Odrůda Admiral



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?) 
3.8.2018 12:22

Jiří II: Paráda. Podpník M9 nie je pre Admiral ideálny, ja mám z 3 Admiralov jeden na M9 a plody z neho sú tiež nadmerne veľké, takmer o tretinu väčšie než na M26. Chvalabohu tiež bez pehovitosti. Je dobré dopriať mu v nasledujúcich týždňoch ešte Calcium (event.aj Bór) v postrekoch na list.  IH  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.239 (?), 20.9.2018 19:59
Admiral. U mňa, dnes. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.104 (?), 20.9.2018 20:59
Pekne plody pán I.H. ja ich nemám tak vyfarbené, moraváci striekajú wuksalom + Inka postrek proti hnedej škvrnitosti, na podpniku M26 slabá rodivosť veľká škvrnitosť, na M9 veľká úroda malá škvrnitosť Fiala.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 232.7 (?), 21.9.2018 8:28

Mozem potvrdit p. Fialu, na M26 bez postreku bez hnojenia kazdorocne uz 5 rokov kompletne vsetko skvrnite, volam ju Kompostova odroda. Davam bolsevikovi este rok a prestepim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 21.9.2018 14:36

Že by se moje jablka ze studeného žlebu v Moravském krasu, mohla někdy vyrovnat svým vybarvením jablkům pana Hlavatého z Podunajské roviny - tak o tom jsem ani neuvažoval. Letos však, díky příznivému teplému počasí a této odrůdě, se neuvěřitelné stalo skutečností.

Admirál dnes
Admirál dnes
Naroubován na větvi semenné podnože, plody stále pevně drží
Naroubován na větvi semenné podnože, plody stále pevně drží
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.38 (?), 21.9.2018 16:04
Jiří II: Paráda. A kde máte pehovitosť? Pán Fiala, p.Libor: Admiral mám 2x na M26 a 1x na M9. Nikdy som nevidel ani JEDINÚ pehu na jablkách. Ja hodnotím podpník M26 pre Admiral ako vhodnejší - viď foto. Na M9 sú plody zbytočne veľké. Tento rok som dal len 1x postrek Wuxalom (hlavne že som nakúpil kopu Wuxalu aj Florasin Calcium). Prečo u mňa Admiral pehovitosť nemá Vám povedať neviem. Agrotechnika je úplne bežná, postreky kalciom v posledných rokoch flákam (prakticky žiadne). Možno je to pôdou, možno som len natrafil na dobrý výsadbový materiál. Alebo - ako sa raz vyjadril dr.Vysloužil - "ovocnářský bůh Tě má Ivane rád" 😉. Ale vážne: ak Admiral u Vás napriek všemožnej snahe nefunguje, pošlite ho do večných lovíšť... IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 21.9.2018 16:33

Obdiv sklidil Admiràl u mě tím, že hned po výsadbě odkvete a zarodí min.2 plody, dokonce v nepříliš vhodném místě.Jeden rok to byla jediná úroda jablek vůbec, což kvitují s povděkem. Květy jiných jabloní zmrzly.26-ka jí sedí. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 21.9.2018 22:42

Otázku, jak je možné, že u někoho netrpí na hořkou skvrnitost, si kladu neustále. Admirál mám na 2 originálně koupených stromcích (M9 a A2) a asi na 4-5 dalších přeroubovaných stromech nebo větvích ve dvou zcela odlišných lokalitách. Část genofondu pochází od pana Vinšálka, další dva z jiných zdrojů.

Letos zarodily komplet všechny i když se zatím jedná o úrodu v řádu prvních kg. Nicméně s jedinou výjimkou jsou pihovité prakticky všechny plody! I tam, kde jsem postřikoval opakovaně. Plody jsou extrémně veliké, pihovité až praskají. Hnojení dusíkem jsem od loňska už úplně vynechal, nepočítám-li Wuxal Ca. Zase jediná výjimka je přeroubovaná větev na přeplozeném Jonagoldu, kde jsou Admirály poloviční a zdravé. To vidím jako jedinou možnost - velkou zátěž. Nechci se jich vzát pro jejich skvělou šťavnatou chuť a konzistenci, ale v tuto chvíli je nejsem schope uskladnit a musí se konzumovat prakticky ze stromů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 21.9.2018 22:47

Na jaké podnoži má Admirála pan Hlavatý, případně nemůže tam být oslabující vliv nějaké mezipodnože?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.137 (?), 22.9.2018 10:26
Daník: Čo sa týka podpníkov, písal som to vo včerajšom príspevku: z odrody Admiral mám dva stromky na M26 a jeden na M9. Všetky pochádzajú z Fytosu. Jeden stromček na M26-ke má medzištepenie (teda podpník + kmeň + koruna), druhý nie. Plody z M9-ky sú výrazne väčšie, ale tiež bez pehovitosti. Prečo je to u mňa takto a u Vás inak, to netuším. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika