Kam se poděl Šampion?



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?) 
18.10.2015 10:41

Šampion - 2015 - štíhlé vřeteno - Mičurin II (470 m)

Pane Jiří II, něco sladšího pro Vás.Jenom mě trápí vysoká rzivost plodů.Nevím čím to je ale ve stopečné jamce a dosti širokém okolí je v posledních letech vysoký výskyt.Možná to způsobuje postřik proti strupovitosti na přelomu května a června (Talent).Také větší množství plůdků po probírce se špatně vyvíjí a něktré doslova zastaví růst.Myslím, že jsem koupil ne zrovna bezvirózní materiál.Znám zahrádky, kde starší vysadba rodí nádherné plody.Že by zase ta absence kontroly školkařského materiálu?




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 157.239 (?), 18.10.2015 11:59

Pane M II, pro mě jste Šampion Vy. Bělostná plachetka v košíku dá vyniknout nádherným jablíčkům, já cítím navíc úctu k dílu... prostě yes, S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 18.10.2015 18:31

Pane Polehlo, Šampiona jsem měl někdy v 80-tých letech jako zákrsek na bujnější podnoži.. Rodil pěkná jablka, vzpomínám že mi přišla tvrdší a sušší. Jeho dřevo však zachutnalo Drvopleňovi a oslabený stromek přestal dávat pěkné plody, tak přišla na řadu pila. Potom se náhle objevil Rubín a bylo rozhodnuto. Dnes chodím na Šampiony na sousední pozemek, kde dnes již zemřelý majitel kdysi přerouboval Šampionem vzrostlý polokmen. Ale Rubín je prostě jednička.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 18.10.2015 21:08

Pane Jiří II, naprosto s Vámi souhlasím.Rubín a zvláště jeho červená mutace Bohemia je to nejlepší, co se tady vyšlechtilo.Nyní se na to zapomíná.Zdůrazňují se jejich potomci ale mám dojem, že náchylnost k hořké pihovatosti se násobí a chuťově je nemohou dostihnout.Mám jen Bohemii a nadám na ni dopustit. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 14.11.2015 12:25

Pod dojmem konzumace dalšího Šampionu musím konstatovat vynikající kvalitu této odrůdy.Chuť je fantastická ani moc navinulá ani přeslazaná, Když ji člověk jí těší se na další sousto.Jen nechápu proč není využívaná pro šlechtění a není věnována pozornost ozdravování této odrůdy.Poláci pochopili kvalitu této odrůdy jak uvedl pan Kaněra a snaží se ji ozdravit, jenom my se tváříme, že neexistuje.

Chtěl jsem ji nahradit Meteorem.Vzhledem k nedostupnosti této odrůdy je Šampion na  svém místě a také tam zůstane.Zřejmě to tak mělo být.Příroda mě sama ukázala můj omyl.Jenom mě trápí ta rzivost.Skusím jiný postední postřik proti strupovitosti na začátku června.Zřejmě to způsobuje ten Talent.- Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 35.93 (?), 14.11.2015 12:56

Příroda mě sama ukázala můj omyl. - Tak to je pekne, mne Sampion take moc chutna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 14.11.2015 13:09

Mám zajímavý poznatek. Na tři kosterní větve Šampionu jsem před 6 lety narouboval tři různé střížovické rezistenty. Ty ovlivnily "mezištěpování" tak, že Šampion se poslední roky chová jako resistent. To znamená že původně ponechaná pomocná asimilační plocha není dosud odstraněna.

Proč Střížovičtí nezdokonalují Šampion je možná z důvodu, že se chovají tak trochu podle objednávky marketingových nákupčích, kteří ctějí jablka monochromatická - jasně žlutá, světle zelená, tmavě červená. Pro oranžová, tmavě zelená a žíhaná je cesta k prosazení obtížnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 80.213 (?), 14.11.2015 19:16

Přiznám se, že Šampion je snad jediná odrůda, která mi chuťově nic neříká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 252.217 (?), 14.11.2015 23:39
Nevím jak se zajímáte o odrůdy jablek. Asi moc ne. Jinak by jste věděl, že jsou registrovány odrůdy na jejichž vzniku se podílel Šampion. Ze Střížovic: Aneta - Šampion x hybrid Vf Melodie - Šampion x OR38T16 Rajka - Šampion x hybrid Vf Vesna - Šampion x hybrid Vf Pan Kumšta: Blaník - Florina x Šampion Fany - Šampion x Jonathan Holovousy: Silvia - Zvonkové x Šampion Do množení ve stupni CAC: Pan Kumšta: Fenix - Florina x Šampion Petra - Jolana x Šampion Holovousy: Zvoša - Zvonkové x Šampion Mutace: Šampion Red - radiomutace Šampionu z Holovous Šampion Arno Šampion Reno 1 a 2 - barevné mutace z Polska.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.217 (?), 14.11.2015 23:51

Omlouvám se, jak jsou jednotlivé odrůdy seřazeny, bez teček a čárek. Psal jsem každou odrůdu na samostatný řádek. Nevěděl jsem, že se to seřadí takhle. Příště si již dám pozor. Doufám, že se v tom vyznáte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika