Odrůda Admiral



Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?)
4.3.2019 10:38

Pěkný článek v posledním Zahrádkáři v podstatě potvrzuje zdejší zkušenosti, přispívá i pan Vysloužil, pokud je to náš kolega z fóra. Já jsem, bohužel krom hořké skvrnitosti zaznamenal na jedné přeroubované větvi i jablka s absencí výrazné chuti, paradoxně zrovna ta bez pihovitosti. Ale nedělal bych závěry, může to být přeplozením oné větve a stromu.

Ač je to zde off topic musím říct, že letos mám ještě v parádní kondici Jonagoldy, škoda, že s oteplováním se prudce otepluje i ve sklepě a bude to možná jejich labutí písen.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 1.3.2019 20:29

Počkejte, až se dostane ke komentáři Mr. Hyde... wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.6 (?), 2.3.2019 7:28
Oprava: v mojom včerajšom príspevku na tomto vlákne má byť v predposlednej vete správne uvedené "...vzhľadom na sklon k PEHOVITOSTI..." (a nie chrastavitosti, samozrejme). Za chybu sa ospravedlňujem. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 4.3.2019 10:38

Pěkný článek v posledním Zahrádkáři v podstatě potvrzuje zdejší zkušenosti, přispívá i pan Vysloužil, pokud je to náš kolega z fóra. Já jsem, bohužel krom hořké skvrnitosti zaznamenal na jedné přeroubované větvi i jablka s absencí výrazné chuti, paradoxně zrovna ta bez pihovitosti. Ale nedělal bych závěry, může to být přeplozením oné větve a stromu.

Ač je to zde off topic musím říct, že letos mám ještě v parádní kondici Jonagoldy, škoda, že s oteplováním se prudce otepluje i ve sklepě a bude to možná jejich labutí písen.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.92 (?), 20.3.2019 17:58
Nie, teraz nejdem pieť ódy na plody Admiralu. Je ale dosť zaujímavé, že Admiral sa dá identifikovať už podľa pukov, ktoré sú výrazne špecifické. Jednak sú mohutné, ale predovšetkým majú výrazné veľké krycie šupiny, ktorých farba je typicky tmavočervená, až bordová. Pekne to vidno na fotkách rozvíjajúcich sa pukov Admiralu. IH






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 29.10.2018 23:02

Pěstiteli se navíc nevyplácí ošetřovat stromek bez násady hnojením na list.

- Možná jsem to nevyjádřil přesně, ale jednalo se o sad, v němž všechny stromky byly stejné, na stejných podnožích, ve stejné půdě a stejně ošetřované. Přesto se v něm vyskytlo několik stromků, které co do skvrnitosti zcela vybočily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.149 (?), 30.10.2018 7:55

Tomu rozumím. Já, když stříkám vápníkem proti pihovitosti, tak stromky bez jablek vynechávám. Jestli tak činí i komerční pěstitel z traktoru, to nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 27.10.2018 18:25

Šlechtitel nových odrůd jabloní pan Buzrla fakticky naplňuje přísloví, že  "ani celá armáda těch kteří mluví, nezmůže jednoho, který jedná."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.130 (?), 4.3.2019 17:28

Mám Admirála n třech stromech různého stáří:

- Šetiletý na M26 dal v roce 2018 asi 25 kg jablek, hořká skvrnitost postihla cca 15%. Většina plodů velkých a velmi pěkně vybarvených, chuťově dnes špičkových. Mám obavu, že po loňském přeplození bude letos úroda nízká.

- Dvouletý na M111, zatím se snažím zvládnout bujný růst, asi tři plody dost defektní, z čehož nedělám žádné závěry.

- Částečné přeroubování asi sedmiletého stromu se po třech létech jeví jako ne právě výborný nápad, prvních pár plodů bylo také chycených.                           Postřiky na list jsem nedělal.                                                                Věřím, že to chce nechat této výborné odrůdě čas, aby toto "akné" po dosažení dospělosti stromu odešlo. Budou asi i případy, kdy se to nepodaří, zatím bych však neházel flintu do žita, krásné plody výborné chuti a úžasné skladovatelnosti rozhodně za to stojí. R.         

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 12.3.2019 13:17

Včera jsem načal tohoto Admirála ze sklepa a přemýšlel jsem, jak ho popsat:

Konzistence jako ze stromu utržené, křupavá dužina. Kyseliny nemnoho, nasládlé až mírně sladké. Aroma nikterak výrazné, chuť příjemná, slupka neruší. Sám nevím, čím kromě konzistence a shelf-life je tak výjimečné, nicméně asi je, protože se po něm jen zaprášilo...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?), 17.5.2019 15:58

V nedeľu 12.mája som skonzumoval posledný Admirál ktorý som si nechával, aby som vyskúšal dlžku trvanlivosti, ten sa však kôli poškodeniu krupobitím z minulého roka začal kaziť v okolí stopkovej jamky, tak sme ho s priateľkou museli skonzumovať, a poviem Vám že to bola paráda, tá chrumkavá a šťavnatá dužina bola neskutočná na to že už sme v mesiaci Máj, a v jej chuti bolo cítiť z jedného z rodičov odrodu Bohémia.Ja si myslím že v tomto mesiaci sa len ťažko nájde jablko s takou kvalitnou a chutnou dužinou.V miestnosti kde som ten Admiral skladoval spoločne aj s ostatnými odrodami som mal pred týždňom takmer 90 % vlhkosť.







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika