Odrůda Admiral



host - 178.235 (?)
21.9.2018 16:33

Obdiv sklidil Admiràl u mě tím, že hned po výsadbě odkvete a zarodí min.2 plody, dokonce v nepříliš vhodném místě.Jeden rok to byla jediná úroda jablek vůbec, což kvitují s povděkem. Květy jiných jabloní zmrzly.26-ka jí sedí. AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 3.8.2018 12:22

Jiří II: Paráda. Podpník M9 nie je pre Admiral ideálny, ja mám z 3 Admiralov jeden na M9 a plody z neho sú tiež nadmerne veľké, takmer o tretinu väčšie než na M26. Chvalabohu tiež bez pehovitosti. Je dobré dopriať mu v nasledujúcich týždňoch ešte Calcium (event.aj Bór) v postrekoch na list.  IH  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.239 (?), 20.9.2018 19:59
Admiral. U mňa, dnes. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.104 (?), 20.9.2018 20:59
Pekne plody pán I.H. ja ich nemám tak vyfarbené, moraváci striekajú wuksalom + Inka postrek proti hnedej škvrnitosti, na podpniku M26 slabá rodivosť veľká škvrnitosť, na M9 veľká úroda malá škvrnitosť Fiala.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 232.7 (?), 21.9.2018 8:28

Mozem potvrdit p. Fialu, na M26 bez postreku bez hnojenia kazdorocne uz 5 rokov kompletne vsetko skvrnite, volam ju Kompostova odroda. Davam bolsevikovi este rok a prestepim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 21.9.2018 14:36

Že by se moje jablka ze studeného žlebu v Moravském krasu, mohla někdy vyrovnat svým vybarvením jablkům pana Hlavatého z Podunajské roviny - tak o tom jsem ani neuvažoval. Letos však, díky příznivému teplému počasí a této odrůdě, se neuvěřitelné stalo skutečností.

Admirál dnes
Admirál dnes
Naroubován na větvi semenné podnože, plody stále pevně drží
Naroubován na větvi semenné podnože, plody stále pevně drží
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.38 (?), 21.9.2018 16:04
Jiří II: Paráda. A kde máte pehovitosť? Pán Fiala, p.Libor: Admiral mám 2x na M26 a 1x na M9. Nikdy som nevidel ani JEDINÚ pehu na jablkách. Ja hodnotím podpník M26 pre Admiral ako vhodnejší - viď foto. Na M9 sú plody zbytočne veľké. Tento rok som dal len 1x postrek Wuxalom (hlavne že som nakúpil kopu Wuxalu aj Florasin Calcium). Prečo u mňa Admiral pehovitosť nemá Vám povedať neviem. Agrotechnika je úplne bežná, postreky kalciom v posledných rokoch flákam (prakticky žiadne). Možno je to pôdou, možno som len natrafil na dobrý výsadbový materiál. Alebo - ako sa raz vyjadril dr.Vysloužil - "ovocnářský bůh Tě má Ivane rád" 😉. Ale vážne: ak Admiral u Vás napriek všemožnej snahe nefunguje, pošlite ho do večných lovíšť... IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 21.9.2018 16:33

Obdiv sklidil Admiràl u mě tím, že hned po výsadbě odkvete a zarodí min.2 plody, dokonce v nepříliš vhodném místě.Jeden rok to byla jediná úroda jablek vůbec, což kvitují s povděkem. Květy jiných jabloní zmrzly.26-ka jí sedí. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 21.9.2018 22:42

Otázku, jak je možné, že u někoho netrpí na hořkou skvrnitost, si kladu neustále. Admirál mám na 2 originálně koupených stromcích (M9 a A2) a asi na 4-5 dalších přeroubovaných stromech nebo větvích ve dvou zcela odlišných lokalitách. Část genofondu pochází od pana Vinšálka, další dva z jiných zdrojů.

Letos zarodily komplet všechny i když se zatím jedná o úrodu v řádu prvních kg. Nicméně s jedinou výjimkou jsou pihovité prakticky všechny plody! I tam, kde jsem postřikoval opakovaně. Plody jsou extrémně veliké, pihovité až praskají. Hnojení dusíkem jsem od loňska už úplně vynechal, nepočítám-li Wuxal Ca. Zase jediná výjimka je přeroubovaná větev na přeplozeném Jonagoldu, kde jsou Admirály poloviční a zdravé. To vidím jako jedinou možnost - velkou zátěž. Nechci se jich vzát pro jejich skvělou šťavnatou chuť a konzistenci, ale v tuto chvíli je nejsem schope uskladnit a musí se konzumovat prakticky ze stromů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 21.9.2018 22:47

Na jaké podnoži má Admirála pan Hlavatý, případně nemůže tam být oslabující vliv nějaké mezipodnože?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.137 (?), 22.9.2018 10:26
Daník: Čo sa týka podpníkov, písal som to vo včerajšom príspevku: z odrody Admiral mám dva stromky na M26 a jeden na M9. Všetky pochádzajú z Fytosu. Jeden stromček na M26-ke má medzištepenie (teda podpník + kmeň + koruna), druhý nie. Plody z M9-ky sú výrazne väčšie, ale tiež bez pehovitosti. Prečo je to u mňa takto a u Vás inak, to netuším. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika