Natírání kmenu vápnem



Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?)
21.2.2010 18:01

Podle mě není, bílá barva primalexu bude odrážet sluneční paprsky. Pravdou je, že vápno může ještě dezinfikovat celý kmínek... Já proti slunci dávám kousek desky z jížní strany, která se opře o kmínek. Hlavně u meruňek...
Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 21.3.2008 23:19

Myslím, že vápno na kmeni o mnoho déle vydržet nemá. Těch pár týdnů, kdy se střídají teploty v noci a ve dne stačí. V létě ať si vápno klidně opadá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 163.46 (?), 24.3.2008 20:49

Pokud by šlo o řasy, co to značí? Odrůdy jabloní u sousedů neznáme my a asi ani oni a navíc mají zelené vše - dřevěné kůly u angreštů i angrešty, dřevěný plot atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 24.3.2008 21:25

Kromě toho, že je většina zelených řas je citlivá na exhaláty (v městských zahrádkářských koloniích obvykle byly kmeny bez řas),, mívají také trochu jiné nároky na světlo a vlhko než hlavní ovocné dřeviny. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.102 (?), 24.3.2008 21:50

Mě se naopak zdá, že se řasy začínají stále více prosazovat. Hlavně ruduchy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 21.2.2010 16:30

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli můžu natřít kmínky ovocných stromků (jabloně, hrušně, brosvoně a meruňky) bílým nátěrem, který se používá v interierech (Primalex apod.)

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 147.108 (?), 21.2.2010 17:44

To sice můžete, ale je to bezvýznamné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 21.2.2010 18:01

Podle mě není, bílá barva primalexu bude odrážet sluneční paprsky. Pravdou je, že vápno může ještě dezinfikovat celý kmínek... Já proti slunci dávám kousek desky z jížní strany, která se opře o kmínek. Hlavně u meruňek...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 38.17 (?), 21.2.2010 17:59

Vápno je ale levnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 21.2.2010 18:25

Přečetl jsem předešlou diskusi a tak trochu přispěji.

Hašené vápno dobré kvality se dostane běžně ve stavebninách v plastových kýblech a je určeno na zdi. Stromy se natírají především z důvodu odálení květení pro případ příchodu jarních mrazů. Do vápna se dají přidat chemikálie, které zvýší hubící účinek přezimujících škůdců na kmeni a je jich tam hodně, taky se zabrańuje tvorbě mechu na kmeni. Je to už dávno a nevím co se dává dnes. Už ty dřívěší "jedy" se asi nevyrábí. Souhlasím s někým co uvedl výše "vypadá to blbě" tedy myslím sad, lepší je oškrábnou borku (u starších stromů) samozřejmě do plachty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 7.86 (?), 21.2.2010 18:32

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli můžu natřít kmínky ovocných stromků (jabloně, hrušně, brosvoně a meruňky) bílým nátěrem, který se používá v interierech (Primalex apod.)

Pokud se jen trochu zamyslíte nad chem. složením Primalexu, musíte dojít k závěru, že to je blbost. Vápno má jisté biocidní účinky, v Primalexu ovšem není přítomno, tam je místo toho mletý kaolín. Navíc v Primalexu jsou klihová pojiva a v dražších Primalexech jsou i polymery na bázi PVA. Výsledek? Nepropustná vrstva na povrchu kmene,  a navíc to bude celé plesnivět...

P.S. trochu mi to připomíná dotaz "jak dodat zahradě vápník pomocí cementu "

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika