkorek, vrabců a jiných máme plnou zahradu - jahody byly načnuté... celý příspěvek >
Totální chloroza i přes použití chelátu železa, 1.7.2014
Díky, díky za rady. Wuxal mám, tudíž postříkám asi nejdřív, Harmonie železo budu muset nejřív koupit, někam pro ně zajet... nebudu tedy míchat. Postřiky provádím vždy v podvečer, riziko popálení je menší a už taky většinou tak nefouká. Hrušeň šizená... celý příspěvek >
Totální chloroza i přes použití chelátu železa, 30.6.2014
Děkuji moc za rady. Prosím, můžete ještě jednou kouknout na fotku, zda se opravdu jedná o chlorzu? či je to nedostatek jiného nebo choroba? Díky.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika