Urychlení hnití jablek



babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?)
14.11.2008 18:07

Fotky máte moc pěkné.Teď jsem zjistila že je i malý strakapoud.Viděla jsem ho u nás na ořechu.A vůbec se nebál.Jana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 14.11.2008 18:07

Fotky máte moc pěkné.Teď jsem zjistila že je i malý strakapoud.Viděla jsem ho u nás na ořechu.A vůbec se nebál.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 88.241 (?), 14.11.2008 19:50

Všichni ptáci ve Vaší zahradě mě taky navštěvují. Jen mlynařík dlouhoocasý se tu nevyskytuje. Jinak ještě konipas bílý, vlaštovky, vrabec domácí i polní a zvonci zelení. Možná jsem někoho zapomněla. Ale fotky těch ptáčat jsou opravdu úžasné. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.73 (?), 1.1.2009 15:54

I já krmím ptactvo nebeské, jablky, semeny, lojem...

Jablka skládkuji a krmím snimi kozy a králíky, je fakt, že žádnou velkou výživnou hodnotu nemají, ale tučné samice těžko zabřezávají a kozy se hůř kotí. Shnilá jablka dávám do hnoje, o přebytky hnoje se dělím se sousedem, měním je za oves pro zvířata, on by ho použil na zelené hnojení. Podle mne na zahradách kompost vyrábíme, a kvalitní, jde jenom o to v jakém množství. je-li zelené hmoty málo, kompost z toho nikdy nevznikne, jen dromádka zhnilé hmoty, kompost dokáže zničit i vytrvalé plevele,  v dostatečném množství hmoty vznikne vysoká teplota, která ce lý proces urychluje. Dá se tomu pomoci  "nastartováním" slepičákama a zakrytím černou igelitovou folií, která se používá při silážování v jamách. Uznávám jablka padají napodzim a to už mnoho zelené hmoty není. ale já zkompostuji vše s vyjímkou kořenů košťálové zeleniny Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 4.1.2009 16:17

Pohled dnešního odpoledne z okna (omlouvám se, mámjen 5x zoom)na drozda asi kvíčala v akci při likvidaci jablek.

Drozd Kvíčala
Drozd Kvíčala
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 70.226 (?), 4.1.2009 17:30

Ale i tak je obrázek slušný-nejsme přeci profesionálové-a od Vás milý, Rony. V posledních dnech se všichni ptáci shánějí po něčem k snědku blíže lidských obydlí a tam, kde už znají, že na ně vždy něco dobrého čeká. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 4.1.2009 17:56

Na tuhle diskuzi jsem se podívala teprve dnes, my samozřejmě také krmíme ptáčky.Nemůžeme je ohrozit tím, že by se odnaučili lovit hmyz, jak jste se Rony zmínil.Krmíme přeci jen v zimě, hlavně když mrzne.Tím jim pomáháme.Důležité je jen nezkrmovat to co nám zbylo "od stolu",ale jen to co se jim dávat má.Obrázek je Rony moc pěkný, připojuji se k Romile.Pak jsem se taky podívala na obrázky Martina-ketupa, to je prostě PARÁDA!!!Martine, poraďte mi, jestli bych mohla chovat v jedné voliéře andulky s některým z těch menších ptáčků(zebřička, chůvička ap.)Díky B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.171 (?), 13.9.2012 16:17

Mohou se padaná jablka zaorat?   Děkuji za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 12.162 (?), 13.9.2012 16:44

Mohou ale na jaře budou čerstvější (ne všechny) než ty uskladněna. Mé pokusy s kompostováním ukázaly, že spolehlivě "přežily" 2 roky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 13.9.2012 17:31

Aby se jablka rozložila, musejí projít fermentací - kvašením, hnitím, tlením (procesy jsou to chemicky podobné). Aby k tomu došlo je potřeba narušit integritu plodu - biologicky (hlodavci, hmyz), případně fyzikálně - mechanicky   nebo mrazem. Necháte-li jablka ležet v trávě, mrazem se naruší, rozpadnou a na jaře po deštích mnohdy zmiznou. To nelze praktikovat v upravené zahradě, ale ve starých opuštěných sadech se to stává. Když neporušená jablka zapravíte do kompostu nebo hlouběji zaoráte, ochráníte je před mrazem a na jaře je můžete vykopat - podobně jako Rony z kompostu - netknutá. Pokud plody před zaoráním podrtíte, půda je stráví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika