Topaz nepřekonaný



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
3.12.2017 17:37

nelíbí se mi ta "neznalost" a "amatérismus". To je podle mne nevhodný, povýšený, až skoro urážlivý výraz.

Když si přečteme expresivní hodnocení pana Staršího, jakými slovy on Topaz jednoznačně odsoudil (...je to nejlepší jablko mezi citronama... o tom Topazu tady každý jenom mlží jako tajný agent šlechtitelské stanice, reknu že je to kyselé a je to ale je to vhodné jablko když máte nechuť k jídlu...), pak jsou výrazy neznalost a amatérizmus zcela na místě. Ostatně amatéři jsme tu všichni.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
         
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 3.130 (?), 1.12.2017 20:51

Možná se ješte musí odležet, je to sice z oblasti Galanty ale je dost kyselé, počkáme uvidíme a i když jeden Topaz neublíži.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 53.62 (?), 1.12.2017 22:35

Neslyšel jsem od nikoho, že by byl Topaz moc kyselý. Právěže kyselinka se krásně snoubí se sladkostí, skvělé jablko. To Melodie umí pěkně zakroutit hubou a moc ji nemusím. Zato táta ji má nejraději.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 2.12.2017 9:00

U nás je v tuto dobvu Topaz hodně kyselý. Na jaře už je příjemně sladkokyselý. Melodie i Zvonkové mají převahu kyselin možná větší, ale chybí jim topazovský říz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.63 (?), 3.12.2017 15:26
Plný súhlas s Daníkom a M.Votrubcom - Topaz je mimoriadne vydarená odroda z českého "rezistentného" šľachtenia. Aj keď už rezistentný všade bohužiaľ nie je. U mňa zatiaľ spoľahlivo je. Vypisovať tu nejaké verdikty o Topaze (J.S.) na základe KUPOVANÝCH jabĺk je asi tak "10 metrov mimo misy". Pre J.S.: nič v zlom, ale zasaďte si Topaz, pestujte ho tak zo 10 rokov a potom napíšte recenciu na jeho chuť. Topaz je odroda ktorá potrebuje "dozrieť" v pivnici, hodnotiť jeho chuťové parametre začiatkom decembra je prejavom neskúsenosti/amaterizmu. Máloktorá odroda má taký jednoznačný chuťový "odtlačok" ako tento kríženec Primy a Vandy. Netvrdím že sa hodí do akýchkoľvek podmienok, ale odsudzovať túto odrodu po zahryznutí do kúpeného jablka je prejavom neskúsenosti s pestovaním jabloní. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 3.12.2017 15:37

hodnotiť jeho chuťové parametre začiatkom decembra je prejavom neskúsenosti/amaterizmu.

Proč jako? Prostě ho ochutnal a napsal to. Nemusí čekat přesně do únorového úterý půlpátý odpoledne aby jabko slavnostně rozkrojil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.63 (?), 3.12.2017 15:44
Ja Vám Váš názor neberiem, PP. Ale sú jablká, ktoré sa dajú konzumovať hneď, a sú jablká ktoré potrebujú dozrieť v pivnici. Stojím si za tým, že hodnotiť Topaz začiatkom decembra je irelevantné. Je to odroda ktorú si treba vychutnať neskôr. Doplním ešte jeden obrázok Topazu. Za seba - som rád že ho v záhrade mám. Nikoho nenútim mať ho tiež. Ale - prosím - nesúďte ho teraz... To naozaj nie... IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 3.12.2017 15:51

Ale sú jablká, ktoré sa dajú konzumovať hneď, a sú jablká ktoré potrebujú dozrieť v pivnici.

O tom se tu všeobecně lecos ví. Ale nelíbí se mi ta "neznalost" a "amatérismus". To je podle mne nevhodný, povýšený, až skoro urážlivý výraz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.63 (?), 3.12.2017 16:00
Opakujem - za tým čo som napísal si stojím. Aj za tými výrazmi ktoré citujete. Sú možno drsné, ale presné. Už som si zvykol, že tu pôsobím ako alergén. Nechcem sa s nikým hádať. Ak môžem, poprosím ARGUMENTY - Vaše aj J.S. Koľko rokov Topaz pestujete, koľko máte stromov, event.nejaké fotky... O kupovaných jablkách debatovať nemienim. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 3.12.2017 17:37

nelíbí se mi ta "neznalost" a "amatérismus". To je podle mne nevhodný, povýšený, až skoro urážlivý výraz.

Když si přečteme expresivní hodnocení pana Staršího, jakými slovy on Topaz jednoznačně odsoudil (...je to nejlepší jablko mezi citronama... o tom Topazu tady každý jenom mlží jako tajný agent šlechtitelské stanice, reknu že je to kyselé a je to ale je to vhodné jablko když máte nechuť k jídlu...), pak jsou výrazy neznalost a amatérizmus zcela na místě. Ostatně amatéři jsme tu všichni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 3.12.2017 18:09

Mě milovníka Topazu vůbec ničím neprovokuje. Má právo se vyjádřit o čemkoliv, tudíž i o kupovaných plodech. Myslím, že pěstování zvládne i bez zkušeností onoho pána.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika