Urychlení hnití jablek



host - 80.73 (?)
1.1.2009 15:54

I já krmím ptactvo nebeské, jablky, semeny, lojem...

Jablka skládkuji a krmím snimi kozy a králíky, je fakt, že žádnou velkou výživnou hodnotu nemají, ale tučné samice těžko zabřezávají a kozy se hůř kotí. Shnilá jablka dávám do hnoje, o přebytky hnoje se dělím se sousedem, měním je za oves pro zvířata, on by ho použil na zelené hnojení. Podle mne na zahradách kompost vyrábíme, a kvalitní, jde jenom o to v jakém množství. je-li zelené hmoty málo, kompost z toho nikdy nevznikne, jen dromádka zhnilé hmoty, kompost dokáže zničit i vytrvalé plevele,  v dostatečném množství hmoty vznikne vysoká teplota, která ce lý proces urychluje. Dá se tomu pomoci  "nastartováním" slepičákama a zakrytím černou igelitovou folií, která se používá při silážování v jamách. Uznávám jablka padají napodzim a to už mnoho zelené hmoty není. ale já zkompostuji vše s vyjímkou kořenů košťálové zeleniny Mirek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 14.11.2008 18:07

Fotky máte moc pěkné.Teď jsem zjistila že je i malý strakapoud.Viděla jsem ho u nás na ořechu.A vůbec se nebál.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 88.241 (?), 14.11.2008 19:50

Všichni ptáci ve Vaší zahradě mě taky navštěvují. Jen mlynařík dlouhoocasý se tu nevyskytuje. Jinak ještě konipas bílý, vlaštovky, vrabec domácí i polní a zvonci zelení. Možná jsem někoho zapomněla. Ale fotky těch ptáčat jsou opravdu úžasné. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.73 (?), 1.1.2009 15:54

I já krmím ptactvo nebeské, jablky, semeny, lojem...

Jablka skládkuji a krmím snimi kozy a králíky, je fakt, že žádnou velkou výživnou hodnotu nemají, ale tučné samice těžko zabřezávají a kozy se hůř kotí. Shnilá jablka dávám do hnoje, o přebytky hnoje se dělím se sousedem, měním je za oves pro zvířata, on by ho použil na zelené hnojení. Podle mne na zahradách kompost vyrábíme, a kvalitní, jde jenom o to v jakém množství. je-li zelené hmoty málo, kompost z toho nikdy nevznikne, jen dromádka zhnilé hmoty, kompost dokáže zničit i vytrvalé plevele,  v dostatečném množství hmoty vznikne vysoká teplota, která ce lý proces urychluje. Dá se tomu pomoci  "nastartováním" slepičákama a zakrytím černou igelitovou folií, která se používá při silážování v jamách. Uznávám jablka padají napodzim a to už mnoho zelené hmoty není. ale já zkompostuji vše s vyjímkou kořenů košťálové zeleniny Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 4.1.2009 16:17

Pohled dnešního odpoledne z okna (omlouvám se, mámjen 5x zoom)na drozda asi kvíčala v akci při likvidaci jablek.

Drozd Kvíčala
Drozd Kvíčala
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 70.226 (?), 4.1.2009 17:30

Ale i tak je obrázek slušný-nejsme přeci profesionálové-a od Vás milý, Rony. V posledních dnech se všichni ptáci shánějí po něčem k snědku blíže lidských obydlí a tam, kde už znají, že na ně vždy něco dobrého čeká. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 4.1.2009 17:56

Na tuhle diskuzi jsem se podívala teprve dnes, my samozřejmě také krmíme ptáčky.Nemůžeme je ohrozit tím, že by se odnaučili lovit hmyz, jak jste se Rony zmínil.Krmíme přeci jen v zimě, hlavně když mrzne.Tím jim pomáháme.Důležité je jen nezkrmovat to co nám zbylo "od stolu",ale jen to co se jim dávat má.Obrázek je Rony moc pěkný, připojuji se k Romile.Pak jsem se taky podívala na obrázky Martina-ketupa, to je prostě PARÁDA!!!Martine, poraďte mi, jestli bych mohla chovat v jedné voliéře andulky s některým z těch menších ptáčků(zebřička, chůvička ap.)Díky B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.171 (?), 13.9.2012 16:17

Mohou se padaná jablka zaorat?   Děkuji za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 12.162 (?), 13.9.2012 16:44

Mohou ale na jaře budou čerstvější (ne všechny) než ty uskladněna. Mé pokusy s kompostováním ukázaly, že spolehlivě "přežily" 2 roky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 13.9.2012 17:31

Aby se jablka rozložila, musejí projít fermentací - kvašením, hnitím, tlením (procesy jsou to chemicky podobné). Aby k tomu došlo je potřeba narušit integritu plodu - biologicky (hlodavci, hmyz), případně fyzikálně - mechanicky   nebo mrazem. Necháte-li jablka ležet v trávě, mrazem se naruší, rozpadnou a na jaře po deštích mnohdy zmiznou. To nelze praktikovat v upravené zahradě, ale ve starých opuštěných sadech se to stává. Když neporušená jablka zapravíte do kompostu nebo hlouběji zaoráte, ochráníte je před mrazem a na jaře je můžete vykopat - podobně jako Rony z kompostu - netknutá. Pokud plody před zaoráním podrtíte, půda je stráví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika