Letní jablka dozrávají



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
6.8.2013 10:59

Ona je totiž silně napadána pilatkou, vosami i monilií, takže její pěstování by nejspíš nebylo efektivní. Po plodové stránce je ale bez konkurence.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 6.8.2013 10:32

Plod Dimy na obrázku je první, který uzrál, ještě jsem ho nejedl (rouby jsem od paní Lídy dostal loni) a i kdyby, z první úrody závěry dělat nemohu. Mivibe ještě neplodil.
   Srovnávat není snadné, rozdíl ve zrání např. Vistabely a Hany bývá až několik týdnů a to už je dost velký handicap.
   Jinak z letních odrůd je velikostí, tvarem, barvou i chutí nedostižná Krasava. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 6.8.2013 10:38

Jenže se nemnoží, resp. v těch pár školkách - centrech, kde jsem ji hledal, nebyla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 6.8.2013 10:59

Ona je totiž silně napadána pilatkou, vosami i monilií, takže její pěstování by nejspíš nebylo efektivní. Po plodové stránce je ale bez konkurence.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 6.8.2013 12:53

Já se pokouším přeštěpit Průsvitné letní, a jednou z několika je i její dcera Hana.Mám několik letních odrůd, protože jedné odrůdy na velkém stromě je najednou moc.Na přeroubovávaném Průsvitném letním jsem ponechal i větve původní odrůdy, které se mi odvděčily několika většími jablky, a ve spolupráci se zbytky postřiku  proti strupovitosti v postřikovači je to pěkný výsledek.Pro srovnání je na talíři i nějaká letní sorta.Klidně by to mohla být i Stark Earliest, ale nejsem si jistý.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.252 (?), 6.8.2013 13:11

Páni odborníci. Co je to za odrůdu? Na prvním obrázku je fotka z 21. července a ta druhá 30. července, to už jsou jablka přezrálé. Po přezráti jsou trochu moučné, ale šťavnaté a sladkokyselé. V době sucha a horka praskají. Nejvíc je ničí monilióza. Jiné nemoci jsem nezaznamenal. Beskydy 400 mnm. Strom 25 let.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.252 (?), 6.8.2013 13:15

Druhá fotka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 6.8.2013 13:42

Už byla zde uváděna hned u prvního příspěvku.Stark Earliest.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 238.225 (?), 6.8.2013 16:08

Stark Earlist na snímkach p.Pavla u nás na Záhorí dozrieva ako prvé, až po nej začína voňať a žltnúť klasika Priesvitné letné. Nadarmo nemá toto krásne vyfarbené jablko v svojom názve príznačné "najskoršie" či "najranejšie". Obdobie konzumácie sa v týchto horúčavách rýchlo skracuje a dužnina u obidvoch spomínaných odrôd múčnatie...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.214 (?), 7.8.2013 6:54

Dobrý den! Využiju tohoto tématu. Mám stromek - čtvrtkmen jabloně Hana. Chtěl bych část stromku přeštěpit jinou letní rezistentní odrůdou. Můžete mi doporučit, která dozrává později nebo dříve. Přece jen letní jablka se najednou nesnědí. Děkuji. S pozdravem, Tom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 7.8.2013 12:59

Letní rezistenty, nebo alespoň více odolné?...v tomto asi poradí jiní, ale já jsem naštěpil Julii, Hanu,Discovery, Mio,později dozrává Ametyst, Lired,Petra.Přes jednu údajnou nectnost-sklon k předčasnému propadu bych doporučil i Mio, které jistě patří ke kvalitním.

Letní jablka jsou žádaná především v tuto dobu.Později když přijdou zimní sorty k období sklizňové zralosti už letní, a pozdně letní tolik netáhnou, protože některé zimní sorty lze s úspěchem konzumovat i na začátku září.

K odrůdě pana Pavla-jako laik bych si typnul na Mantet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika