Uškodí mráz rostlinám?



PetrB - (3) - 160.13 (?)
30.1.2010 17:26

Tohle mohu potvrdit. Na podzim jsem zapoměl bezdrátové čidlo teploměru venku na zemi a před týdnem na něj "sjel" sníh ze střechy garáže. Teď je asi metr pod sněhem a od té doby ukazuje -0.1 stupně. Na vykopání by to chtělo krumpáč a to bych ho mohl poškodit, tak bude muset počkat až roztaje :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 30.1.2010 12:06, zobrazeno: 3797x

Jsem docela zvědav, jestli předchozí mrazivé počasí zanechá stopy na ovocných stromech. Na ostravku kromě neuvěřitelné inverze padaly teploty po několik dnů na -23°C, to by mohlo mít možná vliv na kondici ovocných stromů. Byl jsem však překvapen, že půda při odklízení sněhu není pod sněhem promrzlá. Sněhová peřina asi bude dobrým izolantem. Jak to vidíte vy? Přežijí ořešáky, meruňky, réva... bez újmy?
Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?), 30.1.2010 15:59

Dobrý den, podle mého ten sníh to ochrání. Mnohem víc poškození bývá zjara, kdy už všechno pučí a pak přijde třeba jen -5 mrazík a pohroma je hotová. Takže zatím dobrý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PetrB - (3) - 160.13 (?), 30.1.2010 17:26

Tohle mohu potvrdit. Na podzim jsem zapoměl bezdrátové čidlo teploměru venku na zemi a před týdnem na něj "sjel" sníh ze střechy garáže. Teď je asi metr pod sněhem a od té doby ukazuje -0.1 stupně. Na vykopání by to chtělo krumpáč a to bych ho mohl poškodit, tak bude muset počkat až roztaje :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 30.1.2010 19:45
ja to vidim, ze stromky jsou dobře schovane a ja spise udelala větsi blbost podcenila jsem velke mrazy a v letnim baračku jsem obvykle na zimu mela pokojovky a rostliny co davam na terasu v lete.obvykle me to vzdy vyslo, ale ted co prisly ty mrazy tak mi to vse seknul mraz i voda v trubkach mi zamrzla.NO SILA. tak jsem uz dostala jine pokojovky at nejsem smutna ze skod.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika