Skvrny na listech jabloní



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?) 
3.6.2012 8:51

Tady ale mrazy nebyly už pěkně dlouho, jsme na jihu Moravy.

A mám pocit, že se to objevilo dost náhle - zčista jasna pod stromem napadané žluté listí a na stromě některé poškozené větve - to by snad musel být mráz teď někdy a tady teda bylo spíš horko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 178.235 (?), 3.6.2012 9:07

Větev na druhém obrázku svědčí, že jde o dost starý strom.Takové stromy akumulují většinou ne jednu chorobu.Minimálně strupovitost a monílii.Usychání některých větví není výjimkou.Bojoval jsem dlouho o záchranu podobného stromu, ale vždy se stejným výsledkem : kromě nádherných květů užitek žádný.Z kmene mám lavičku.           AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 3.6.2012 13:18

Tyjo, tak zatím máme 3 verze:

mráz

herbicidy

monilie a strupovitost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 228.100 (?), 26.6.2017 22:40
Dobrý den, potřebuji poradit co udělat s listy napadené jablone. Plody tam nejsou. Moc děkuji. Trembač
list jablone
list jablone
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 228.100 (?), 26.6.2017 22:43
Prosím o radu. Jaký postřik použít na tyto nevzhledne fleky?
jablon list
jablon list
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 26.6.2017 22:53

Strupovitost jabloně. V téhle fázi se už toho moc nedá udělat. S postřiky se začíná při rašení a končí začátkem června. Teď bych vyzkoušel třeba Tercel, Mythos, Talent nebo Topas + Dithane. Dobrý byl i Syllit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 228.100 (?), 1.7.2017 21:09
Dobrý večer, dnes jsem se zhrozil. Na listech jablone jsem nasel toto neštěstí. Můžete mi prosím někdo pomoci? O co jde a jak se toho zbavit. Děkuji. Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.2 (?), 27.11.2019 15:22

Dobrý den, také mám skvrny na listech jabloně (Gloster). Listí moc nepadá, je trochu okousané (lalokonosec? - mám brutálně okousané borůvky, také švestky a další stromky a keře - stříknout na jaře Decisem nebo nasadit hlístice?) Tu jabloň jsem letos ničím nestříkal, jablíčka byla převeliká, ale všechna od středu hnila, žádné nebylo k jídlu. Co s tím?  Jaký postřik a kdy? Děkuji


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.12 (?), 27.11.2019 15:50
Gloster má sklon k tzv. fusariovej hnilobe jadrovníka (foto) - hubový patogén Fusarium spp. preniká do plodu ešte na strome cez kalich. Plody vyzerajú na pohľad normálne, ale pri skladovaní hnijú vo vnútri od stredu a sú nekonzumovateľné. Aký druh hubovej infekcie máte na listoch je už teraz jedno - po opade listov dajte postrek Kuprikol alebo Champion, takisto potom ku koncu zimy resp. skoro na jar - ešte pred rašením (vhodné je aby teplota bola nad 7°C). Lístie teraz pred zimou spod stromu zhrabte a vyvezte mimo záhradu. Fungicídna ochrana neskôr v priebehu sezóny je samozrejme možná a pri odrode Gloster asi aj potrebná. K požerkom sa vyjadriť neviem, bolo by treba prichytiť páchateľov 'in flagranti'. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 225.2 (?), 27.11.2019 18:12

Děkuji za rychlou reakci - podle obrázku je to přesně ten případ. A na toho "okusovače listů" se zaměřím na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika