Urychlení hnití jablek



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?) 
11.11.2008 18:00

My těmhle kosům říkáme drozdi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 245.140 (?), 11.11.2008 21:50

Tak to jim ale neříkáte dobře - na obrázku jsou opravdu kosi. "Dospělý samec je matně černý s oranžově žlutým zobákem a žlutým kroužkem okolo očí. Samice je hnědavá s bělavějším hrdlem a nezřetelně skvrnitou hrudí, zobák i nohy jsou černé. Mláďata jsou podobná samici, jsou ale světlejší a mohou mít hnědě tečkovanou hruď a světlé podélné proužky na zádech. Samice ani mláďata nemají oční kroužek. Mladí, roční samci nemají ještě vybarvený zobák, který zůstává černavý." citováno z Seznam Encyklopedie - tamtéž jsou i obrázky.  Drozd to fakt není..Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ketupa - (18) - 152.138 (?), 11.11.2008 22:06

Ještě jednou dobrý den, na fotografii je skutečně samice kosa, pro jistotu přikládám ještě foto kosa samce a drozda, aby bylo jasno. Ale to odbočuji od tématu - zužitkování padaných jablek, ačkoliv mě pisatel nademnou pokládá za "blázna" který na zahradě krmí kosy, je to pro mě smysluplnější využití než to házet do kompostu. Mám na zahradě mnoho hnízdních budek pro ptactvo a dokonce pro vámi nenáviděné špačky. Myslím si totiž že ptáci k zahradě patří a je třeba jim pomáhat a ne je likvidovat jako škodnou.  Martin

Samec kosa
Samec kosa
Tak tomuhle u nás říkáme drozd :-)
Tak tomuhle u nás říkáme drozd :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 13.11.2008 20:48

Vážený pane, vy už jste "smyslupně" vypěstoval nějaké ovoce? Neumím si představit nechat na 10-ti až 20-ti stromech po půl metráku jablek a aby to tam zůstalo do jara. Krom toho na kopostišti je to odkryté a nají se tam veškeré ptactvo ale i myši, kuny a ty obzvlátě nám škodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 13.11.2008 21:28

Dobrý večer pane Martine,-ketupa-nejste blázen, kvůli tomu, že si myslíte, že ptáci k zahradě patří a podle toho se k nim taky chováte. Ptáci pomáhají nám lidem tím, že "spořádají" neuvěřitelné množství hmyzu a to i škůdce, kvůli nimž musíme stříkat stromy či rostliny chemicky. Potěší nás svým štěbetáním i zpěvem. Je fajn je pozorovat-ať už se cpou, hnízdí, krmí jen tak létají... Pokud se takhle jako Vy chovají jen blázni, ráda mezi ně patřím. Nevadí mi rovněž v zimě dávat kosům jablka ani kila slunečnice, co nakoupím pro ty, co mají rádi semena, oříšky... Těch pár prvních jahod, které uzobnou, mě nebolí a o třešně se rozdělím, podobně jako o ořechy. Máte pěkné fotky a druh i pohlaví jste Vy i JITA určili správně-nenechali jste se zviklat. Taky už třídím podřadné plody kosům na zimu-nemusí přít nazmar ani do kompostu, kde si na nich pochutnávají už uvedené kuny, myši, atd..Dá to jen víc práce a zabere víc místa. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 14.11.2008 7:44

Vůbec nic nemám proti těm, kteří mají jiný názor. Jen je otázkou do jaké míry je pro ptactvo učitečné jej krmit, zda jim tím neubližujeme, zda se nevykašlou na tem hmyz a zda když krmivo není nezapomněli lovit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 14.11.2008 9:09

Jak zajistíte, aby jablka zobali právě kosi a ne myši či kuny - navěsit je na strom? Nevím, jestli kos umí to, co sýkorka.
 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 14.11.2008 11:07

Pane Vysloužile, jednoduše. Dávám jich vždy pouze malé množství a na místa, na která vidím, protože ty ptáky ráda pozoruji. Teprve když mají zkonzumováno, dám pár kousků dalších. Mám zkušenost, že se přes zimu myši rády zdržují-podle jimi vytvořených chodbiček a stezek-v blízkosti "zahřátého" kompostu a při mírné zimě nebo probuzení hladem, tam pěkně řádí i na slupkách z brambor atd..A jablka jim nesmírně chutnají. Jo, kosům dávám jablka na zem, je to pro ně nějak přijatelnější-možná z doby, kdy je jako větší ptáčata matka kosice dokrmuje mimo hnízdo na zemi. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ketupa - (18) - 152.138 (?), 14.11.2008 13:26

Romila: díky za podporu, rozhodně jsem na tomto fóru nechtěl vyvolat nějaké konflikty, jen jsem uvedl jak to dělám já - ostatní názory samozřejmě také respektuji. Také jako vy dávám v zimě jablka postupně na malé hromádky. P.S jinak ještě pár mých fotek je zde (pokud to sem nepatří tak se předem omlouvám). Martin

www.mojeptactvo.wz.cz/zahrada.htm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 14.11.2008 15:33

Děkuji Martine, ráda se podívám. Určitě to nikdo nebral jako vyvolávání konfliktů. Pokud ano, bylo by to smutné, že není schopen vzít na vědomí jiný názor, se kterým vůbec nemusí souhlasit. Čím to fotíte a z jaké dálky? Máte obrázky pěkné a čisté. Když "číhám" na ptáky nebo volně žijící zvířata, rozklepou se mi nakonec čekáním ruce a většina snímků se mi rozmaže-nejsem už nejmladší. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika