Skvrny na listech jabloní



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?)
2.6.2012 22:17

Citace jednoho textu (obrázek nemám):Vlivem silnějších mrazů skupiny buněk listových čepelí přestávají růst a následkem toho se listy vyvíjejí nerovnoměrně. Silněji poškozené listy žloutnou, odumírají a opadávají. Takto deformované listy jsou pak někdy neoprávněně dávány do souvislosti s virovými chorobami. Jednotlivé odrůdy na toto poškození listů mrazem reagují různě intenzivně. Za nejvíce takto poškozovanou je považována odrůda Jonathan a kříženci s ní.

        Mr Big

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 6.6.2008 12:17

Ja osobne by som tiež s vykopaním počkal a k takémuto radikálnemu postupu by som pristúpil až po "vyhodnotení" úrody. Ak bude úroda výrazne zdecimovaná, tak vykopať a spáliť. Ak to bude sem-tam deformované jablko, tak by som to tiež neriešil.

Mozaika jabloní sa podľa dostupných informácií prenáša výlučne vegetatívnym množením jabloní. Jedinou výnimkou sú (údajne) podnože M9. Podnož M9 je veľmi náchylná a môže byť infikovaná systémovo cez korene. Aspoň také sú moje informácie. Ale skúsenosti, ani vlastné pozorovania s tým nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.113 (?), 6.6.2008 15:41

Mockrát děkuji za vyčerpávající odpovědi. Ta jabloň s mozaikou vypadá jinak zdravě i plůdky, ale na ty je ještě asi brzy. Vloni jsem si ničeho vevšimla, ale ani se nedivím. Zahrádku jsem koupila minulý rok na jaře, ale před tím se o ni nikdo asi osm let nestaral. Byl to prales s džunglí dohromady. Nevím jestli mi tu reklamaci uznají i když je teď 24 měsíců. Podle síly kmene odhaduji, že je již plnoletá. Ten zavěr berte jako žert a přeji pěkný a slunný víkend a ještě jednou dík Bohuna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
k.k. - (2) - 224.8 (?), 11.7.2008 22:46

Mam take skvrny na listech jablone a zda se mi, ze jsou jine nez ty, co tu jsou na fofografiích. Poradite mi prosim, co je to za chorobu a jak na ni? Obrazky jsou z jednoho stromu. Dekuji k.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 102.183 (?), 12.7.2008 20:45

Je to strupovitost. Nasvědčují tomu i tmavé skvrnky na plodech. Míla R

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
k.k. - (2) - 224.8 (?), 15.7.2008 17:28

Moc dekuji za identifikaci choroby. Potvrdily se moje obavy. Ale nevim ted, jak postupovat, abych stromu pomohla. Jake postriky a kdy pouzit, ci zda je nejaky jiny zpusob? Jeste nikdy na tom nebyl tak spatne ( zakrnele listy, hole vetvicky, zadne pritustky). Diky za rady.k.k.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 5.7.2011 8:04

V tuto dobu jablkům ani listům příliš pomoci nemůžete. Samotným stromům ale choroba výrazně neublíží

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 2.6.2012 10:35

Poradíte, prosím, co napadlo naši jabloň a je-li nějaká pomoc?




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 2.6.2012 17:36

Nikdo nic? Je to moniliová spála?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 2.6.2012 20:29

Na monílii to nevypadá ale na poškození exhaláty nebo herbicídy ano. Takové podobné obrázky mám v knížce jako ilustraci poškození výše uvedených příčin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 2.6.2012 22:17

Citace jednoho textu (obrázek nemám):Vlivem silnějších mrazů skupiny buněk listových čepelí přestávají růst a následkem toho se listy vyvíjejí nerovnoměrně. Silněji poškozené listy žloutnou, odumírají a opadávají. Takto deformované listy jsou pak někdy neoprávněně dávány do souvislosti s virovými chorobami. Jednotlivé odrůdy na toto poškození listů mrazem reagují různě intenzivně. Za nejvíce takto poškozovanou je považována odrůda Jonathan a kříženci s ní.

        Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika