Kam se poděl Šampion?



host - 161.27 (?)
18.10.2016 7:18

OT: Já se řídím víc informacemi z fór, než oficiálními. Problém je, že z oficiálních informací hlavně u nových odrůd zjistím v lepším případě vhodnost odrůdy pro určitou polohu, v horším prakticky nic. Klasický popis k nové odrůdě slivoně je: "Plody velké, s tmavěmodrou slupkou, ojíněné, aromatické, vhodné pro konzum i na zpracování." (toto je třeba popis uváděný ze začátku prodeje u joja). Pokud si najdu na fóru zkušenosti člověka z polohy odpovídající mojí, zjistím často i negativa, která potřebuju znát více než superlativy z popisu. Teď kupříkladu čekám, jak dopadne lipnická(neznamená to že bych odrůdy co dopadnou špatně nevyzkoušel mám jojo i lipnickou ale u odrůd s negativními reakcemi jsem opatrnější jojem bych měl bez fóra nahrazenou třetinu sadu:)).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
               
host - 187.216 (?), 4.10.2016 21:49

Jablek moc nepojím, o to víc jich doma ale projde přes odšťavňovač. Šampion je pro nás Top odrůda pro moštování, tak jsem tuto asi již údajně překonanou odrůdu před 5 lety vysadil na A2.      Stroměk se má k světu a plodí krásná a chutná jablka.     Vivat Šampion    :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.94 (?), 4.10.2016 22:58
Pre dr.Vysloužila: Myslel som to trochu inak. Nespochyňujem masovosť tohto fóra (tá je úžasná) ani možnosť čerpania poznatkov z neho všetkými nami zúčastnenými (učíme sa celý život, inak zakrnieme). To čo som chcel povedať je: Nemyslím si, že toto fórum má moc "odrovnať" nejakú odrodu čo sa týka jej pestovania, alebo inú "vystreliť ku hviezdam". Pri všetkej úcte k nemu. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 4.10.2016 23:02

Nejenom, že nemá tu moc, hlavně nikdo z diskutujících nemá takový záměr. Třebaže si to někteří možná myslí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 17.10.2016 21:35

Jaképak kam se poděl? Vždyť ho jsou plné krámy. Chuť je vyloženě líbivá pro široké masy obyvatelstva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 161.27 (?), 18.10.2016 7:18

OT: Já se řídím víc informacemi z fór, než oficiálními. Problém je, že z oficiálních informací hlavně u nových odrůd zjistím v lepším případě vhodnost odrůdy pro určitou polohu, v horším prakticky nic. Klasický popis k nové odrůdě slivoně je: "Plody velké, s tmavěmodrou slupkou, ojíněné, aromatické, vhodné pro konzum i na zpracování." (toto je třeba popis uváděný ze začátku prodeje u joja). Pokud si najdu na fóru zkušenosti člověka z polohy odpovídající mojí, zjistím často i negativa, která potřebuju znát více než superlativy z popisu. Teď kupříkladu čekám, jak dopadne lipnická(neznamená to že bych odrůdy co dopadnou špatně nevyzkoušel mám jojo i lipnickou ale u odrůd s negativními reakcemi jsem opatrnější jojem bych měl bez fóra nahrazenou třetinu sadu:)).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 18.10.2016 9:30

Dobrý den.
Také se řídím a čerpám poznatky z fóra. A Zahrada.cz mám za nejlepší. Ale také je kombinuji s popisy odrůd i informacemi prodejců. Docela věřím na princip, že vlastně nejsou „špatné odrůdy“, jen pro ně nevhodné podmínky.
A to je vlastně to nejpodstatnější. Co kam a k jakému účelu, případně jak ošetřovat. Proto na druhou stranu pokládám příspěvky, který popisují nějaké vlastnosti odrůd a nejde poznat podmínky, za moc neříkající. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.171 (?), 19.10.2016 5:21
U nás jsou sice Šampionů plné krámy, ale většinou pocházejí z Polska. Na bednách mají označení Champion, ale je to ta česká odrůda, jenom s kvalitnějším udržovacím šlechtěním. U nás se ve velkovýrobě vysazuje už méně. I. V.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 2.10.2017 20:59

Šampion - 2017 - štíhlé vřeteno - Mičurin II (470 m)

Není sice z kasty tzv. "rezistentů" ale zdá se, že je možná odolnější k rasám strupovitosti než marketinková rezistence nových a prý odolných odrůd, což téhle odrůdě neprávem velice ublížilo.Praxe ukazuje, příroda si svou rovnováhu zachová sama.Tedy vytvoří nové rasy strupovitosti a je po rezistentní senzaci, což praxe zjevně dokladuje. Ovšem to nebrání mohým, včetně hoby časopisům valit lidem do hlavy tyto dezinformace stále dokola.Hlavně kšeft.

Zahradě zdar, mamonu zmar. - Mičurin II (470 m)









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.135 (?), 3.10.2017 7:57

Není to citlivost ke strupovitosti, která vedla k útlumu pěstování Šampionu. Vźdyť Golden, Jonagold, Idared - to všechno jsou odrůdy ještě citlivější než Šampion a jsou jich plné regály. Nemůžu říci, že jsem na odrůdu zcela zanevřel. Ale obě virózy - gumovitost a plochovětvost se na ní projevily. Bez důsledné probírky taky plody zdrobňují. Plejáda podzimních odrůd je tak velká, že se nabízejí přinejmenším stejně chutné (Desert, Merkur,...) a pěstitelsky podstatně vděčnější odrůdy. Šampiona (+ nového Reno) si stále držím, ale jen pro doplnění a vzpomínku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.253 (?), 24.10.2017 11:54

Pane Vysloužile, zdejší fórum je pro mě velkou pomocí při výběru odrůd a podnoží pro nově zakládanou ovocnou zahradu. Mnohaleté praktické zkušenosti jsou pravým pokladem, a ty Vaše jsou pro mě obzvlášť cenné, protože se moje zahrada nachází v nadm. výšce 460 m. 

Děkuji Vám i mnoha dalším pěstitelům, kteří se již po léta věnují tomuto fóru a tím nám, málo zkušeným, opravdu pomáhají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika