Stará červená letní jabloň



host - 58.114 (?)
30.3.2013 18:01

Na webu jsem našel : 

Roční srážkové úhrny kolísají na území ČR od 410 mm (v Žatecké pánvi, kde se projevuje závětří Krušných hor) po více než 1700 mm v Jizerských horách. Na více než 60 % území potom roční úhrn srážek dosahuje 600-800 mm. Nejsušší oblasti České republiky jsou Kladenská tabule, Žatecká pánev, Řípská tabule, Drnholecká a Jaroslavická pahorkatina, kde jsou srážkové úhrny nižší než 500 mm. Výrazně nízké srážkové úhrny jsou v celé západní polovině Čech, kde spadne průměrně ročně méně než 550 mm. Směrem k východu srážkové úhrny rostou, na Českomoravské vrchovině jsou průměrné srážkové úhrny okolo 700 mm, v pohraničních horách pak mohou dosahovat i více než 1400 mm.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
jezibaba9 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 243.162 (?), 26.3.2013 20:00

Nechci zpochybňovat váš názor, ale ty jabka nemoučnatí, můžu je mít v kuchyni na míse skoro měsíc, jinak vše sedí, tak co to mám? Za pár měsíců zase budou, jestli počasí dovolí, tak to budu hodně fotit a zkoumat a psát. Pokud je někdo blízko F-M, můžu mu dát nějaké na ochutnání, hodně mi na tom záleží co to je, protože kvůli stavbě obchvatu o tu jabloň můžu přijít, budu ale bojovat aby se toho zbytku pozemku netkli. Já ty jablka mám moc ráda, protože nesnáším v jablkách kyseliny, a tyto jsou jak med.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.42 (?), 28.3.2013 19:41

Stará červená letní jabloň.

Milá paní. Nevím v jaké lokalitě tuto jabloň máte, ale abych byl objektivní volal jsem kamarádovi na vysočinu, který má tuto sortu v nadmořské výšce 580m, vyzrává mu asi tak jako Vám, a též mu nemoučnatí-(možná i proto, že má 6 dětí, které to stačí zavčas sežrat. Ale vážně- Jonagold Marnika, Který jsem mu nechával, a který napodiv v jeho lokalitě nádherně vyzrál, na rozdíl od mého z nadmořské výšky okolo 240m, krásně drží na skládce a chuťově je stále výborný-můj odešel již před vánoci.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jezibaba9 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 243.162 (?), 30.3.2013 5:58

Takže to bude určitě Stark Earliest, myslíte? Tady jsou údaje, kde se jabloň nachází: Střední nadmořská výška 304 m n.m.
Roční srážkový úhrn 1532 mm
Průměrná roční teplota 9°C

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 102.201 (?), 30.3.2013 13:54

Pro S.E. je typické nenesení červeně slupky tečkováním a taky rychlé moučnatění plodů. To první nevidím, to druhé popíráte. Dle mého se o Stark Earliest nejedná. Na fotce z výstavy to vypadá, že na talíři jsou plody dvou různých odrůd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jezibaba9 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 243.162 (?), 30.3.2013 19:17

Táááák... a co to teda mám? Je to možné, že to nikdo nezná?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 30.3.2013 17:26

Roční srážkový úhrn 1532 mm

není to moc??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.114 (?), 30.3.2013 18:01

Na webu jsem našel : 

Roční srážkové úhrny kolísají na území ČR od 410 mm (v Žatecké pánvi, kde se projevuje závětří Krušných hor) po více než 1700 mm v Jizerských horách. Na více než 60 % území potom roční úhrn srážek dosahuje 600-800 mm. Nejsušší oblasti České republiky jsou Kladenská tabule, Žatecká pánev, Řípská tabule, Drnholecká a Jaroslavická pahorkatina, kde jsou srážkové úhrny nižší než 500 mm. Výrazně nízké srážkové úhrny jsou v celé západní polovině Čech, kde spadne průměrně ročně méně než 550 mm. Směrem k východu srážkové úhrny rostou, na Českomoravské vrchovině jsou průměrné srážkové úhrny okolo 700 mm, v pohraničních horách pak mohou dosahovat i více než 1400 mm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jezibaba9 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 243.162 (?), 30.3.2013 19:20 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1610) - 161.61 (?), 30.3.2013 21:07

Vážená paní, nesmíte se na nás zlobit.Z fota se těžko určuje odrůda.Vězte, že snaha byla.Ke shodě ovšem nedošlo a osobně si myslím, že to z nás nikdo přesně neví.Bez urážky, ale plody, které jste předložila k posouzení jsou špatně vyvinuté a silně deformované škůdci.Má to vliv jak na vybarvení, tak na identifikační znaky tvaru odrůdy.Jablka v takovém stavu mohou být jakékoli letničky.S pozdravem - Mičurin II.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jezibaba9 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 243.162 (?), 30.3.2013 22:41

Ale já se vůbec nezlobím, naopak, jsem ráda, za diskuzi, která vznikla. Ty jabka, co jsou nafocené, jsou z roku, kdy neměla více, než na foto, letos ji nafotím pořádně, měla by být obsypaná. Doufám, že to nezakřiknu. Všechny zdravím a děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika