Jakou jabloň do zahrádky



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?)
18.11.2008 23:38

Určitě ne. Šampion nezatracuji, chuťově se jistě Seleně přinejmenším vyrovná, ale růst, vyrovnanost plodů,. zbarvení a hlavně rezistence jsou devizy, které v mých očích favorizují Selenu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 130.20 (?), 18.11.2008 7:26

Selena je hezké, velmi úrodné jablko s trochu netypickým vzrůstem - nasazuje hodně kolmo odbočující větve a růst nahoru se musí provokovat řezem na vnitřní pupen. Chuťově velmi sladké až fádní, brzo se přejí. Myslím, že v této kategorii zralosti je mnoho chutnějších jablek, na druhou stranu zase velká úrodnost - a ty chuťové pohárky máme každý jiné, tak ať Vám chutná. Z.E.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.44 (?), 18.11.2008 18:27

Já na šampiona nedám dopustit. Jelikož nemám sklep tak plody spotřebuji na mošt a zbytek nasuším v sušičce. Zatím neznám jiné jablko, které by se svou chutí a barvou (krásně bíla dužina i po vysušení) hodila prakticky na vše. Pro mě lepší jablko neni...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.95 (?), 18.11.2008 20:30

Já tu Selenu koupil, protože už nic jinýho neměli :)

ale neviděl bych to tak tragicky, nejsem tak náročnej..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 18.11.2008 23:38

Určitě ne. Šampion nezatracuji, chuťově se jistě Seleně přinejmenším vyrovná, ale růst, vyrovnanost plodů,. zbarvení a hlavně rezistence jsou devizy, které v mých očích favorizují Selenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.20 (?), 21.11.2008 9:51

Toto je právě to, co se mi na této diskusi líbí. Šampion - letos na moštování k neutahání, z jednoho stromu spousty jablek, mošt nejdříve pikantnější, pak slaďáček. Selena potěší pohledem na krásnou úrodu kvalitního ovoce, byť chuť  - ale to je můj problém. Zkouším Rozelu, rezistent, krásné sladké, chuťově moc dobré jablko, uvidíme jak dál, nově sázím Luna, Sirius, Lotos, Opál, Ametyst a Viktorii, o které nevím skoro nic. A bude zase na co se těšit a co diskutovat. Dělím jablka na "plniče" a "lahůdky". Plnič dá kvantitu, nejsou-li lahůdky, je alespoň kvantita. Obdivuji pěstitele, kteří bez ohledu na přízeň roku dokáží i z malé plochy rodinnou spotřebu uspokojit (tím míním 150 až 200 kg jablek). Po létech, kdy jsem hospodařil na velké ploše, mi to zejména s ohledem na mladé, dosud nedorostlé stromečky, jaksi nejde. Z.E.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vydra - (11) - 157.1 (?), 21.11.2008 9:54

Ahoj takovou aby rodila:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.85 (?), 25.11.2008 22:28

Pokud bych mohl poradit, tak z vlastní zkušenosti pro dva stromy bych zvolil Šampion Red a Bohemii. Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 25.11.2008 23:11

Nejraději mlsám Galu a Jonalord :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika